Lenkai nepatenkinti kukurūzais iš Ukrainos
2019-11-26

Varšuva. Lenkijos ūkininkai reiškia nepasitenkinimą dėl, jų nuomone, per didelio ukrainietiškų kukurūzų importo.

Lenkų ūkininkų nuomone, dėl to, kad į Europos Sąjungos šalis, tarp jų – ir Lenkiją, įvežama didelis kiekis kukurūzų grūdų iš Ukrainos, vietos rinkoje mažėja jų kainos, sunku parduoti užaugintą derlių. Be to, ūkininkai skundžiasi dėl importinių kukurūzų esą prastos kokybės ir saugumo. Apie tai rašo lenkų agrarinis portalas agronews.com.pl.

„Aš puikiai žinau, kad jie purškia pasėlius pesticidais, kurie ES jau uždrausti. Tuo tarpu, kai grūdai su uždraustų chemikalų likučiais patenka į rinką, mes privalome laikytis griežtų augalų apsaugos standartų. Ir niekas nemato problemos!“, - piktinasi ūkininkas iš Vakarų Lenkijos.

RVAC 21 09 30

Lenkų ūkininkų nuomone, didelis importas sukėlė kukurūzų kainų kritimą jų šalyje. Šiuo metu pašarinių grūdų kaina sudaro apie 2500 Ukrainos grivinų, o tai yra vos 90 eurų tonai.

Neseniai Europos Komisijos posėdyje kalbėjęs Europarlamento narys iš Lenkijos Kšištofas Jurgielis reikalavo paaiškinti, ar ES kontroliuoja grūdų importą iš Ukrainos, ar tikrinamas tokių chemikalų, kaip atrazinas, karbofuranas, linuronas, propachloridas ir simazinas, kurie uždrausti ES, likučių kiekis. Parlamentaro nuomone, jeigu tokios kontrolės nėra, tuomet ukrainietiškų kukurūzų importas į Lenkiją turi būti uždraustas.

Prieš dvejus metus Europos Parlamentas sutiko, kad Ukrainos žemės ūkio produkciją, tarp jos – ir kukurūzus, papildomai būtų leidžiama įvežti į ES be muito mokesčių. EK duomenys rodo, kad nuo 2019-2020 prekybos metų pradžios kukurūzų importas į ES padidėjo 123 proc. Daugiau kaip 30 proc. šio kiekio yra iš Ukrainos. Į Lenkiją įvežta 256,5 tūkst. t kukurūzų (metinis jų importo kiekis padidėjo daugiau kaip 130 proc.), pusė jų kiekio buvo iš Ukrainos.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai