Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Rinka
Latvija sutarė uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą

Ryga. Latvijos valdančioji koalicija sutarė uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą į Latviją. Pasak vyriausybės vadovės Evika's Silina's (Evikos Silinios), atitinkamo įstatymo projektas bus parengtas ir Saeimos (šalies parlamento) priimtas vasarį.

Savo ruožtu žemės ūkio ministras Armands Krauze (Armandas Krauzė) nurodė, kad taip pat bus griežtinama grūdų tranzito kontrolė jų kilmės, kokybės ir saugumo požiūriu. Anot ministro, be kita ko bus siekiama nustatyti, ar iš Rusijos tranzitu gabenami grūdai yra rusiški, ar vogti iš okupuotų Ukrainos teritorijų, o tai bus įmanoma padaryti gavus iš Ukrainos atitinkamą vertinimų metodiką ir techninius duomenis.

Latvijos žemės ūkio ministerijos duomenimis, Latvija pernai buvo antra pagal dydį Rusijos žemės ūkio ir maisto produktų importuotoja į Europos Sąjungą, po Ispanijos.

Bioversija m7 2024 03 29

Šių planų kritikai Latvijoje kritikai teigia, jog rusiškų grūdų importo ir tranzito draudimas gali šalies geležinkeliams ir uostams kainuoti maždaug 100 mln. eurų negautų pajamų.

Šaltinis: LETA-BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos