Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Rinka
Klaipėdos uosto vadovas: visi tranzitu gabenami rusiški grūdai išplukdomi iš uosto
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Klaipėda. Per Lietuvą tranzitu gabenami rusiški grūdai nelieka Lietuvoje, nes visas į Klaipėdos uostą atvežtas jų kiekis išplukdomas laivais, sako Klaipėdos uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.  

Anot jo, Klaipėdos uoste pernai į laivus perkrauta daugiau nei 100 tūkst. t tranzitinių grūdų iš Rusijos. 

„2023 m. per Klaipėdos uostą pravažiavo 112 tūkst. t grūdų. Žinome kurie laivai ir kur išplaukė –dalis į Europą, dalis į Afriką. Ar galėjo jų būti Lietuvoje, tokių žinių nežinome. Kas atvežta į uostą, tas iš uosto išvežta, tai negalėčiau pasakyti, kad jie čia galėjo likti“, – antradienį žurnalistams Klaipėdoje sakė A. Latakas.

Bioversija m7 2024 03 29

Jo nuomone, dalis rusiškų grūdų gali likti kaimyninėje Latvijoje, nes iš jos eksportuojama mažiau nei importuojama. 

„Latvijos situacija galbūt kitokia, ten skaičiai kitokie – importas į šalį rusiškų grūdų yra gerokai didesnis nei eksportas, tai, matyt, ten kažkokia dalis jų liko, bet Lietuvoje mes tokių skaičių neturime“, – kalbėjo A. Latakas.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis praėjusią savaitę sakė, kad per Lietuvą tranzitu pervežama nedaug rusiškų grūdų, daugiausia jų gabenama per Latviją ir tai yra didelė problema. 

Vis tik Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas nuolat pabrėžia, kad rusiški grūdai tranzitu dideliais kiekiais pervežami per Latviją, o dalis jų patenka ir į Lietuvą.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas anksčiau sakė, kad Rusijos grūdai gabenami per Latvijos uostus, tačiau į Klaipėdos jie nepatenka.

Vis dėlto jis neatmetė galimybės, kad rusiški grūdai gali būti įvežami klastojant jų kilmės dokumentus. Pasak ministro, Latvijos vyriausybė turėtų imtis veiksmų.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos