Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Rinka
Klaipėdos uoste grūdų prekybos įmonė eksportą didins 60 proc.

Klaipėda. Galingiausią jūrų uosto grūdų elevatorių dešimčiai metų išsinuomojusi skandinaviško kapitalo žemės ūkio prekybos bendrovė „Scandagra" šalies žemdirbiams pasiūlys efektyvesnį grūdų supirkimo modelį. Iš laukų tiesiai į jūrų uostą vežamas derlius mažins žemdirbių sąnaudas, o bendrovei leis sustiprinti konkurencinį pranašumą grūdų supirkimo rinkoje.

Anot UAB „Scandagra" generalinio direktoriaus Mariaus Vasiliausko, Klaipėdos ir Rygos jūrų uostai yra pagrindiniai Lietuvoje užaugintų grūdinių kultūrų eksporto keliai, todėl pasiteisinus plėtros sprendimui Klaipėdoje, bendrovė panašios plėtros modelį planuoja panaudoti ir plėsdamasi Rygos jūrų uoste.

Išplėtus infrastruktūrą Klaipėdoje, UAB „Scandagra" šį sezoną laivais planuoja eksportuoti apie 400 000 t grūdų arba 60 proc. daugiau nei iki šiol. Pernai iš Klaipėdos jūrų uosto bendrovė eksportavo 250 000 t grūdų, o iš viso Lietuvoje supirko 400 000 t grūdų. Šio sezono grūdų supirkimo planai 20 proc. didesni nei pernai - planuojama supirkti 500 000 t grūdų.

Bioversija 22 02 02

„Šiais metais planuojame supirkti didžiausią kiekį grūdų ir pasiekti supirkimo ambicijų ribą - pusę milijono tonų grūdų. Neturime tikslo supirkti daugiau, bet turime tikslą tai daryti kuo efektyviau. Grūdų elevatoriaus atsiradimas Klaipėdos uoste tai mums leis padaryti, nes didžiąją dalį supirktų grūdų eksportui planuojame paruošti būtent šiame elevatoriuje. Nuo šiol jūrų uoste galėsime valdyti visą grūdų paruošimo procesą - valymą, džiovinimą ir galutinį paruošimą užsienio pirkėjui. Esame pirmoji grūdų supirkimo bendrovė Lietuvoje dabar savo kontrolėje turinti galingiausią grūdų džiovyklę su elevatoriumi Klaipėdos jūrų uoste", - teigia M. Vasiliauskas.

Bendrovės skaičiavimais, statyti galingą grūdų elevatorių jūrų uoste yra kur kas efektyviau nei plėsti elevatorių tinklą skirtingose Lietuvos vietose. „Dabar žemdirbiai grūdus pardavimui į Klaipėdą galės vežti tiesiai iš laukų ir sutaupys vidutiniškai 2-3 eurus nuo tonos. Mūsų klientai jau skaičiuoja naudą, nes šiuo metu su jais jau esame pasirašę dvigubai daugiau grūdų supirkimo sutarčių tiesiai į jūrų uostą nei pernai", - sako jis.  

Smulkiųjų ūkininkų patogumui bendrovė rugpjūčio pradžioje atidaro tarpinę grūdų perkrovimo aikštelę Kelmėje, iš kur grūdai toliau keliaus į Klaipėdą, taip pat grūdus priims savo valdomuose elevatoriuose Kėdainiuose ir Šakiuose. „Net neabejojame, kad toks grūdų supirkimo modelis pasiteisins, todėl esame numatę per ateinančius 1-2 metų atidaryti dar 4 grūdų perkrovos aikšteles visoje Lietuvoje", - teigia M. Vasiliauskas. 

Grūdų elevatorius Malkų įlankos terminale priimti grūdus iš ūkininkų bus pasiruošęs nuo rugpjūčio 1 d. Per valandą jis priims iki 400 t grūdų, o džiovyklė per tokį patį laiką išdžiovins apie 170 t grūdų kiekį. Naujasis elevatorius sutalpins iki 83 000 t grūdų.  

UAB „Scandagra", MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos