Kiniją domina Lietuvos ekologiški produktai
2019-07-04

Kaunas. Lietuviškų ekologiškų produktų sertifikavimas pagal Kinijos nacionalinį standartą įsibėgėja.

Prieš porą metų tarp VšĮ „Ekoagros“ ir Kinijos ekologiško maisto sertifikavimo centro (China Organic Food Certification Center – COFCC) buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl ekologiškos produkcijos sertifikavimo pagal Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinį standartą ekologiškiems produktams. Liepos pradžioje Lietuvoje lankėsi šios organizacijos atstovai. Jie susitiko su mūsų šalies ekologiškos produkcijos gamintojais, kurie pirmieji ketina sertifikuoti savo produkciją pagal šį standartą ir eksportuoti į Kiniją.

Vis daugiau mūsų šalies įmonių domisi savo produkcijos plėtra į Kiniją. Intensyvus pastarųjų metų Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas duoda vaisių – durys į šios šalies rinką lietuviškai žemės ūkio ir maisto produkcijai veriasi vis plačiau. Susitikime Žemės ūkio ministerijos Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vedėjas Antanas Venckus prognozavo, jog eksportas į Kiniją vis augs, o norinčiųjų sertifikuotis daugės.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Lietuvos ūkininkams ir įmonėms galimybė sertifikuotis pagal Kinijos nacionalinį standartą yra puiki galimybė patekti į šios šalies rinką. Sutartį su Kinijos sertifikavimo įstaiga pasirašėme jau 2017 m., iki šiol vyko mūsų ekspertų mokymas, norinčiųjų sertifikuotis paieška, dabar prasidės sertifikavimo darbai“, – sakė susitikime „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė. „Ekoagros“ sertifikavimo  procese atliks tarpininko vaidmenį.

V. Lukšienė svečiams pristatė dabartinę situaciją Lietuvos ekologinės gamybos sektoriuje: šiuo metu šalyje ekologiškai dirbama žemė sudaro 8,1 proc. visos žemės ūkio paskirties žemės, ši dalis vis didėja. Taip pat kasmet auga ekologiškų produktų perdirbimas.

Susitikime dalyvavo Kinijos ekologiško maisto sertifikavimo centro vykdomojo direktoriaus pavaduotojas Xia Zhaogang ir Kinijos žaliojo maisto plėtros centro (China Green Food Development Centre) generalinio direktoriaus pavaduotojas Chen Zhaoyun, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir sertifikavimo įstaigos „Ekoagros“ atstovai bei ekologiškos produkcijos gamintojai, besidomintys sertifikavimu pagal Kinijos standartą.

Kinijos ekologiško maisto sertifikavimo centras – tai organizacija prie Kinijos žemės ūkio ministerijos, atsakinga už ekologinio žemės ūkio plėtros skatinimą ir ekologinio ūkininkavimo sertifikavimą, taip pat už paramą, mokymus. Sertifikavimo įstaiga yra akredituota Kinijos sertifikavimo ir akreditavimo administracijos. Nuo 2006 m. įstaiga vykdo intensyvią tarptautinę veiklą, šiuo metu atlieka sertifikavimo darbus 32 užsienio šalyse.

Norintys sertifikuotis pagal Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinį standartą ekologiškiems produktams paraišką turi pateikti VšĮ „Ekoagros“. O sertifikavimą atliks bei sprendimus priims Kinijos sertifikavimo įstaiga.  

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai