Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Rinka
Kartenoje - nauja grūdų saugykla

Kartena (Kretingos r.) Naująjį derliaus supirkimo sezoną AB „Linas Agro Group" pasitinka išplėtusi elevatorių tinklą ir grūdų priėmimo apimtis. Prieš penkiolika metų „Linas Agro" atidarė pirmąjį grūdų centrą Joniškyje. Šiandien, minėdama 15 metų grūdų centrų veiklos sukaktį, bendrovė atveria aruodus dešimtame savo elevatoriuje Lietuvoje. Jis įsikūrė Kartenoje.

Vėjuotą rugpjūčio 4 d. rytą Kartenos apylinkėse, Gintarų kaime susirinko gausus būrys svečių - Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Plungės bei Telšių rajono ūkininkai, vietos valdžios atstovai bei įmonės partneriai. Atvyko tam, kad pasidžiaugtų naujomis grūdų realizavimo galimybėmis, pasitiktų į naują grūdų saugyklą atvykstantį pirmąjį derlių. Jį atvežė Tauragės rajono Piktupėnų žemės ūkio bendrovė, į aruodus subyrėjo pirmosios 25,02 tonos žieminių rapsų.

Bioversija 22 02 02

„Linas Agro" Kartenos grūdų centro atidarymo proga juostelę perkirpo Kretingos rajono meras Juozas Mažeika (keirėje) ir vienas iš statybos projekto vadovų - UAB „Linas Agro" Grūdų centras KŪB Šiaulių elevatoriaus vadovas Tomas Ignatavičius (dešinėje)

„Kiekvienais metais „Linas Agro" elevatoriuose priimamų grūdų kiekis auga apie 10-15 proc. Žemdirbiams, parduodantiems derlių, stengiamės pasiūlyti kuo geresnes sąlygas: operatyviai priimti produkciją, tiksliai nustatyti kokybę ir pan. Šio sezono svarbiausia naujiena yra pastatytas ir kartu su javapjūtės pradžia pradedantis veikti elevatorius Kartenoje. Įkurti naują elevatorių Žemaitijoje paskatino mūsų klientų pageidavimai gerinti grūdų priėmimo sąlygas pajūrio regione. Jų netenkino iki šiol vykdytas grūdų supirkimas", - naują elevatorių pristatė UAB „Linas Agro" Grūdų centras KŪB Šiaulių elevatoriaus vadovas Tomas Ignatavičius, vienas iš statybos projekto vadovų.

Bendroji elevatoriaus talpa siekia 26 tūkst. tonų. Komplekse sumontuota danų firmos „Cimbria" įranga, kurią sudaro transporteriai, kaušiniai elevatoriai, grūdų džiovykla, grūdų valomoji. Pastatytos ispanų firmos SYMAGA saugojimo talpos bei lenkų firmos BIN operatyvinės talpos, skirtos neparuoštų grūdų sukaupimui. Įrengtos 60 tonų svarstyklės, 2 grūdų priėmimo duobės, kurių našumas - 200 tonų per valandą. Derlių galima vežti bet kokio tipo ir dydžio savivartėmis priekabomis.

„Mūsų elevatorius aprūpintas pačia naujausia bei moderniausia grūdų kokybės nustatymo įranga, kuri visiškai atitinka ne tik lietuviškus, bet ir tarptautinius standartus. Didžiausias šios įrangos privalumas yra tai, kad derliaus kokybė nustatoma ne tik greitai, bet, svarbiausia, - labai tiksliai. Elevatoriuje įrengtos elektroninės automobilių svarstyklės užfiksuotą svorį automatiškai siunčia į apskaitos programą. Taip yra išvengiama žmogiškos klaidos, kuri gali pasitaikyti, kai svorį įrašo svėrėjas", - apie šiuolaikines derliaus priėmimo sąlygas pasakojo Kartenos elevatoriaus vadovas Vitalijus Kvietkauskas.

Į Kartenos elevatoriaus atidarymą atvyko seniai jo laukę žemdirbiai iš aplinkinių rajonų

Elevatorius atlieka įrangos bandymus ir laukia ūkininkų derliaus kasdien nuo 8 iki 20 val., grūdų srautui išaugus, darbo laikas bus ilginamas pagal poreikį. Sezono metu čia dirbs 15 darbuotojų.

Kartenos elevatoriuje, kaip ir kituose „Linas Agro" elevatoriuose, bus priimami visų rūšių grūdai ir sėklos. Tai - visų klasių kviečiai, rapsai, miežiai, kvietrugiai, pagal poreikį - žirniai, pupos.

Kadangi elevatorius turi našią grūdų džiovyklą ir valymo mašinas, augintojai tiesiai iš laukų gali pristatyti derlių. Grūdai, rapsai ar ankštiniai augalai bus išvalomi, išdžiovinami ir paruošiami tolesnei krovai.

„Linas Agro", MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos