JAV kukurūzai – Kinijai
2020-08-05
Asociatyvi nuotr.

Vašingtonas. Kinija 2020-2021 prekybos metais planuoja rekordinį kukurūzų pirkimą iš JAV – JAV Žemės ūkio departamentas pranešė, kad Kinija jau rezervavo 1,937 mln. tonų kukurūzų.

Prieš porą savaičių skelbtas skaičius buvo kiek mažesnis - 1,732 mln. tonų.

JAV ir Kinijos prekybos susitarime buvo numatyta, kad Kinija kasmet eksportuos JAV žemės ūkio produkcijos už maždaug 40 mlrd. JAV dolerių. Nepaisant tarp šalių tvyrančios įtampos, panašu, kad Kinija bando šio susitarimo laikytis, rašo portalas „Agrarheute“.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, 1,937 mln. tonų kukurūzų buvo įvertinti 325 mln. JAV dolerių. Iki gegužės jau nupirktos produkcijos vertė skaičiuojama 6 mlrd. dolerių.

Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai – apie 9 proc. daugiau, vis dėlto žvelgiant į 2017 m., pirkimo vertė tebėra 31 proc. mažesnė.

Auga ir Kinijos sojos pupelių importas. Liepos pabaigoje numatytas importuoti kiekis buvo žymiai didesnis nei kelis pastaruosius metus, nors nuo pat 2017 m. lapkričio jis taip ir neviršijo 1,925 mln. tonų. Užsienio žiniasklaida svarsto, kad, galbūt, tai rodo, jog Kinijos ir JAV santykiai prastėja ne taip greitai, kaip buvo prognozuojama.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai