Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Rinka
Išaugo Ukrainos krovinių srautas į Klaipėdą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Klaipėda. Iš Ukrainos per Lenkiją į Lietuvą gabenamų krovinių srautas pastaraisiais mėnesiais išaugo. Šiuo metu iš Ukrainos į Klaipėdą daugiausia vežami grūdai, o iš Klaipėdos į Ukrainą – kuras, teigia Lietuvos geležinkelių vadovas Egidijus Lazauskas.

„Ukrainiečiai kaip alternatyvą Odesai į Lietuvą atveža grūdus, o iš Klaipėdos namo gabenasi dyzeliną, nes jo poreikis Ukrainoje šiuo metu milžiniškas. Be to, yra problemų su jo tiekimu“, – BNS sakė E. Lazauskas.

Pasak jo, gegužę krovinių vežimo bendrovei „LTG Cargo“ pradėjus gabenti žemės ūkio produkciją iš Ukrainos į Klaipėdos uostą per Lenkiją, iki rugsėjo pervežta apie 50 tūkst. t šių krovinių.

Bioversija 22 08 31

„Pastaraisiais mėnesiais šių krovinių kiekiai išaugo – siekia apie 15 tūkst. t per mėnesį, per metus galėtų susidaryti apie 200 tūkst. tonų“, – sakė LTG vadovas.

LTG BNS pranešė, kad nuo gegužės iki rugpjūčio pabaigos iš Ukrainos į Lietuvą atvažiavo 31 traukinys

Logistikos ekspertai paskaičiavo, kad dabar per Lietuvą galėtų būti vežama tik apie 1 mln. t ukrainiečių grūdų per metus, nes šalies logistikos grandinė, pirmiausia geležinkeliai, nepasirengusi pervežti didelio jų kiekio.

O štai Klaipėdos uostas, kurio įmonės jau dabar krauna nedaug Ukrainos grūdų, teigė galintis jų krovą padidinti iki 8–9 mln. tonų.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija