Basf 22 07 19 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Rinka
ETT: augaliniai produktai negali būti įvardijami pienininkystės terminais

Liuksemburgas. Augalinės kilmės produktai, kaip soja ar tofu, negali būti parduodami jų produktų pavadinimuose vartojant tokius pienininkystės terminus, kaip „pienas", "sviestas", "„sūris", nusprendė Europos Teisingumo Teismas.

Jo teigimu, pienininkystės terminai gali būti vartojami tik parduodant pieno produktus. Tokį sprendimą teismas priėmė byloje, kurioje Vokietijos konkurencijos tarnyba pateikė skundą prieš Vokietijos bendrovę „TofuTown", prekiaujančia augalinės kilmės produktais, kaip tofu sviestas ar purškiamoji ryžių grietinėlė.

„Pavadinimai (...) kaip antai „išrūgos", „grietinėlė", „sviestas", „sūris" ir „jogurtas", nurodyti prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikusio teismo, iš principo taip pat negali būti vartojami apibūdinant grynai augalinį produktą", - nurodoma teismo nutartyje.

Teismas pabrėžė, kad šie maisto produktai, pagal ES teisę, yra gyvuliniai, net jei gamintojas ir aiškiai nurodo, kad jų kilmė yra augalinė.

Tiesa, nurodomos ir tam tikros išimtis, kaip kokosų pienas ar kakavos sviestas, tačiau „jos netaikomos sojai ar tofu".

„TofuTown" teigė, kad jos produktų reklama atitiko ES teisę, nes visuomet buvo nurodoma, kad produktai yra augaliniai. Tačiau teismas nusprendė: „Šių pavadinimų papildymas aiškinamaisiais ir apibūdinamaisiais žodžiais apibūdinant produktus, kurie neatitinka minėtų reikalavimų, kaip Teisingumo Teismas jau konstatavo, negali patikimai užkirsti kelio bet kokiai suklaidinimo rizikai vartotojo sąmonėje."

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar pavyksta sumažinti išlaidas energijai?
Visos apklausos