ES laukuose mažės rapsų
2016-11-29

Briuselis. Įtakingiausios žemdirbių organizacijos „Copa - Cogeca" ekspertai prognozuoja, kad kitais metais ES valstybėse sustiprės grūdų gamybą, tačiau sumažės aliejinių augalų plotai.

Europos žemės ūkio organizacijų susivienijimo „Copa - Cogeca" skaičiavimais, 2017 m. ES kviečių augintojai išlips iš duobės, kurią labiausiai lėmė lietingos vasaros, ir padidins gamybos apimtis 4,2 proc. (daugiau kaip 12 mln. tonų) iki 300 mln. tonų. Portalas agrimoney.com rašo, kad tarp lyderėmis įvardijamos Prancūzija ir Vokietija, tačiau gerų sėjos sąlygų tikimasi ir kitose valstybėse narėse.

Aliejinių augalų augintojų laukia ne tokios optimistinės prognozės. Ekspertai skelbia, kad 2017 m. šių kultūrų derlius padidės tik 0,8 proc. ir neviršys 30, 5 mln. tonų. Manoma, kad tokį ūkininkų apsisprendimą labiausiai lems naujieji pesticidų naudojimo apribojimai.

Dotnuva  21 02 01 + Biomase 21 01 18

„Pastaraisiais metais daugelis skundėsi dėl prastų oro sąlygų ir kenkėjų atakų, kurie žymiai padidino derliaus nuostolius. Uždraudus neonikotinoidus, ūkininkai nebenorės rizikuoti, neturėdami patikimų augalų apsaugos priemonių", - sakė „Copa - Cogeca" grūdų ir aliejinių augalų darbo grupės pirmininko pavaduotojas Maikas Hamblėjus (Mike Hambley).

Situaciją iliustruoja Jungtinės Karalystės pavyzdys. Atsižvelgiant į sėjos plotų mažėjimo tendencijas, ateinančiais metais šalyje laukiamas mažiausias rapsų derlius nuo 2000 metų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai