Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Rinka
ES laukuose mažės rapsų

Briuselis. Įtakingiausios žemdirbių organizacijos „Copa - Cogeca" ekspertai prognozuoja, kad kitais metais ES valstybėse sustiprės grūdų gamybą, tačiau sumažės aliejinių augalų plotai.

Europos žemės ūkio organizacijų susivienijimo „Copa - Cogeca" skaičiavimais, 2017 m. ES kviečių augintojai išlips iš duobės, kurią labiausiai lėmė lietingos vasaros, ir padidins gamybos apimtis 4,2 proc. (daugiau kaip 12 mln. tonų) iki 300 mln. tonų. Portalas agrimoney.com rašo, kad tarp lyderėmis įvardijamos Prancūzija ir Vokietija, tačiau gerų sėjos sąlygų tikimasi ir kitose valstybėse narėse.

Aliejinių augalų augintojų laukia ne tokios optimistinės prognozės. Ekspertai skelbia, kad 2017 m. šių kultūrų derlius padidės tik 0,8 proc. ir neviršys 30, 5 mln. tonų. Manoma, kad tokį ūkininkų apsisprendimą labiausiai lems naujieji pesticidų naudojimo apribojimai.

Bioversija 22 08 31

„Pastaraisiais metais daugelis skundėsi dėl prastų oro sąlygų ir kenkėjų atakų, kurie žymiai padidino derliaus nuostolius. Uždraudus neonikotinoidus, ūkininkai nebenorės rizikuoti, neturėdami patikimų augalų apsaugos priemonių", - sakė „Copa - Cogeca" grūdų ir aliejinių augalų darbo grupės pirmininko pavaduotojas Maikas Hamblėjus (Mike Hambley).

Situaciją iliustruoja Jungtinės Karalystės pavyzdys. Atsižvelgiant į sėjos plotų mažėjimo tendencijas, ateinančiais metais šalyje laukiamas mažiausias rapsų derlius nuo 2000 metų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos