Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Rinka
Didelių ūkių pardavimas – nauja tendencija?

Kupiškis. Ūkininkas Zigmantas Aleksandravičius perspėja, Lietuvoje daugės atvejų, kai bus parduodami didžiuliai ūkiai.

Visuomenės dėmesį atkreipė skelbimas, kad Kupiškio rajone 1000 ha dydžio ūkis su ūkiniais pastatais, technika parduodamas už stulbinamą kainą – 22 mln. eurų.

„Daug metų nepamatuotai kilo žemės kaina, augo jos nuomos įkainiai, kai patys ūkininkai viena su kitu konkuruodami tas kainas iškėlė iki beprotybės. Dabar atėjo valanda, kai ne vienam ūkininkui teks skaudžiai už tai sumokėti. Tai natūralus procesas, kai iš ūkininkavimo pasitrauks prasčiau skaičiuojantys ūkininkai“, – svarstė Z. Aleksandravičius.

Bioversija m7 2024 03 29

Anot jo, Kupiškio rajone parduodami dar du dideli ūkiai. „Situacija panaši: ūkininkai apsiskaičiavo, viską parduoda. Susideda viskas, ne tik išpūsta žemės kaina. Mes, ūkininkai, apskritai nemokame skaičiuoti, nemokame derėtis. Kai ūkyje verda darbai, galima šviesoforą laukuose statyti, kad trąšas, mikroelementus siūlantys pardavėjai nesusidurtų. Daug ūkininkų ir perka viską, ką jiems siūlo, už žemės hektaro nuomą moka po 200 eurų, o paskui skaičiuoja ne pelną, o nuostolį“, – sakė Z. Aleksandravičius.

Anot jo, Kupiškio rajone 1 ha žemės kainuoja 4000-5000 eurų, o nuoma siekia 100-150 eurų. Jis ir šeimos nariai valdo keturis ūkius, kurių bendras plotas siekia 1700 ha. „Ne, neketinu parduoti nei aš, nei vaikai. Anūkai prakeiktų. Be to, visi keturi ūkiai yra pasiskolinę 2,3 mln. eurų. Nelengva, bet dirbame toliau“, – sakė Z. Aleksandravičius.

Kupiškio rajone kalbama, kad parduodamas didžiulius ūkis priklauso škotui, kuris į žemę Lietuvoje investavo prieš porą dešimtmečių. Tačiau bendrovės atstovai paneigė šią informaciją ir teigė, kad bendrovė tikrai nėra parduodama.

Bendrovę padedančios parduoti nekilnojamojo turto agentūros vadovė teigė, kad visi duomenys apie ūkį bus pateikti tik tam pirkėjui, kuris pasiryžęs sumokėti 22 mln. eurų už visą ūkį. Informacija apie parduodamą ūkį skelbiama ir užsienyje, todėl tikimasi, kad ūkį įsigys užsienio pirkėjai.

2016 metais bankrutuojanti Vokietijos žemės ūkio kompanija „KTG Agrar", Lietuvoje valdanti ir nuomojanti daugiau kaip 8 tūkst. hektarų žemės, pardavė savo verslą Lietuvoje. Tuo metu bendrovė nuomojosi 7,8 tūkst. ha žemės, dar 400 ha valdė pati.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos