
Vilnius. Atsižvelgęs į smulkiųjų prekeivių prašymus, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas iki kitų metų atidėjo naujų žemės ūkio ir maisto produktų prekybos turgavietėse darbo taisyklių įsigaliojimo datą.
Nuo kitų metų sausio 1 dienos elektroninį apskaitos žurnalą privalės pildyti tik prekiaujantys šviežia mėsa, o apdorotų mėsos gaminių prekeiviai ir toliau galės pildyti popierinį žurnalą.
Pagal ankstesnį ministro įsakymą elektroninį žurnalą jau nuo rugsėjo 1 dienos būtų privalėję pildyti visi, prekiaujantieji šviežia mėsa, paukštiena ir jų gaminiais, taip pat naudojantys kasos aparatus.
Smulkieji prekeiviai skundėsi dėl išaugusios administracinės naštos, kompiuterinių technologijų trūkumo. Pasak ministerijos, bus ieškoma sprendimų, kaip supaprastinti elektroninio žurnalo pildymą.
Apskaitos žurnalo pildymo tikslas – užtikrinti turgavietėse parduodamų maisto produktų saugą ir kokybę, tobulinant atsekamumo sistemą.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Bulvių derlius gausesnis, tačiau realizacijos problemos gilėja
2025-12-29 -
Kinija įves iki 42,7 proc. muitus ES pieno produktams
2025-12-22 -
Pieno kaina toliau ritasi žemyn
2025-12-19
Skaitomiausios naujienos
-
Leido parduoti mažus dirbamos valstybinės žemės plotus
2025-12-12 -
Pieno sektoriaus krizė – jau ant slenksčio
2025-12-16 -
Milžiniškas pieno ūkis pradeda veiklą
2025-12-23



(0)