Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Rinka
Brangios mineralinės trąšos pavasarį ūkininkams taps „finansiniu košmaru“

Edinburgas. Neregėtais tempais išaugusios trąšų kainos agroverslo planavimą pavertė finansiniu ūkininkų košmaru. Škotijos nacionalinės ūkininkų sąjungos („NFU Scotland“) duomenimis, azoto trąšų kaina išaugo nuo ​​kiek daugiau nei 200 svarų sterlingų (235 Eur) už toną 2021 m. pavasarį iki maždaug 700 svarų sterlingų už toną (822 Eur) lapkričio pabaigoje. Fosforo ir kalio trąšos per tą patį laikotarpį taip pat pabrango daugiau nei 70 proc., pranešė Farminguk.com.

Grūdų kainos taip pat didėja, bet ne taip ženkliai, kaip trąšos. Tai verčia ūkininkus susimąstyti, kaip toliau planuoti savo išlaidas esant tokiems kainų šuoliams. Trąšų brangimo finansiniai padariniai atsilieps beveik visoms žemės ūkio įmonėms.

Škotijos ūkininkų sąjunga suteikia savo nariams prieigą prie internetinių planavimo įrankių ir ragina kitas agroversle dirbančias institucijas, tokias kaip Žemės ūkio ir sodininkystės plėtros valdyba (AHDB) bei Škotijos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, ieškoti būdų padėti žemdirbiams.

Bioversija 2024 04 26 m7

Sumažėjus trąšų gamybai Europoje ir išaugus pasaulinei paklausai, prognozuojamas ilgalaikis agrocheminių medžiagų trūkumas. Norint, kad jų kainos imtų mažėti, reikia, kad keistųsi energijos (dujų ir pan.) kainos, trąšas gaminančių šalių prekybos politika ir pasaulinė žemės ūkio produkcijos paklausa.

„NFU Scotland“ prognozuoja, kad didžiausias trąšų trūkumas bus 2022 m. ankstyvą pavasarį.

Sąjungos viceprezidento Andrew Connon`as (Endriu Konanas) nuomone, politikos formuotojai turi žiūrėti į trąšas kaip į gyvybiškai svarbią sudedamąją dalį užtikrinant maisto tiekimą, o ne tik kaip į šalutinį anglies dioksido gamybos produktą. Auginantiems bulves, vaisius ir daržoves ūkiams reikia apsispręsti, kokius plotus jie sodins pavasarį, reikės juos mažinti, ar ne.

Gyvulininkystė taip pat smarkiai nukentėjo dėl augančių trąšų kainų. Visuose sektoriuose svarbios apyvartinės lėšos, jų gali trūkti dėl tiekėjų riboto kreditavimo. Lygiai taip pat sunku nuspėti, ar dabartinis grūdų kainų augimas sugebės kompensuoti išlaidas brangesnėms trąšoms, nes tai priklauso ir nuo derliaus visame pasaulyje.

Škotijos ūkininkų sąjunga ragina žemdirbius pavasarį kuo geriau išnaudoti tręšimą azotu. Tam pataria diegti technologijas, kurios stebi pasėlių ir dirvožemių būklę realiuoju laiku ir nustato efektyvesnius azoto naudojimo būdus. Tokios priemonės būtų naudingos aplinkai, nes azoto oksidas iš trąšų yra vienas didžiausių išmetamųjų teršalų šaltinis žemės ūkio sektoriuje.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos