Basf m1 2024 06 14
Rinka
Bankai nenori kredituoti „Pienas LT“ statybų

Vilnius, balandžio 19 d. Kooperatyvas "Pienas LT" negali pradėti pieno perdirbimo įmonės statybų Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, nes komerciniai bankai nenori kredituoti šio projekto. "Procesas vyksta ne taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Pagrindinė kliūtis - kreditai. Visi žinome, kokia dabar situacija norint gauti paskolą", - "Valstiečių laikraščiui" sakė "Pieno LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas (nuotr.).

Anot jo, artimiausiu metu turėtų įvykti kooperatyvo narių susirinkimas, kuriame turėsime priimti esminius sprendimus dėl projekto finansavimo.

"Negalvojome, kad tokių kliūčių gali kilti. Projektas tikrai neatrodo rizikingas, juolab jau užsitikrinta solidi ES parama. Kooperatyvo nariai taip pat įneša savo indėlį. Sunku suvokti, kodėl negaunami kreditai", - teigė Žemės ūkio rūmų viceprezidentas  Bronius Markauskas.

Bioversija 2024 04 26 m7

"Pieno LT" valdybos narys, Kėdainių rajono žemės ūkio bendrovės "Vermena" vadovas Albertas Šilkaitis tvirtino, kad yra norinčių paskandinti kooperatinės pieno perdirbimo įmonės projektą.

"Pieno perdirbėjai dirba kas antrą dieną arba išnaudodami tik pusę gamybos pajėgumų. Dar viena gamykla jiems būtų labai nepatogi,. Gali būti, kad jiems ir iš Latvijos, kur pieno perdirbimo pramonėje įsitvirtina rusai, nebus ką atsivežti. Taigi perdirbėjai labai nenori, kad atsirastų rimtas konkurentas", - sakė A.Šilkaitis.

Visa gamykla preliminariai vertinama apie 90 mln. litų, projektui suteikta 50,8 mln. litų europinės paramos. Kooperatyvas iš valstybės 95 metams išsinuomojo 3 hektarus žemės su galimybe plėsti dar 1,5 hektaro.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos