Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Rinka
Agurkų sostinės pašonėje - naujų šiltnamių kompleksas

Kėdainiai. Dažnam lietuviui net dvejoti nereikia, kuris miestas mūsų šalyje tituluojamas Agurkų sostine. Ilgus metus Kėdainių vizitine kortele buvo ir plėveliniai šiltnamiai. Dabar jų kiek mažiau likę, o senąsias auginimo tradicijas keičia modernias technologijas diegiantys šiltnamiai.

Šiais metais visai šalia Kėdainių po septynis mėnesius vykusių statybų iškilo modernių šiltnamių kompleksas „Agrošiltnamiai", užimantis net 3,2 ha plotą. Bendrovė „Agrošiltnamiai" veiklą vykdo ir Kėdainių mieste, Vilniaus gatvėje įrengtoje gamybinėje bazėje, kurios bendras plotas siekia apie 12 ha. Bendrovė sėkmingai užsiima ir sėklininkyste, atstovaudama įmonei „Syngenta".

Pasak komplekso vadovo Kęstauto Valevičiaus, iš viso į naująjį projektą buvo investuota 5,5 mln. eurų, iš kurių 2,88 mln. eurų sudarė Europos Sąjungos parama. „Tai - viena didžiausių investicijų Kėdainiuose per pastaruosius kelerius metus. Šiltnamių sektorius sukuria nemažą pridėtinę vertę, mat nuo 1 ha šiltnamio ploto sumokama įvairių mokesčių, siekiančių nuo 140 tūkst. eurų. 1 ha sukuria net 12 naujų darbo vietų", - pastebėjo K. Valevičius.

Bioversija 22 08 31

Šiltnamių komplekso statybos prasidėjo praėjusių metų lapkričio mėnesį, o baigtos šių metų kovą. Šiuo metu jau skinamas skirtingų veislių pomidorų bei agurkų derlius, kuris realizuojamas Lietuvos bei užsienio rinkose. Įspūdingo dydžio šiltnamiuose yra naudojamos tik pačios pažangiausios technologijos, kurių dėka derlius bus auginamas ištisus metus.

Bendrovė „Agrošiltnamiai" turi net 30 metų agurkų, pomidorų auginimo patirties, kurią perkėlė į šiuos šiuolaikinius šiltnamius. Juose įdiegtos pažangios auginimo technologijos su automatinėmis laistymo, vėdinimo, šildymo sistemomis. Laistymui naudojamas lietaus vanduo, kuris surenkamas nuo visų 3,5 ha komplekso stogų. Tokiu vandeniu laistomos daržovės yra kvapnesnės ir skanesnės. Vanduo papildomas visais būtinais mikro- ir makroelementais.

„Taikant šiuolaikines technologijas, daržovės bus auginamos ištisus metus", - sako šiltnamių komplekso vadovas Kęstautas Valevičius

Šiltnamiuose palaikomas stabilus mikroklimatas, kuris reguliuojamas pagal saulės intensyvumą, temperatūrą bei vėją. Taip pat pastatyta galinga 9,6 MW dujinė katilinė. „Taikant šiuolaikines technologijas, daržovės bus auginamos ištisus metus", - pabrėžė K. Valevičius ir pridūrė, kad auginimo būtent tokio tipo šiltnamiuose patirtį perėmė iš Olandijos augintojų.

„Agrošiltnamiai" iš karto investavo ir į naujos infrastruktūros sukūrimą: pasirūpino nutiesti magistralinius inžinerinius tinklus, komplekse darbuotojams įrengtos šiuolaikiškos buitinės patalpos - su dušais, sanitariniais mazgais, yra valgykla. Moderniame šiltnamių komplekse dirba pusšimtis apylinkėse gyvenančių žmonių.

Pasak K. Valevičiaus, jau planuojama ir tolimesnė plėtra, mat visa sukurta infrastruktūra pritaikyta dvigubai didesniam - 7 ha šiltnamių plotui. „Juose planuojame auginti ir salotas, ir daigus - turime įvairių minčių", - tikino vadovas.

Šiais metais šalia Kėdainių vos po septynis mėnesius vykusių statybų iškilo modernių šiltnamių kompleksas „Agrošiltnamiai", užimantis 3,2 ha plotą

Agurkų ir kitų daržovių auginimas K. Valevičiui nėra naujiena, jis - garsios daržovių augintojų šeimos atstovas. Naujuosiuose šiltnamiuose stengiamasi auginti veisles, pasižyminčias geriausiomis skoninėmis savybėmis bei kokybe.

„Mūsų pagrindiniai orientyrai - skonis ir šviežumas. Tikime, kad būsime konkurencingi ir tarp Europos augintojų. Išbandome įvairias inovatyvias veisles, stebime, ko nori Lietuvos vartotojai. Tad tikrai pasiūlysime platų šviežių daržovių asortimentą iš Kėdainių", - sakė komplekso vadovas K. Valevičius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos