„Agrowill Group“ kontrolę perims verslininko K. Juščiaus pievagrybių bendrovė
2014-02-20

Vilnius. Vienos didžiausių Lietuvoje žemės ūkio kompanijų „Agrowill Group" pagrindine akcininke taps verslininko Kęstučio Juščiaus valdoma bendrovė „Baltic Champs Group", kuri už perkamas akcijas apmokės pievagrybių auginimo ir prekybos bendrovės „Baltic Champs" akcijų paketu.

„Agrowill Group" ketvirtadienį pranešė, kad planuoja prisijungti „Baltic Champs" ir Ukrainoje žemės sklypus valdančią Lietuvos įmonę „eTime invest". Įmonių susijungimas bus finansuojamas išleidžiant naują 102,6 mln. litų akcijų emisiją, iš kurios 88,4 mln. litų vertės akcijų atiteks „Baltic Champs Group".

Baigus sandorį, bus sukurta diversifikuota žemės ūkio veiklos grupė, kurios bendros metinės pardavimo apimtys šiuo metu siektų apie 150 mln. litų, o valdomos žemės plotai Lietuvoje bei Ukrainoje viršytų 40 tūkst. hektarų.

„Baltic Champs Group" valdys 50,2 proc. „Agrowill Group" įstatinio kapitalo ir kartu su kitais pagrindiniais akcininkais skelbs oficialųjį pasiūlymą supirkti likusias akcijas, už jas mokant po 1 litą.

„Susijungimas žymi reikšmingus būsimus pokyčius „Agrowill Group" strategijoje. Pirmiausia sieksime išnaudoti privalumus, kuriuos naujam dariniui suteikia „Agrowill Group" turima žemės ūkio infrastruktūra ir tiesioginiai „Baltic Champs" ryšiai su stambiais pirkėjais Skandinavijoje ir Rusijoje", - pranešime spaudai teigia vienintelis „Baltic Champs Group" akcininkas Kęstutis Juščius.

Anot jo, sinergija leidžia tikėtis esminio „Agrowill Group" kokybinio pokyčio ir iš bendrovės, parduodančios žemės ūkio žaliavinius produktus, transformuotis į žemės ūkio gamybos įmonę, tiekiančią aukštos pridėtinės vertės produkciją.

„eTime invest", kuri per antrinę įmonę nuomos teise valdo 11 tūkst. hektarų žemės masyvą Ukrainoje, „Agrowill Group" įsigis iš savo akcininkės „Vretola Holdings Limited", kuriai atiteks 14,2 mln. litų vertės naujos emisijos akcijų.

„Ukrainos žemės ūkio masyvo prijungimas prie naujos grupės leis užtikrinti kad kokybiškus produktus pirkėjams galėsime pasiūlyti ištisus metus", - tvirtina K. Juščius.

Pasak „Agrowill Group" valdybos pirmininko Vlado Bagavičiaus, sandoris leis išplėsti veiklos sritis ir tuo pat metu didinti infrastruktūros efektyvumą.

„Pievagrybių auginimui reikalingi šiaudai, kurių žaliavos pasigaminsime efektyviau išnaudodami turimus nenaudojamus žemės plotus. Savo ruožtu, pievagrybių auginimo proceso metu kaupiamas kompostas gali būti naudojamas kaip trąša mūsų turimos žemės plotams. „Baltic Champs" patirtis taip pat leidžia tikėtis sėkmės, plėtojant galutiniam vartotojui skirtos ir ekologiškos produkcijos gamybą", - pranešime spaudai sakė V. Bagavičius.

Anot jo, susijungimas ir akcinio kapitalo padidinimas sustiprins įmonę ir sukurs unikalias galimybes optimizuoti veiklą, užimti naujas rinkos nišas ir didinti bendrovės vertę

Jis taip pat pažymėjo, kad pievagrybių verslas grupei leis sumažinti sezoniškumo įtaką rezultatams ir pinigų srautams bei sumažins „Agrowill Group" priklausomybę nuo žemės ūkio produktų (visų pirma grūdinių kultūrų) kainų svyravimų pasaulinėje rinkoje.

„Agrowill Group" akcininkai dėl naujos 102,6 mln. litų nominalios vertės akcijų emisijos išleidimo spręs kovo 13 dieną. Įgyvendinant sandorį „Baltic Champs Group" iš „Vretola Holding Limited" papildomai įsigys dar 3 proc. „Agrowill Group" akcijų.

Be to, „Agrowill Group" iš K. Juščiaus už 5,7 mln. litų įsigis jam priklausančias žemės ūkio bendroves „Agro Ramučiai" ir „Luganta". Už 100 proc. „Agro Ramučių" akcijų bus sumokėta 356,9 tūkst. litų, o už 100 proc. „Lugantos" akcijų - 5,3 mln. litų.

Planuojama, kad pritarus akcininkams ir gavus Konkurencijos tarybos leidimą, naujos akcijos bus išleistos bei sandoris baigtas kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje.

„Agrowill Group" įmonių grupės restruktūrizavimo procesas vykdomas pagal planą, todėl ir po susijungimo su „Baltic Champs" šis procesas toliau bus tęsiamas pagal plane patvirtintus terminus ir sąlygas.

„Baltic Champs", kuri po sandorio įgyvendinimo taps antrine „Agrowill Group" įmone, rugpjūčio 1 dieną perėmė K. Juščiaus ūkio plėtotą pievagrybių auginimo verslą. Bendrovės rugpjūčio-gruodžio mėnesių pardavimo pajamos siekė 26 mln. litų, EBITDA rodiklis buvo lygus 8,1 mln. litų, o grynasis pelnas 5 mln. litų.

2013 metų „Baltic Champs" pardavimo pajamos (apimančios K. Juščiaus ūkio sausio-liepos veiklos rezultatus ir „Baltic Champs" rugpjūčio-gruodžio veiklos rezultatus) siekė 74 mln. litų, EBITDA rodiklis buvo lygus 18 mln. litų, o grynasis pelnas - 12 mln. litų. 2013 m. gruodžio 31 d. bendrovės turtas siekė 135 mln. litų, o finansinės skolos - 53 mln. litų.

Per 2013 metus bendrovė užaugino ir pardavė daugiau nei 10 tūkst. tonų pievagrybių bei 20 tūkst. tonų grybienos komposto. Pagrindinės bendrovės produkcijos pardavimo rinkos - Skandinavijos šalys, Rusija.

„eTime invest" per antrinę įmonę „Karakash Agro" nuomos teise valdo 11 tūkstančių hektarų ploto žemės ūkio paskirties žemės masyvą Krymo autonominėje respublikoje, Ukrainoje.

„Agrowill Group" grupės įmonės vykdo žaliavinių produktų gamybą ir prekybą, nuosavybės ir nuomos teisėmis valdo ir naudoja 30 tūkst. hektarų žemės ūkio paskirties žemės Lietuvoje, teikia žemių valdymo, IT sprendimų paslaugas, vykdo žaliavų ir produktų gyvuliams mažmeninę prekybą, teikia grūdų apdorojimo ir saugojimo paslaugas.

2013 metų rugsėjo pabaigoje Kipro "Volemer Holdings" valdė 19,54 proc., Linas Strėlis - 12,78 proc., Šveicarijos "Vretola Holdings" - 12,73 proc., Vilniaus "Eastern Agro Holdings" - 9,84 proc., Lenkijos nacionalinio vertybinių popierių depozitoriumo klientai - 6,3 proc., "Orion Securities" klientai - 6,21 proc. "Agrowill Group" akcijų.

K. Juščius sako, kad iš turimos žemės bus stengiamasi išgauti kuo daugiau naudos ir kol kas nekalba apie „Agrowill Group" vadovybės keitimą. „Eisime į didesnę vertę tuose pačiuose hektaruose", - sakė „Baltic Champs Group“ savininkas K. Juščius.

„Baltic Champs Group" savininkas planuoja, kad „Agrowill Group" galės pasiūlyti daugiau galutiniam vartotojui skirtų produktų, o ne žaliavų. Pasak jo, gyvulininkystė ir pieno gamyba ir toliau išliks svarbi „Agrowill Group" veiklos sritis, tačiau ketinama imtis ir kitokios veiklos.

„Dabar mes auginame ir parduodame pievagrybius galutiniam pirkėjui, turime realias rinkas Skandinavijoje, Rusijoje. Mąstome apie ėjimą į vaisių ir daržovių sektorių", - sakė K. Juščius.

Jo teigimu, būsima akcijų proporcija įmonei „Baltic Champs" leidžia tikėtis daugumos įmonės valdymo organuose.

„Tokia akcijų dalis (50,2 proc. - past.) leidžia tikėtis daugumos stebėtojų taryboje ir valdyboje. Mes kol kas nesame numatę konkrečių pakeitimų, nenoriu minėti jokių personalijų. Tačiau tikiuosi, kad atsiras naujų veiklių žmonių, kurie norės priimti iššūkius", - sakė K.Juščius.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokius naujos valdžios sprendimus prognozuojate žemės ūkio srityje?
Orai