Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Rinka
Varžybos dėl grūdų eksporto karaliaus titulo

Maskva. Lenktynės tarp Ukrainos ir Rusijos dėl didžiausio pasaulio grūdų eksportuotojo vardo vyksta „taškas į tašką“.

Žemės ūkis yra tarp pagrindinių abiejų šalių ekonomikos sektorių, o pastaraisiais metais tapo pagrindiniu užsienio valiutos pajamų šaltiniu, ypač Ukrainoje. Ši šalis valdo apie ketvirtadalį pasaulio juodžemio teritorijų. Juodosios žemės juosta eina per pietinius regionus, kuriose yra didelė dalis derlingiausių pasaulyje laukų.

Ukrainos žemės ūkio ministerija pranešė, kad, praėjus keliems mėnesiams nuo dabartinių žemės ūkio prekybos metų, Ukraina iš praėjusių metų 70 milijonų tonų derliaus jau eksportavo 44,4 mln. iš prognozuojamų 50,4 mln. tonų, skelbia svetainė „bne IntelliNews“

Bioversija 22 08 31

Tai reiškia, kad Ukraina jau dabar eksportavo daugiau grūdų nei Rusija eksportavo per visus praėjusius sezono metus. Rusija tapo didžiausia grūdų eksportuotoja per pastaruosius trejus metus iš eilės dėl rekordinio derliaus: 2017 m nuimtas grūdų derlius siekė 135 mln. tonų.

Rusija dabar uždirba daugiau iš savo grūdų eksporto nei pardavinėdama ginklus, o valstybė investuoja pinigus į žemės ūkį, kad padidintų produktyvumą. Oficiali Rusijos žemės ūkio ministerijos prognozė šiems metams yra 118 mln. tonų derlius ir nuo 42 iki 46 mln. tonų eksportas.

JAV žemės ūkio departamentas (USDA) Rusijai prognozuoja 115 mln. tonų derlių, tačiau į amerikiečių prognozę neįeina Rusijos okupuota žemė Kryme.

Ukrainai grūdų eksportas yra dar svarbesnis. Kai Rusija turi rekordinį prekybos perviršį, Ukrainos prekybos deficitas sausio – kovo mėn. pasiekė 1,34 mlrd. eurų.  

Pirmąjį 2019 m. ketvirtį prekių eksportas išaugo 7,4 proc. iki 11 mlrd. eurų palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu prekių importas padidėjo 7,9 proc. iki 12,2 mlrd. eurų. Žemės ūkio sektorius išliko pagrindinis eksporto augimo veiksnys. Grūdų eksportas pirmąjį ketvirtį išaugo 52 proc. , o gatavų produktų eksportas išaugo 18,3 proc.

Kai kurie analitikai, pvz., „Ukragroconsult“ atstovas Sergejus Feofilovas prognozuoja, kad Rusija eksportuos 49 mln. tonų, o Ukraina – 49,2 mln. tonų.

Šie skaičiai abiem šalims leis uždirbti apie 18 mlrd. eurų.

Taip pat skaitykite:

Rusijos žemės ūkio statistika – išpūsta

Rusija tampa didžiausia kviečių eksportuotoja

Rekordinis Ukrainos žemės ūkio produkcijos eksportas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos