Žalųjų galvijų gerintojų asociacijos suvažiavime pristatyta selekcinė programa
2013-06-18

Šiauliai. Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacijos (LŽGGA) suvažiavime Sutkūnuose paminėtas asociacijos 20 metų jubiliejus, pristatyta selekcinė programa ir surengti nauji vadovų rinkimai. LŽGGA pirmininku perrinktas Jonas Lingys.

LŽGGA suvažiavime dalyvavo Lietuvos žalųjų veislės galvijų laikytojai, specialistai, su didele pagarba buvo sutiktas šios veislės kūrėjas, žinovas ir puoselėtojas habil. dr. Algirdas Banys. 

LYTAGRA 19 07 04 mob

Sutkūnuose įvyko Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacijos (LŽGGA) suvažiavimas

Prieš rinkimus LŽGGA suvažiavime išklausyta pirmininko veiklos ataskaita ir asociacijos finansinė ataskaita. Jonas Lingys perrinktas asociacijos pirmininku, o Algirdas Banys - garbės pirmininku. Išrinkta 15 asmenų LŽGGA taryba.

Suvažiavime savo mintis išsakė žalųjų galvijų veislės geriausieji specialistai, mokslininkai. Ilgametis asociacijos vadovas A. Banys apžvelgė Lietuvos žalųjų veislės kūrimo ir jų gerinimo pagrindinius etapus.

Lietuvos žalųjų galvijų veislės kūrėjas, žinovas ir puoselėtojas habil. dr. Algirdas Banys

Suvažiavimo dalyviai pritarė, kad spartus karvių produktyvumo ir kitų ūkiškai naudingų savybių gerinimas gali būti pasiektas tik naudojant žaluosius ir žalmargius bulius gerintojus. Juozas Darbutas pristatė 2010-2015 m. selekcinę programą, kurią yra patvirtinusi asociacijos taryba. Programoje, be kita ko, numatyta, kiek bulių reikia kasmet pradėti vertinti, kad galima būtų nustatyti 5 bulius gerintojus.

Programoje siūloma: padidinti populiacijos karvių pieningumo genetinį potencialą iki 8 tūkst. kg, pieno baltymingumas - iki 3,6 procento; pasiekti, kad kontroliuojamose bandose vidutinis karvių produktyvumas būtų apie 7 tūkst. kg pieno per metus; pritaikyti genominės selekcijos ir kitas pažangiausias veislininkystės priemones veislinių buliukų motinoms ir jauniems tikrinamiesiems buliukams atrinkti; plėsti karvių eksterjero vertinimą; gerinti karvių eksterjerą ir tešmens bei vaisos savybes; veisti tvirtos konstitucijos ilgai produkuojančius galvijus.

Pagrindiniai selekcinės programos vykdymo partneriai yra vienintelė Lietuvoje bulių spermą gaminanti AB „Lietuvos veislininkystė", veislinius buliukus išauginantys ūkiai ir kiti LŽGGA asociacijos nariai, kurie aktyviai dalyvauja vertinant jaunus bulius pagal dukterų produktyvumo, eksterjero ir kitas savybes.

Šiuo metu LŽGGA  vienija apie 800 narių. Asociacijos nariais yra beveik visi stambiausieji ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės, laikančios žaluosius ir žalmargius galvijus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai