„Žalgirio“ areną šturmavo žemdirbiai ir raudonos spalvos technika
2017-03-08

Kaunas. Antradienio popietę „Žalgirio“ arenoje Kaune šurmuliavo žemdirbiai, netrūko ir dalykinių bei asmeninių pokalbių žemės ūkio tematika. Daugiau kaip 2 tūkstančiams šalies ūkininkų naujus produktus ir 2017 m. tendencijas pristatė dvi bendradarbiaujančios įmonės - „East West Agro" (EWA) ir „Scandagra".

Pirmoje renginio dalyje bendrovės „Scandagra" specialistai apžvelgė grūdų rinkos tendencijas, pristatė augalų apsaugos, trąšų ir sėklų aktualijas, o dešimtmetį sėkmingai dirbanti lietuviško kapitalo įmonė EWA pasidalino plėtros planais ir žemės ūkio technikos naujovėmis. Renginio kulminacija - įspūdingas juodojo Massey Ferguson traktoriaus, pavadinto „X-traktoriumi", pasirodymas arenoje kartu su daugeliui puikiai žinomais televizijos projekto „X faktorius" dalyviais.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Į renginį atvyko per du tūkstančiai žemdirbių iš visos Lietuvos

Dėmesys - servisui

Remdamasis statistine informacija EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas įžvelgė žemės ūkio technikos augimo potencialą mūsų šalyje. Jo teigimu, kol kas iš Lietuvoje registruotų apie 140 tūkst. traktorių net 63 proc. yra senesni nei 25 m., o nauji iki 10 m. sudaro apie 10 proc.

„Įdomiausia, kad naujesni negu 10 m. traktoriai sudaro tik 14 proc. Tad potencialas didžiulis senus dar tarybinio palikimo traktorius keisti naujais. Juk norint ūkininkauti našiai ir pelningai investuoti į modernias technologijas būtina", - sakė G. Kvietkauskas, pavyzdžiu pateikdamas Daniją.

Gediminas Kvietkauskas neabejojo, kad žemės ūkio technikos rinka mūsų šalyje augs, nes siekiant didinti našumą be modernios technikos ir technologijų apsieiti neįmanoma

Danijoje dirbama žemė užima šiek tiek mažesnį plotą negu Lietuvoje, tačiau ten investicijos į vieną hektarą yra gerokai didesnės: jei lietuviai investuoja 239 Eur/ha, tai danai - 639 Eur/ha, todėl ir jų gaunamos pajamos iš hektaro 6 kartus didesnės nei į jį investuojama ir siekia 3 600 eurų (lietuviai gauna 903 Eur/ha pajamų).

„Taigi danų ūkininkai gauna gerokai daugiau pajamų, bet ir investuoja daugiau. Palyginimui, naujų traktorių rinka Danijoje siekia maždaug 3,5 tūkst. vienetų per metus, o Lietuvoje - apie 1,2 tūkst. traktorių", - pastebėjo EWA vadovas, pasidžiaugdamas, kad praėjusiais metais mūsų šalies ūkininkai įsigijo 140 naujų Massey Ferguson traktorių.

Įvardydamas 2016 m. augimo metais, G. Kvietkauskas pabrėžė, kad iš viso įmonė pardavė 550 vienetų technikos. „Žemės ūkio technikos pardavimams augant, nuo šiol išskirtinį dėmesį skirsime servisui ir jo plėtrai. Tad jau 2017 m. sezoną dirbs 45 serviso darbuotojai, nuo balandžio veiks 25 mobilios komandos, iš viso darbuotojų skaičių padidinsime iki 80", - tikino G. Kvietkauskas. Artimiausiu metus servisas bus atidarytas Šiauliuose neseniai įsigytose patalpose, ieškoma tinkamo servisui pastato ir Šiaurės Lietuvoje.

Naujovė įmonės veikloje ir pasikeitęs statusas - nuo šiol ji tapo akcine bendrove. „Žengėme šį žingsnį, nes pirmiausia norime būti greitesni, pritraukti daugiau finansų, o įmonės pelną toliau investuoti į plėtrą ir serviso kokybės gerinimą. Nuo pat veiklos pradžios elgėmės kitaip nei visi, tad dabar esame pirmoji agroverslo įmonė, kuri eina į akcijų biržas. Nuo balandžio 1 d. kiekvienas iš jūsų galite tepti EWA akcininku", - kvietė EWA direktorius, prasitardamas apie įmonės svajones iki 2018 m. įeiti į kaimyninių Baltijos šalių rinkas.

Paslaptis atskleista: „Scandagra" direktorius Marius Vasiliauskas, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir EWA vadovas Gediminas Kvietkauskas pasirašo bendradarbiavimo sutartį

Raudonosios technikos naujovės

Apžvelgdamas kompanijos „Massey Ferguson" naujoves EWA produktų vadovas Remigijus Savickas pirmiausia susirinkusių ūkininkų dėmesį atkreipė į „Žalgirio" arenoje patogiai įsitaisiusį teleskopinį krautuvą, kuris gali būti komplektuojamas su 6-7 m kėlimo aukščio strėlėmis. „Šios mašinos išskirtinumas - ilgiausia rinkoje bazė, visai uždara krautuvo apačia, tad dirbant bet kokius darbus, apsaugomi apačioje esantys darbiniai elementai", - pabrėžė specialistas. Anot jo, nepamirštas ir operatoriaus komfortas, nes krautuve įrengta dvigubo veikimo smūgių slopinimo sistema, didelė ir erdvi kabina.

Ieškantiems traktoriaus, kuris būtų ypač patogus dirbant su frontaliniu krautuvu, R. Savickas pristatė 5700 SL serijos mašiną, išsiskiriančią ilga baze (daugiau kaip 2,5 m) ir nuožulniu variklio gaubtu, gerinančiu operatoriaus matomumą dirbant su įvairiais traktoriaus priekyje kabinamais padargais.

Remigijus Savickas kvietė užeiti į erdvų ir patogų darbo kabinetą - 8700 serijos Massey Ferguson kabiną

Naujovė „Massey Ferguson" traktorių asortimente - prieš metus pagaminti 5700 serijos traktoriai, kartu su 4700 modeliu papildantys kompaktiškųjų mažųjų traktorių šeimą ir praplečiantys gamą nuo 75 iki 110 AG. Rudenį pasiūla dar labiau išsiplės, nes EWA savo klientams pristatys ir 6 serijos iki 130 AG traktorius. Vieni iš pirmųjų Europoje mūsų ūkininkai „Žalgirio" arenoje galėjo apžiūrėti ir galingiausią kompanijos „Massey Ferguson" gaminamą 8700 serijostraktorių, kurio galia siekia 400 AG, į Lietuvą atkeliavusį tiesiai iš parodos „Sima" Paryžiuje.

Kaišiadorių rajono Kruonio seniūnijos ūkininkas Vidas Ditkevičius, į renginį Kaune atvykęs su žmona ir dviem sūnumis, pernai įsigijo 7719 serijos Massey Ferguson traktorių. „Rinkausi šio gamintojo traktorių, nes „Massey Ferguson" lygu EWA. Kadangi su įmone bendradarbiaujame seniai, todėl pasitikiu jų servisu, o tai šiais laikais vienas iš svarbiausių aspektų. Tiesa, svarbu buvo ir traktoriaus kokybė, išvaizda bei likutinė vertė", - kodėl pasirinko šio gamintojo traktorių, atskleidė mišraus ūkio savininkas, dirbantis 130 ha žemės ir auginantis apie 400 mėsinių avių

Kombainų grupėje R. Savickas siūlė atkreipti dėmesį į didžiausią MF kratiklinį kombainą Centora, kurį pristatė ne gyvai, o per vaizdo įrašą didžiuliame arenos ekrane. „Kombaino bendras separacinis plotas siekia net 10,5 kv. m, o bunkerio talpa yra 10,5 arba 12 tūkst. l, tad su tokia derliaus nuėmimo mašina per valandą galima nuimti iki 40 t kviečių. Konstrukciniai sprendimai užtikrina mažus derliaus nuostolius, nes sistemą sudaro 3 kūlimo-separavimo būgnai, už jų išdėstyti 8 klavišiniai kratikliai, kurių intensyvus žingsnis sukuria papildomą separaciją, todėl kiekvienas iškultas grūdas patenka į bunkerį", - aiškino technikos specialistas. Kokybiškam kūlimui įtakos turi ir Power Flow pjaunamoji, kurios juostinis masės transporteris tolygiai tiekia masę sraigei. Beje, su šiomis pjaunamosiomis Massey Ferguson kombainai komplektuojami jau 40 metų.

Publiką linksmino žinomų radijo ir televizijos personažų Saulėno (Mindaugas Masiulis) ir Felikso-Vydo (Aistis Mickevičius) komentarai, o jiems „įsisiūbuoti" neleido lenktynininkas Benediktas Vanagas (viduryje)

Žiūrovų dėmesį kaustė įspūdingi šviesos ir vaizdo efektai. Dainuoja merginų repo grupė „Golden Age"

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai