Veterinarijos specialistų kalvė pradeda devintąjį veiklos dešimtmetį
2016-09-23

Kaunas. Naujuosius mokslo metus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademija pasitiko pradėdama naują veiklos dešimtmetį ir su pokyčiais. Vakar iškilmingai paminėtas akademijos 80 metų jubiliejus, kartu tai buvo proga prisistatyti naujajam kancleriui - prof. Mindaugui Malakauskui.

Į šventę susirinko buvusi ir esama Veterinarijos akademijos bendruomenė, verslo bei mokslo partneriai, politikai, taip pat ir rečiau tokiuose renginiuose sutinkamas arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. Akademijos jubiliejui skirtas renginys buvo surengtas be pompastikos, bet - nuoširdžiai.

Linas agro mob 21 04 01

Šventė LSMU Veterinarijos akademijoje pradėta Lietuvos himnu

Iškilmingai pagerbtas buvusių Lietuvos Veterinarijos akademijos rektorių, įnešusių neįkainojamą indėlį į studijų proceso tobulinimo, veterinarijos mokslo populiarinimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, akademijos miestelio ir ūkio plėtros istoriją, atminimas: dr. Jono Čygo (rektoriumi dirbo 1947-1959 m.) ir prof. Rimanto Karazijos (1976-1992 m.) ir vardais pavadintos dvi akademijos auditorijos.

LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas atkreipė dėmesį, kad prieš 80 metų Lietuva tikrai nebuvo pati turtingiausia Europos šalis. Bet žmonės, steigę akademiją, turėjo ambicingų tikslų ir netrukus įkūrė vieną moderniausių tuo metu klinikų. O dabar bendrą ateitį, pasak rektoriaus, kartu kuria Medicinos ir Veterinarijos akademijos, nes abiem galioja tie patys dėsningumai, taikomos tos pačios technologijos. Veterinarijos akademija turi visas šiuolaikiškas priemones ne tik parengti europietiškus specialistus, bet ir būti matomiems Europoje.

Į LSMU Veterinarijos akademijos jubiliejų susirinko buvusi ir esama Veterinarijos akademijos bendruomenė, verslo bei mokslo partneriai

„Išsilavinusi, motyvuota, žingeidi akademinė bendruomenė yra ne tik mūsų universiteto, bet ir visos Lietuvos turtas - vertybinis ir moralinis lobynas. Reikia, kad jauni žmonės norėtų į save investuoti ir kurti Lietuvos ateitį, o mes turime sudaryti tokias sąlygas, kad šiandienos ir rytdienos talentai čia norėtų dirbti, siekti pažangos ir kad jie kaip žmonės būtų laimingi. Sveikinu su šia istorine švente ir labiausiai dėkoju tiems, kurie kūrė, rašė ir dabar teberašo Veterinarijos akademijos istoriją", - kalbėjo LSMU rektorius R. Žaliūnas.

Veterinarijos fakulteto dekanė prof. dr. Vita Riškevičienė neabejoja, kad veterinarijos gydytojo profesija yra išskirtinė. „Veterinarinės medicinos gydytojai - ypatingos dvasinės struktūros žmonės, gebantys rasti pusiausvyrą tarp gyvūno ir žmogaus, pasirengę padėti sergantiems ir kenčiantiems gyvūnams ir nuolatos tobulėti", - akcentavo profesorė.

LSMU Veterinarijos akademijos žiedas (iš kairės): Gyvulininkystės technologijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Stankevičius, Veterinarijos fakulteto dekanė prof. dr. Vita Riškevičienė, LSMU Veterinarijos akademijos rektorius emeritas prof. habil. dr. Henrikas Žilinskas, LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, Veterinarijos akademijos kancleris prof. dr. Mindaugas Malakauskas, Gyvulininkystės instituto direktorė dr. Violeta Juškienė

Naujasis Veterinarijos akademijos kancleris prof. dr. Mindaugas Malakauskas linkėjo, kad mokslininkai niekada nepritrūktų kūrybinės energijos, ryžto, kad noro tobulėti, o pasiekimai pranoktų lūkesčius. Veterinarijos fakulteto Maisto saugos ir kokybės katedros profesoriumi dirbęs M. Malakauskas akademijos kanclerio pareigose pakeitė buvusį ilgametį šios aukštosios mokyklos rektorių ir kanclerį prof. habil. dr. Henriką Žilinską.

H. Žilinskas sako ramia širdimi perdavęs akademijos vairą į jaunesniojo kolegos rankas. „Mindaugą pažįstu nuo jo studijų laikų. Jis sutvarkė Maisto saugos ir kokybės katedrą, stažavosi ir dirbo užsienyje, tai yra šių laikų žmogus. O ūkiniams reikalams tvarkyti reikalingų įgūdžių greitai įgis", - kalbėjo LSMU Veterinarijos akademijos rektorius emeritas H. Žilinskas.

Prof. Henrikas Žilinskas (kairėje) LSMU rektoriui prof. Remigijui Žaliūnui ramia širdimi rekomendavo prof. Mindaugą Malakauską kanclerio pareigoms

Sugrįžęs į akademinį darbą, prof. H. Žilinskas jaučiasi puikiai: „Labai malonu dirbti su studentais, tik jau turiu pasitempti, nes kol dirbau administracinį darbą, teko daug ir kitokių reikalų tvarkyti. Džiaugiamės, kad studentų yra daug, vis daugėja jų iš užsienio šalių." 

Dauguma šventės dalyvių - Veterinarijos akademijos absolventai

Veterinarijos akademijos duomenimis, nuo pat jos įkūrimo - 1936 m. rugsėjo 19 d. iki šiol veterinarinės medicinos gydytojo diplomus įgijo 6 240 absolventų. Šiuo metu LSMU Veterinarijos akademijoje studijuoja 1 468 studentai, iš kurių - 69 užsienio šalių studentai iš Airijos, Švedijos, Vokietijos, Kipro, Jungtinės Karalystės, Izraelio, Ispanijos, Indijos, Pietų Korėjos, Suomijos.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai