Veislininkystės pasiekimų parodai neužtenka tik švietėjiškos misijos
2015-09-21

Kaunas. Gyvulių augintojų asociacijos aptarė Veislininkystės pasiekimų parodą, neseniai vykusią Algirdiškyje. Visi sutarė, kad eksponuojami gyvuliai kasmet vis geresni, paroda buvo gerai organizuota ir atliko švietėjišką misiją, tačiau kai kas pasigedo galvijų pirkėjų delegacijų iš potencialių rinkų.

Žemės ūkio rūmų Veislininkystės komiteto posėdyje Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir  gerintojų asociacijos (LMGAGA) tarybos narys Nikolajus Dubnikovas (nuotr.) teigė, kad į veislinių gyvulių parodą buvo atvežti 65 mėsiniai galvijai, o juos demonstruojant „žiūrovų buvo vos ne mažiau negu eksponatų", be to, nė vieno potencialaus pirkėjo. Iš viso parodoje buvo 538 eksponatai, o lankytojų - 2657. Šis skaičius užfiksuotas pagal loterijos bilietus.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Mėsinių galvijų demonstravimas naujame Algirdiškio parodų centro manieže

„Paroda įvyko ir viskas. Liūdina, kad nebuvo nė vieno potencialaus pirkėjo iš užsienio. Manau, kad ateityje lankstinukams skirtas lėšas geriau panaudokite kviesdami užsienio šalių delegacijas, gal dalinai apmokėkime jų kelionę", - svarstė N. Dubnikovas.

Jam prieštaravo Lietuvos arabų arklių augintojų asociacijos pirmininkas Stasys Svetlauskas. „Mūsų paroda bent jau šiuo metu yra švietėjiška, ir šis tikslas įvykdytas. Tai buvo turbūt gražiausia paroda ir dėl gyvulių, ir dėl atnaujintos Algirdiškio parodų bazės, - teigė jis.

Tai, kad šių metų paroda buvo daug geresnė negu ankstesnės, geriau organizuota, taip pat akcentavo ir Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijos vadovas Virgilijus Urbonavičius, jo kolega iš žalųjų asociacijos Jonas Lingys.

ŽŪR atstovai tvirtino, kad kvietimai į parodą buvo išsiuntinėti visoms ambasadoms, be to, ir pačios asociacijos turėtų dėl to stengtis. V. Urbonavičius teigė, kad jų asociacija kvietė už žemės ūkį atsakingus žmones iš Rusijos, Kazachstano ambasadų, tačiau jie negalėjo atvykti. Bet buvo kolegų iš Latvijos ir Estijos.

Veislininkystės pasiekimų parodoje pasigesta ne tik užsienio delegacijų, bet ir žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės. Veislininkystės komiteto pirmininko Edvardo Gedgaudo manymu, tikriausiai taip išreikštas ministerijos požiūris į veislininkystę apskritai.

Gyvulių augintojų asociacijų vadovai dar kartą aptarė galimą parodos formatą. Vėl sugrįžta prie nuomonės, kad reikia rengti specializuotas (galvijų, smulkiųjų gyvulių, žirgų) parodas su aukcionais, kad jos ūkininkams padėtų ir parduoti veislinius gyvulius. Kitais metais vyks „AgroBalt" paroda kartu su „Ką pasėsi...", todėl rengti ir bendrą visų gyvulių parodą Algirdiškyje juo labiau būtų netikslinga. Tačiau jiems dar reikės įtikinti Žemės ūkio ministeriją.

„Turime mokytis iš klaidų, ir mes, asociacijos, turime kartu formuoti parodos viziją", - kalbėjo N. Dubnikovas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai