Užgavėnių linksmybės technikos kieme
2017-03-01

Utena. Linksmai atšvęsti Užgavėnių, išvyti žiemą iš kiemo ir prisišaukti pavasarį vakar mūsų šalies ūkininkai buvo pakviesti į Uteną, kur laukė ne tik linksmybės, bet ir informacinė programa - pristatyta beveik dvidešimt gamykloje „Umega" pagamintų puspriekabių ir priekabų modelių. Renginio kulminacija - Morės sudeginimas, tik ji dūmais virto ne lauže, o naujos kartos ekologiškame katile kartu su šiaudų ritiniais, taip prisidėdama prie gamyklos šildymo.

Antrus metus Užgavėnių šventę Utenoje organizuoja bendrovė „Umega" kartu su mūsų šalies žemdirbiams gerai žinoma įmone „Konekesko" , kuri yra „Umegos" prekybos atstovė ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje bei Latvijoje. Šventės organizatoriai viliasi, kad renginys taps tradiciniu, o jame ūkininkai galės ne tik pasilinksminti, bet ir pabendrauti su technikos gamintojais, o šie - pristatyti naujoves ir atsakyti į visus dominančius klausimus.

Pradėdamas priekabų pristatymą „Umega" Žemės ūkio technikos gamybos departamento projektų vadovas Egidijus Gegeckas atkreipė dėmesį į ūkininkų itin mėgstamą universalią priekabą PI20, komplektuojamą su nauju priedu MultiFlex500, skirtu runkeliams perkrauti. Pasak E. Gegecko, juo galima perkrauti runkelius iš kombaino į kitą transporto priemonę arba krauti juos į gana aukštas, maždaug 7-9 m krūvas. „Valdoma priekaba iš nuotolinio hidraulinio pulto, o komplektuojama su vienu monitoriumi ir 4 kameromis, kad būtų matomas visas atliekamas darbas", - sakė specialistas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Priekaboje PI20 sumontuotas priedasMultiFlex500, skirtas runkeliams perkrauti - naujas „Umegos" sprendimas runkelius auginantiems ūkiams

Be šio naujo priedo, PI20 serijos priekaboms gaminami dar keturi priedai, o tai išplečia jos panaudojimo galimybes. Priekaba gali būti komplektuojama su vertikaliu arba horizontaliu organinių trąšų kratytuvu, grūdų perkrovimo sraige, žaliajai masei vežti pritaikytu priedu.

Projektų vadovo pastebėjimu, iš 56 šiuo metu gaminamų modelių sau tinkamą gali rasti ir labai mažų, ir didelių ūkių savininkai, jų ir panaudojimas, atsižvelgiant į konstrukcinius sprendimus, gali būti labai įvairus. Pavyzdžiui, SPT10 modelio puspriekabės turi visai nuimamus bortus, tad gali būti naudojamos net ir medžiams vežti, o kadangi yra tandeminio tipo, gali būti jungiamos su kitomis puspriekabėmis.

Egidijus Gegeckas (kairėje) ne tik pristatė gamyklos produktų gamą, bet ir atsakė į ūkininkus dominančius klausimus

Kai kurių modelių priekaboms universalumo suteikia tai, kad krovinys gali būti išverčiamas ne tik gale, bet ir į vieną ar abu šonus. Ypač toks sprendimas pasiteisina dirbant patalpose arba kai norima iškrauti ne visą, o tik dalį priekabos. Visos puspriekabės ir priekabos yra stabilaus rėmo ir vamzdinio porėmio, jas gaminant negailima metalo, o tai užtiktina jų stabilumą ir ilgaamžiškumą.

Priekaboms universalumo suteikia sprendimai, leidžiantys krovinį išversti ne tik gale, bet ir šonuose

Lietuvoje ir užsienio šalyse (beje, „Umega" savo produkcija prekiauja 16 šalių) labai paklausios yra grūdų perkrovimo priekabos GGP23. Pasak E. Gegecko, ši priekaba išskirtinė, nes jau bazinėje įrangoje komplektuojama su pasukama sraige, galima lengvai keisti jos pakėlimo aukštį. „Šių metų naujovė - papildomas antgalis priekabos gale, prie kurio galima prijungti plastikinę žarną, o tai ypač patogu dirbant su sėjamosiomis. Be to, atsižvelgdami į klientų pastebėjimus, sukūrėme ir priekabai dangtį, kad į ją neprilytų. Šie maži patobulinimai gerina operatoriaus darbą, o kartu ir darbo kultūrą", - įsitikinęs gamyklos atstovas.

Lietuviški gaminiai prisideda prie šalies ekonomikos augimo

Utenoje gaminamomis puspriekabėmis ir priekabomis Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse prekiaujančios įmonės „Konekesko" Žemės ūkio technikos ir įrangos departamento direktoriaus Virginijaus Apšegos teigimu, kasmet parduodama vis daugiau „Umegos" produkcijos, o susidomėjimas kokybiška ir patikima technika auga.

Pasak Virginijaus Apšegos, pagal „Konekesko" parduodamų mašinų skaičių „Umega" priekabos užima trečią vietą. „Ypač džiugina, kad tai - lietuviškas produktas, o jį parduodami prisidedame prie Lietuvos ekonomikos augimo", - sakė V. Apšega

„Vien pernai mūsų šalyje pardavėme 60 vienetų. Neabejotinai, esame šio segmento rinkos lyderiai. Mūsų produktų krepšelyje, įskaitant „Claas" ir „Lemken", „Umega" užima trečią vietą, - konstatuoja V. Apšega, džiaugdamasis beveik dešimtmetį trunkančiu bendradarbiavimu. - Ypač džiugina, kad tai - lietuviškas produktas, o jį parduodami prisidedame prie Lietuvos ekonomikos augimo". Nors perkamos įvairių tipų priekabos, tačiau, V. Apšegos pastebėjimu, pastaruosius kelerius metus paklausiausios yra grūdų perkrovimo priekabos.

Augalininkystės ūkio šeimininkas iš Ukmergės r. Ramūnas Skapas su sūnumi Justinu dairėsi savo ūkiui naujos priekabos. Ūkininkas prisipažino, kad jau nusižiūrėjo tinkamą priekabą, tačiau dabar jo 100 ha ūkiui tai pernelyg didelė investicija - kol kas džiaugiasi iš „Konekesko" įsigytu nauju Claas kombainu

Šiaudai virsta šiluma pramoniniuose katiluose

„Umega" cechuose gaminamos ne tik priekabos, didžiulis dėmesys skiriamas ir katilams, jie Utenoje gaminami jau du dešimtmečius. Išaugus susidomėjimui alternatyviais energijos šaltiniais, gamykla rinkai pasiūlė šiaudų ritiniais kūrenamų katilų seriją AKU. Pasak E. Gegecko, jie ypač populiarūs Danijoje, kur šildymui sunaudojama per 60 proc. šiaudų (palyginimui, Lietuvoje - tik 11 proc.). Ekologiški katilai gali būti nuo 130 iki 700 kW galingumo.

Užgavėnių Morė keliauja į AKU serijos katilą, kuriuo šildomi visi gamyklos pastatai

Beje, du tokie katilai pastatyti ir prie gamyklos - jais šildomos visos patalpos. Viename jų - AKU460, atrodančiame kaip pastatas, nes turi didžiulę akumuliacinė talpyklą, kartu su šiaudų ritiniais dūmais pavirto ir Užgavėnių Morė. Per sezoną gamyklai šildyti sudeginama 2000 šiaudų ritinių. Naujos kartos katiluose galima deginti įvairaus dydžio ir formos ritinius, jiems pakrauti į pakurą tinka bet kokia krovos mašina.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai