Už nuopelnus Lietuvos kaimui įteikti apdovanojimai
2016-03-14

Marijampolė. Lietuvos kaimui nusipelniusiems mokslininkams bei įvairių sričių specialistams Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga įteikti ordinai ir medaliai. Šiais metais apdovanotųjų gretose 15 asmenų. Apdovanojimo iškilmės vyko Suvalkijos sostinėje.

Apdovanojimus „Už nuopelnus kaimui" prieš šešerius metus kartu su ARVI įmonių grupe įsteigė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU), Baltijos agroverslo institutas (BAVI).

Anot ARVI įmonių grupės prezidento Vidmanto Kučinsko, šiais metais prie apdovanojimų steigėjų ketverto prisijungė ir Seimas, todėl apdovanotų mokslininkų ir specialistų daugiau. „Tikimės, kad ateinančiais metais prie mūsų prisijungs ir Žemės ūkio ministerija bei Vyriausybė", - sakė V. Kučinskas.

Linas agro mob 21 04 01+ Bioversija 21 04 30

Apdovanojimo iškilmės vyko Suvalkijos sostinėje

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė įteikė simbolinius Seimo medalius Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkui Andriejui Stančikui, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriui Edvardui Makeliui ir laikraščio „Ūkininko patarėjas" vyriausiajam redaktoriui Vyteniui Neverdauskui.

Ministrė A. Pabedinskienė pasidžiaugė, kad akademinė bendruomenė, verslas ir valdžios atstovai susijungę pagerbia tuos žmones, kurie įneša svarų indėlį į pamatinę veiklą, kuri yra visko pradžių pradžia.

Šiais metais ordinu „Už nuopelnus kaimui" apdovanoti: Šarūnas Šiušė, beveik ketvirtį amžiaus sėkmingai Kėdainių rajono Ažytėnų žemės ūkio bendrovei, Jadvyga Ditkevičienė, 43 darbo metus žemės ūkiui paskyrusi LŽŪKT konsultantė, ASU Bandymų stoties direktorius prof. habil. dr. Rimantas Velička, su kolegomis nuolat tobulinantis rapsų auginimo technologiją, besirūpinantis rapsų auginimo plėtra šalyje, LAMMC direktorius prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius, ilgus metus skyręs augalų ligas sukeliančių patogenų tyrimams ir prevencinių priemonių kūrimui, Danguolė Skarbalienė, žurnalo „Mano ūkis" vyriausioji redaktorė, ir Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas, trečią kadenciją savo laiką, žinias ir patirtį be atlygio skiriantis šalies žemdirbių labui.

Medaliu „Už nuopelnus kaimui" apdovanoti: savo srities profesionalė, aktyvi, iniciatyvi darbuotoja, besidominti inovacijomis ir diegianti jas praktikoje LŽŪKT skyriaus vadovė Dijana Ruzgienė, daugiau kaip 35 darbo metus žemės ūkiui skyręs LŽŪKT augalininkystės konsultantas Albertas Malašauskas, su mobiliąja laboratorija gyvulininkystės paslaugas Lietuvos ūkiuose teikiantis LŽŪKT konsultantas Vytas Gudaitis, nuo 2000 metų dirbanti mokslinį, pedagoginį, konsultacinį ir ekspertinį darbą, glaudžiai susijusį su kaimo bendruomenių veikla ASU profesorė Vilma Atkočiūnienė, aktyviai tarptautinėse parodose ir susitikimuose garsinantis ir atstovaujantis Lietuvos pramonę ir garsinantis jos vardą UAB „Arvi fertis" generalinio direktoriaus pavaduotojas Gintaras Dulinskas, svariai prisidėjęs prie žemės ūkio technologijų vystymo Lietuvoje UAB „Arvi fertis" regiono pardavimų vadovas Arvydas Mockevičius.

„Šis apdovanojimas - staigmena, vienas iš gražiausių netikėtumų. Kai nuoširdžiai dirbi savo darbą, negalvoji, ar tu kažko nusipelnei, ar tavo nuopelnai dideli. Esu dėkinga žmonėms, kurie pastebėjo ir įvertino mano nuopelnus. Širdyje apdovanojimu dalinuosi su labai darbščia ir draugiška bendradarbių komanda, nes mes visi kartu kiekvieną dieną darome tuos gerus darbus", - teigė Dijana Ruzgienė (nuotraukoje - dešinėje)

Prof. habil. dr. Rimantas Velička už gautą ordiną dėkojo viso mokslininkų kolektyvo vardu. „Mokslo darbai nedaromi po vieną. Mylėkime savo tėviškę, savo kaimą ir mokykime  tai daryti kitus. Tegul meilė kaimui, meilė tėviškei perauga į meilę Tėvynei", - ragino R. Velička mokslininkas

LŪS pirmininkui J. Talmantui labai svarbu, kad mokslas, verslas ir ūkininkai, visi suglaudę pečius dirbtų Lietuvos kaimui

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate virtualius renginius: posėdžius, seminarus, konferencijas, kt.?
Orai