Ūkininkų aktyvumo išbandymas
2015-04-16

Kėdainiai. Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos ataskaitinis - rinkiminis susirinkimas vyko ne taip sklandžiai, kaip tikėtasi. Tik iš antro karto ūkininkams pavyko priimti svarbius sprendimus, mat prieš mėnesį į visuotinį susirinkimą narių susirinko nepakankamai, kad galėtų priimti sprendimus.

Ūkininkai apgailestavo dėl mažo kolegų aktyvumo. „Gaila, kad iš turimų beveik 150 narių aktyvioje veikloje dalyvauja maždaug trečdalis. Palankių valdžios sprendimų nori visi, tačiau dažnas gaili laiko teikti prašymus, rengti įvairius projektus ir kreipimusis", - sakė vienas aktyviausių Kėdainių krašto žemdirbių Šarūnas Šiušė.

Šis visuotinis susirinkimas buvo svarbus tuo, kad jame ne tik išklausyta veiklos ataskaita, bet ir buvo renkamas organizacijos vadovas. Tarp ūkininkų kilo ginčų dėl dvi kadencijas vadovavusio Virmanto Ivanausko kandidatūros, mat jis pateko į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą Darbo partijos sąraše. Žemdirbiai negyrė ilgamečio savo vadovo už draugystę su politine jėga. Tačiau V. Ivanausko kandidatūra buvo pasiūlyta dar vienai trejų metų Krašto ūkininkų sąjungos pirmininko kadencijai. Jam iššūkį metė ūkininkas Arvydas Šmigelskis. Šarūnas Šiušė ir Rolandas Liutkevičius savo kandidatūras atsiėmė.

Dotnuva  21 02 01 + Biomase 21 01 18

Slaptu balsavimu gana solidžia persvara kėdainiečiai ūkininkai organizacijos vairą patikėjo Virmantui Ivanauskui

Perrinktasis pirmininkas, dėkodamas už pasitikėjimą, žadėjo aktyvinti sąjungos veiklą, į jos darbus įtraukdamas jaunimą. „Gyvename tikrai sudėtingu laikotarpiu. Labai svarbu kovoti už save ir nesileisti skriaudžiamiems. Gaila, kad nemaža dalis ūkininkų nesupranta, kad tik susivienijus galima išsireikalauti palankių, sąžiningų ir teisingų valdžios sprendimų. Susitelkę turėsime daug padirbėti, kad galėtume ne tik išgyventi, bet ir gyventi", - sakė trečiąkart Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininku išrinktas V. Ivanauskas.

Be pirmininko ūkininkai išsirinko ir tarybą. Joje bus nemažai naujų, jaunų narių. Kėdainiečiai ūkininkai taip pat aptarė mokesčių klausimus: nutarė narių mokestį skaičiuoti atsižvelgus į turimos žemės kiekį, už kiekvieną hektarą imant vieno euro mokestį. Mažiausias sąjungos nario metinis mokestis bus 50, o didžiausias - 1000 eurų. Norintieji tapti sąjungos nariais turės sumokėti 25 eurų stojamąjį mokestį.

Susirinkimo dalyviai pritarė ir rezoliucijai, kuri bus įteikta Žemės ūkio ministerijos vadovams. Žemdirbiai turi pastabų dėl išmokų, akcizų, žalinimo, bešeimininkių pastatų, jaunųjų ūkininkų skatinimo. Be to, šiame susirinkime sąjungos gretas papildė 15 naujų narių.

Visuotinis susirinkimas itin didelio susidomėjimo nesulaukė - į jį atvyko apie trečdalis organizacijos narių

Kartu su kėdainiečiais posėdžiavęs kraštietis Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas kolegas ragino būti vieningus ir drauge siekti norimų tikslų: „Ne paslaptis, kad esame asmenų, norinčių skaldyti ir kiršinti ūkininkų organizacijas. Puikiai žinome, kad vieningą jėgą suvaldyti sunkiau negu pavienius narius. Todėl kviečiu visus būti veiklius ir dažniau paisyti visuotinių interesų. Turime nusimesti pasyvumo pančius ir pagaliau stoti į kovą dėl lengvesnio žemdirbių gyvenimo. Esame spaudžiami su įvairiomis taisyklėmis ir gąsdinami Europos Sąjungos institucijomis, nors jos nėra joks baubas. Stiprinkime sąjungą ir gyvensime gerokai geriau."

Aktyvumo iš kolegų tikisi ūkininkai ir Dainius Venckus bei Aušrys Macijauskas. „labai gerai, kad šįkart pirmininką rinkome iš dviejų kandidatų. Reikia naujų vėjų, reikia permainų ir ypač jaunų lyderių ugdymo. O organizacijos veikla priklauso ne  nuo vieno pirmininko, bet nuo visų narių veiklumo", - įsitikinęs A. Macijauskas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai