Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Ūkininkai teigia dėl pieno krizės netekę 120 mln. eurų pajamų
Pieno sektoriaus problemos aptartos žemdirbių ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ spaudos konferencijoje Seime (LR Seimo kanceliarijos nuotr.)

Vilnius. Pieno ūkiai šiemet dėl nepalankių sąlygų ir krizės negavo 120 mln. Eur pajamų, sako Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) pirmininkas Jonas Vilionis.

„Pienininkystė traukiasi, yra didžiulė krizė. Daugelis ūkininkų (dėl sausros – BNS) nepasiruošė pašarų žiemai, iš ūkininkavimo pasitrauk ėapie 3 tūkst. žmonių, karvių sumažėjo 7,6 tūkst. Ūkininkai, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šiemet negavo 120 mln. eurų pajamų“, – antradienį Seime spaudos konferencijoje teigė J. Vilionis. 

Pasak jo, pieno gamyba šiemet susitraukė 3 procentais. Jis priminė, kad perdirbėjai gali pritrūkti pieno, kai Estijoje ims veikti 1 tūkst. tonų pieno per dieną perdirbsianti įmonė. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Kooperatyvo „Pieno puta“ vadovės Jūratės Dovidėnienės teigimu, pieno sektoriuje kooperatyvams priklausančių ūkininkų yra labai mažai.

Pasak jos, yra 60 žaliavinio pieno supirkėjų, tarp kurių 27 kooperatyvai, iš kurių devyni pripažinti žemės ūkio bendrovėmis. Iš savo ūkininkų kooperatyvai superka 22 proc. pieno – 6 proc. daugiau nei 2018 metais, arba 8 proc. daugiau nevertinant įmonės „Pienas LT“ dalies. 

„Jokio pokyčio pieno sektoriuje kooperacijoje nėra – tie patys kooperatyvai yra metai iš metų“, – teigė J. Dovidėnienė. 

Ji skaičiuoja, kad perdirbėjai kooperatyvų ūkininkams už pieną moka 4 centais mažiau negu karvių turėtojams, patiekiantiems toną ir daugiau pieno. Ji taip pat įspėjo, kad perdirbimo įmonės uždaro pieno surinkimo punktus. 

„Kas surinks tą pieną, nes kooperatyvai to negalės padaryti, nes jiems tai bus per brangu“, – svarstė J. Dovidėnienė. 

Balandį-birželį iš ūkių, kurie liepos 1 dieną laikė bent vieną karvę, buvo supirkta 331,3 tūkst. tonų pieno. Tokių ūkių buvo 11,6 tūkst., o jų laikomų karvių skaičius – 202,8 tūkst.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos