Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Renginiai
Traktorių šventė viliojo tūkstančius

Kaišiadorys. Šeštadienį šalies žemdirbiai rinkosi į Laimučio Tomkaus ir jo sūnaus Eimučio ūkį Vilkiškių kaime – čia vyko penktoji Traktorių šventė Kaišiadorių rajone, kurioje netrūko azarto, linksmybių ir įvairiausių pramogų.

Penktus metus organizuojamas renginys, kiekvienais metais sutraukiantis vis daugiau traktorių, senovinės ir modernios šiuolaikinės technikos gerbėjų, kasmet vyksta vis kitoje Kaišiadorių rajono vietoje. Šiemet šventė surengta Laimučio ir Eimučio Tomkų augalininkystės ūkyje.

Šeštadienio rytas Kaišiadoryse prasidėjo įvairiaspalvių traktorių paradu. Miesto gatvėmis link renginio vietos, nuo miesto nutolusios 7 km, kilometrinėje virtinėje šiemet judėjo apie 150 įvairių gamintojų traktorių. Kelis kartus didesnė buvo ir į šventę atvykstančiųjų automobilių kolona. Organizatoriai neslėpė, kad tokio didžiulio susidomėjimo švente nesitikėjo – automobilių pilna buvo ne tik jiems statyti paruošta pieva, bet ir keliuko pakelės.

Bioversija 22 08 31

Renginio dalyvius ir svečius sveikino Kaišiadorių r. sav. administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Linas Lazauskas, Kaišiadorių r. savivaldybės vicemeras Darius Vilimas ir administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius.

Pasak Lino Lazausko, renginiu susidomėjusiųjų gausa rodo, kad penktus metus organizuojama Traktorių šventė jau išaugo Kaišiadorių rajono marškinius ir, ko gero, turėtų tapti respublikiniu renginiu

Atidarydamas šventę vienas iš jos organizatorių L. Lazauskas prisipažino, kad buvo svarstymų, ar verta rengti jubiliejinę Traktorių šventę, tačiau į ją susirinkusiųjų gausa rodo, kad renginys jau „išaugo Kaišiadorių rajono marškinius ir, ko gero, turėtų tapti respublikiniu“.

Vicemeras D. Vilimas džiaugėsi, kad tarp didžiųjų ūkininkų darbymečių, kurių vienas iš jų, tai yra šienapjūtė, jau baigėsi, o kitas – javapjūtė – dar tik prasidės, yra organizuojama tokia nuostabi šventė. „Tai pati taikiausia motorizuota kolona, kurioje galingą techniką vairuoja mūsų krašto džentelmenai“, – sakė vicemeras.

Du dešimtmečius Eimutis Tomkus dirbo Danijoje audinių fermoje. Prieš penkerius metus grįžo į tėviškę ir kartu su tėčiu Laimučiu ūkininkauja daugiau kaip 200 ha ūkyje. Ford traktorius be kabinos – seniausia technika jų ūkyje, o visus augalininkystės ūkio darbus Tomkai atlieka dviem Massey Ferguson traktoriais

Renginio svečiai galėjo apžiūrėti ne tik seniausius, bet ir pačius moderniausius, šiuolaikinėmis technologijomis apginkluotus traktorius, aistringiausieji dalyvavo įvairiose su technika susijusiose rungtyse. Specialiai įrengtoje trasoje vyko traktorių slalomas, ritinių perkrovimo teleskopiniu krautuvu rungtis, figūrinis vairavimas su priekaba.

Šventėje inžinerines studijų programas pristatė Žemės ūkio inžinerijos fakulteto (VDU Žemės ūkio akademija) dekanas Rolandas Domeika

Visos šventės simboliu tapęs Algio Kalvinsko senasis vikšrinis traktorius T-74, besipuikuojantis ir renginio logotipe, buvo ir vienos iš rungčių pagrindiniu objektu – varžytis norintieji turėjo jį kuo greičiau užkurti virvute. Daug emocijų komandoms ir stebėtojams sukėlė traktoriaus tempimo rungtis, taip pat akrobatinis krautuvo Manitou pasirodymas.

Įvairiose rungtyse netrūko ne tik dalyvių, bet ir stebėtojų. Traktorių slalomas

Traktorių šventėje pramogų netrūko ir mažiesiems dalyviams. Jie itin entuziastingai ropštėsi į traktorių kabinas, mėgavosi kelione mažuoju traktoriuku-traukinuku, šokinėjo ant batuto, be to, savo kūrybiškumą atskleidė piešimo konkurse „Mano svajonių traktorius“. Krepšinio aistruoliai išbandė taiklumą mėtydami kamuolį į ant JCB teleskopinio krautuvo strėlės pritvirtintą krepšį.

Renginį vainikavo rungčių nugalėtojų, taip pat Publikos ir Metų traktoriaus rinkimų nugalėtojų paskelbimas ir šių traktorių savininkų apdovanojimai šventės rėmėjų įsteigtais vertingais prizais. Metų traktoriumi išrinktas Case IH Magnum 340CVX, jo savininkas – Kaišiadorių r. ūkininkas Vygintas Žilinskas. Publiką labiausiai sužavėjo bendrovės „Rovaltra“ pristatytas naujausias traktorius Valtra T254.

Vikšrinio traktoriaus T-74 užvedimas virvute – jaunimui ne taip greitai įveikiama užduotis, prireikė ir patyrusiųjų pagalbos

Nemokamą renginį organizavo Kaišiadorių r. sav. administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrius, Kaišiadorių inžinierių draugija, Lietuvos ūkininkų sąjungos Kaišiadorių skyrius, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras, ūkio šeimininkai Laimutis ir Eimutis Tomkai su daugybe partnerių ir rėmėjų, tarp kurių nemažai ir žemės ūkio technika prekiaujančių įmonių. Pagrindinis šventės rėmėjas – bendrovė „DOJUS agro“.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos