Tradicinė gyvulių augintojų susitikimo vieta - Algirdiškyje
2019-09-13

Panevėžys. Algirdiškio parodų centras dvi dienas bus Lietuvos ūkinių gyvūnų sostine – šiandien čia prasidėjo „Veislininkystės pasiekimų“ ir specializuota mėsinių galvijų paroda.

Atidaryme kalbėdamas žemės ūkio ministras Andrius Palionis pabrėžė, kad gyvulininkystė yra viena iš prioritetinių žemės ūkio šakų, kurios veikla šalies ekonomikai, eksporto sektoriui yra labai svarbi.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) generalinis direktorius Jonas Sviderskis dėkojo ministrui už tokį požiūrį, pabrėžęs, kad būtent gyvulininkystė yra žemės ūkio pagrindų pagrindas. „Tik liūdna, kad šis sektorius tirpsta akyse“, - sakė J. Sviderskis, siūlydamas ministrui atlikti auditą ir pažiūrėti, kaip vykdoma Nacionalinė gyvulininkystės programa.

Dojus agro 19 09 10

J. Sviderskio teigimu, šioje programoje buvo numatytas eksperimentinės mokslinės bazės plėtimas, bet šiandien ji yra privatizuojama, o pirmiausiai buvo privatizuotas Dotnuvos eksperimentinis ūkis.

Susirinkusiems kalbėdamas Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) prezidentas Vygantas Šližys atkreipė dėmesį, kad mėsinė galvijininkystė yra viena jauniausių šakų, tačiau ji – ne tik verslas, bet ir sritis, gebanti pritraukti ne tik žemės ūkio mokslus baigusius, bet ir iš emigracijos grįžtančius jaunus žmones. Mėsininėje galvijininkystėje jie gali pritaikyti ne tik teorines, bet ir praktines žinias, pavyzdžiui, įgytas užsienio ūkiuose.

Kiekviena specializuota galvijų paroda – veislininkystės ir ūkininkų savivaldos žingsnis į priekį. „Tai, kad surengta jau ketvirtoji iš eilės mėsinių galvijų paroda, rodo ir Asociacijos brandą“, - sakė V. Šližys.

Šiemet Algirdiškyje vienu metu surengtos ir „Veislininkystės pasiekimų“, ir specializuota mėsinių galvijų paroda

Reikėjo 20 metų atkaklaus darbo, kol Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija surengė pirmąją parodą 2016 m. Pasėta sėkla sudygo ir šiandieninėje LMGAGA nariai eksponuoja geriausius ir pirmarūšius mėsinius galvijus, labiausiai atitinkančius savo veislę.

UAB „Panevėžio veislininkystė“ parodų centre Algirdiškyje eksponuojami 8 pagrindinių Lietuvoje auginamų mėsinių veislių galvijai – angusai, limuzinai, šarolė, aubrakai, hailendai, galovėjai, herefordai ir simentaliai, iš viso – 41 galvijas. Juos į parodą atvežė 14 augintojų. Kai kurie jų yra aktyvūs nuolatiniai parodų dalyviai: Rasa Babikienė, Arūnas Martinėlis, Virginijus Brezgys, Arūnas Šveikauskas, Daiva Sriebalienė, Jonas Oželis ir kt. Pirmą kartą parodoje galvijus eksponuoja Povilas Kaušpėdas, UAB „Šilutės veislininkystė“.

Penktadienį priešpiet švietusi saulė pritraukė nemažai besidominčių gyvulininkystės pasiekimais. Parodoje sutikti Radviliškio r. pieno ūkį turintys Jolanta ir Irmantas Dikavičiai džiaugėsi įdomia paroda ir grožėjosi veisliniais gyvuliais. Jų manymu, tokie renginiai tikrai reikalingi žmonių savišvietai, čia gali pamatyti gražiausius veislių atstovus.

Mėsinius galvijus auginantys Gytis ir Laimutė Sadauskai iš Kaišiadorių rajono į parodą atvežė porą šarolė buliukų, iš kurių vienas penktadienį čia pat buvo ir parduotas. G. Sadausko teigimu, tokios parodos demonstruojantiems savo gyvulius leidžia didinti ūkio vardo žinomumą, o ir vėliau pirkėjams tai tampa tam tikru kokybės ir patikimumo įrodymu.

Šilutės r. ūkininkas Jonas Oželis (kairėje) - aktyvus ir nuolatinis parodų dalyvis

Šilutės r. ūkininkas Jonas Oželis, į Algirdiškį atvežęs keturias limuzinų veislės telyčias, taip pat tvirtina, kad paroda – svarbi ir joje verta dalyvauti. Tai didina ūkio žinomumą, ir nors yra vargo paruošti buliuką parodai, gyvuliui stresas, bet čia dalyvauti vis dėlto verta ir naudinga.

Pirmą kartą specializuota mėsinių galvijų paroda Algirdiškyje vyksta kartu su Veislininkystės pasiekimų paroda, kurioje demonstruojami pieniniai galvijai, žirgai, triušiai, avys, ožkos, naminiai paukščiai ir Lietuvos genofondinių veislių gyvūnai. Abi parodos yra tarsi įrodymas, kad tokių renginių ūkininkams reikia – jos organizuojamos žemdirbių savivaldos.

MŪ inf. 

Gudinas - mobilioji apacia

(5)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • T

  Visam pasauly dalyvavimas parodoj - tai ukio kokybes, savigarbos ir pasididziavimo (prekes zenklo, reputacijos) klausimas. Kad vezt ne geriausia - niekam net neateitu i galva... cia pas mus - švogeriukų parodija. O kaip kyla banga po to, jei kuris veisejas parodo iniciatyva burti augintojus rimtesnius i atskiras grupes, ar net ne per asociacija koki vokieti i svecius pasikviest :))) tryda asociacijos vadukus kaip mat uzpuola iki ausu :))))  Skaitykite daugiau: https://manoukis.lt/naujienos/renginiai/tradicine-gyvuliu-augintoju-susitikimo-vieta-algirdiskyje

 • Ukininkas

  O tai kokia nauda ukininkui jei jis i paroda atvez pacias geriausias telycias arba buliukus arba net labai gera reproduktoriu? Jokios, o plius transportavimo stresas, galimos traumos..... uz tai tie patys 6 atveza srota - mazdaug gal kas nupirks o jei ne tai ..... 500 teoriniu nariu del paramu - realiai gausiai maziau.

 • t

  Demonstruojamų gyvulių (bent jau mėsinių galvijų, į kitas rūšis nesigilinau) kokybė jau antrus-trečius metus iš eilės vis labiau ir labiau apgailėtina. Mėsinių asociacija giriasi vienijanti 500 narių, bet eksponuoja kasmet tie patys 5-6, ir net nesivarginama atvežti gerus gyvulius, kurių , beje, Lietuvoje irgi yra. Dar vienas liūdesėlis čia, kaip gerą idėją į kėdes/postukus įsikibę begėdžiai žmogeliukai paverčia "pliusiuko" uždėjimu finansavimui ministerijoms ar dar ten kažkam, o ne realiai naudai duoti... Liūdesys.

 • Piktasis šeškas

  Gyvulininkystė sparčiai įgauna prioriteta būti įrašyta į raudonąją knygą

 • Gaila

  sužlugdė subrandintą ir prieš kelis metus įgyvendintą gerą idėją rengti specializuotas parodas.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai