Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Renginiai
Tarptautinis forumas „16+1“ vyks Lietuvoje

Vilnius. Pirmadienį žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius ir Kinijos žemės ūkio viceministras Yu Xinrong pasirašė 2018-2020 m. bendradarbiavimo veiksmų planą žemės ūkio srityje, apimantį visus svarbiausius žemės ūkio sektoriaus klausimus.

 „Esame įsitikinę, kad šis veiklos planas dar labiau sustiprins mūsų ryšius dalijimosi informacija ir patirtimi žemės ūkio mokslo ir technologijų srityse, augalininkystės, gyvulininkystės, maisto saugos, prekybos, žemės ūkio mainų ir bendradarbiavimo daugiašalėse sistemose. Vienas svarbiausių momentų,  kurį įtvirtina ir šiandien pasirašytas veiksmų planas - tai galutinis Kinijos pritarimas Lietuvos siekiui 2018 m. gegužės 25 d. surengti 13-ąjį Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos šalių aukšto lygio žemės ūkio ministrų forumą „16+1", - teigia žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius.

Kinijos žemės ūkio viceministras, vertindamas vizitą Lietuvoje, akcentavo Lietuvos rūpestį aukšta žemės ūkio produktų kokybe, tiek Vyriausybės, tiek ūkininko lygmeniu. Pasak jo, lietuviški žemės ūkio produktai laukiami Kinijos parduotuvėse, o Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas žemės ūkio srityje turi didelį potencialą.

Bioversija 22 08 31

Žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius susitikime Kinijos delegacijai pristatė Lietuvos žemės ūkio tendencijas, rinkų diversifikavimą, dalyvavimą parodose, taip pat buvo aptarti bendri pasauliniai iššūkiai ir, žinoma, svečių įspūdžiai iš trumpos viešnagės mūsų šalyje.

Viceministras Yu Xinrong yra antrasis Kinijos žemės ūkio viceministras, aplankęs Lietuvą. Nors oficialios delegacijos vizitas mūsų šalyje truko vos kelias dienas, tačiau aplankyti keli ūkiai kinams paliko didžiulį įspūdį tiek savo inovatyvumu, vadybos sprendimais, tiek aukštais maisto kokybės standartais. Pasak jo, Kinijos ūkininkai galėtų iš Lietuvos pasimokyti tausaus, aplinkai draugiško ūkininkavimo.

Bene gražiausiai viceministras Yu Xinrong atsiliepė apie mūsų šalį palygindamas ją su dideliu žaliuojančiu sodu.

Viceministras R. Taraškevičius pakvietė Kinijos žemės ūkio viceministrą atvykti į Lietuvą ir kitąmet - į parodą „AgroBalt 2018", kuri vyks 2018 m. gegužės 24-26 d., svečias ne tik pažadėjo atvykti, bet ir atvežti didelę verslo delegaciją dvišaliams verslo santykiams plėtoti.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos