Tarp Kauno ir Kėdainių - naujas technikos prekybos ir aptarnavimo centras
2012-02-27

Kėdainiai/Kaunas, vasario 27 d. Vidurio Lietuvoje penktadienį, grojant Šv. Kristoforo orkestrui, duris atvėrė dar vienas technikos prekybos ir priežiūros centras. Pasak bendrovės „Ivabaltė“, kuriai priklauso naujas centras, direktoriaus Irmanto Tarvydžio, nuo šiol technikos priežiūros darbai bus atliekami dar geriau, o atsarginės dalys bus pristatomos dar greičiau.

Praėjusių metų viduryje statybos darbus pradėjusi bendrovė „Ivabaltė" penktadienį kartu su keliais šimtais svečių iškilmingai pažymėjo projekto pabaigą.

Naujajame centre įrengtos žemės ūkio technikos prekybos ir ekspozicijos, administracinės, mokymo bei sandėliavimo patalpas, technikos serviso dirbtuvės su plovykla. Pastato plotas siekia iš viso 5,8 tūkst. kv. m. Sklypo plotas - per 23 tūkst. kv. m.

Atsižvelgiant į mašinų priežiūros, remonto ir operatyvaus atsarginių detalių tiekimo svarbą, antrajame komplekso statinyje įrengta per 650 kv. m ploto technikos serviso salė ir atsarginių dalių sandėliai, kurių bendras plotas viršija 2,1 tūkst. kv. m.

Centre numatyta sukurti 70 darbo vietų. „Iš pradžių čia dirbs 20 žmonių kolektyvas. Į centrą persikels Kėdainių ir Kauno specialistų darbo vietos", - pasakoja įmonės direktorius. Į naujus statinius investuota apie 16 mln. Lt.

Naujo centro atidarymas - reikšmingas įvykis „Ivabaltės" veikloje. „Ne mažiau reikšmingos ir naujovės, kurias šiemet pristatysime Lietuvos rinkoje", - pridūrė įmonės pardavimų direktorius Sigitas Šakys. Viena iš svarbiausių - naujos 700-osios serijos Fendt traktoriai.

Šiemet Lietuvoje bus pristatyti ir nauji savaeigiai Challenger purkštuvai, kurie pritaikyti Europai Vieną iš didžiausių (30 m sijų pločio ir 6 tūkst. l rezervuaro talpos) modelių jau įsigijo vienas Suvalkijos ūkininkas. „Ivabaltės" atstovaujamos technikos naujovės bus pristatytos parodoje „Ką pasėsi 2012".

Šventė, kurioje viskas buvo sustyguota

Naujojo technikos prekybos ir aptarnavimo centro atidarymo iškilmėse dalyvavo apie 800 svečių - žemdirbiai iš Lietuvos ir Latvijos, įmonės verslo partneriai iš Vokietijos, Olandijos, Latvijos ir Baltarusijos, agrarinio mokslo įstaigų atstovai.

Įspūdingą koncertą susirinkusiems dovanojo Šv. Kristoforo orkestras, vadovaujamas prof. Donato Katkaus, dainininkai Renata ir Deivis, smuikininkių trio „Electric Ladies", saksofonininkas Gintaras Mockus, jaunųjų aktorių trupė „Kaukių akademija", linksmais pasakojimais juokino garsieji „Suvalkijos ūkininkai" iš „Dviračio žinių" (aktoriai Kęstutis Jakštas ir Giedrius Arbačiauskas). Vakaro šūkiu pasirinkta frazė „Viskas sustyguota" - tarsi suliejanti muziką ir sklandų, darnų darbą.

„Pastatas iškilo labai simboliškoje vietoje - ant seno kelio, kuris jungdavo Kauną ir Kėdainius. Klientams čia baigiasi apsisprendimo kelias, o technikai prasideda kelias į laukus, - pradėdamas iškilmingą vakarą sakė bendrovės „Ivabaltė" generalinis direktorius Irmantas Tarvydis. - Materializavome savo svajones, pastatėme pastatą jums, o ne sau, ir taip parodėme savo požiūrį į klientus".

Pastato architektas Gintautas Natkevičius ir bendrovės „YIT Kausta" generalinis direktorius Kęstutis Vanagas dėkojo I. Tarvydžiui už sėkmingą bendradarbiavimą ir džiaugėsi, kad pastatas suprojektuotas ir pastatytas pagal pačius aukščiausius reikalavimus, o tai šiais ekonominio nuosmukio laikais retokai pasitaiko.

„Ivabaltės" generalinį direktorių ir visą kolektyvą svarbaus įvykio proga sveikino užsienio svečiai ir verslo partneriai: „Fendt" eksporto vadovas Stocker Bernhard, „Challenger" tiekimo ir pardavimų direktorius Dorus van Esch, „Dammann" įmonės vadovė Nadine Dammann, „Rauch" eksporto vadovė Elke Pankow, „Lely Welger" regiono pardavimų vadovas Robert Shepherd, „Trioliet" eksporto vadovas Šiaurės Europai Robin Hansen, „Grasdorf" eksporto vadovas Gregor Schlag.

I. Tarvydis po simbolinį pastato rakto dublikatą įteikė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkui Jonui Talmantui, „YIT Kausta" projektų vadovui Raimondui Maslauskui, Pelėdnagių seniūnui Valentinui Tamuliui ir artimiausiam kaimynui - bendrovės „Väderstad" generaliniam direktoriui Romui Naudžiūnui (ši įmonė taip pat stato naują centrą gretimame sklype). „Su kaimynais reikia visada gerai sutarti", - šypsojosi I. Tarvydis.

LŪS pirmininkas J. Talmantas prisiminė dalyvavęs įleidžiant kapsulę statybų pradžioje ir įdėjęs ten monetų nuo ūkininkų. „Tad tikiuosi, kad LŪS nariams įsigyjant traktorius bus geriausios sąlygos", - priminė J. Talmantas, įteikdamas dovaną - stiklinį prakaito lašą, simbolizuojantį sunkų visų - žemdirbių, vadybininkų, vadovų - darbą. I. Tarvydis „Sėjėjo" skulptūromis apdovanojo visą būrį žemdirbių, tarp kurių - ir pirmasis šio centro klientas, Kėdainių rajono ūkininkas Vilmantas Sabulis.

Improvizuojant vakaro tema „Viskas sustyguota" vietoj simbolinės juostelės buvo perkirptos keturios metalinės stygos - visuose klasikiniuose styginiuose instrumentuose yra keturios stygos, kurių pakanka sugroti pačias sudėtingiausias melodijas.

Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas pranešė, kad už daugiametę paramą plėtojant mokslo ir studijų bazę kompanijai „Ivabaltė" suteikiamas Mecenato vardas - tai patvirtinančios regalijos bus įteiktos vasario 28-ąją Lietuvos istorinėje prezidentūroje.

Sveikinimo žodžius sakė Kėdainių rajono meras Rimantas Diliūnas, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis, ūkininkai Jonas Venslovas (Rokiškio r.), Rimantas Gaidelis (Ignalinos r.), Arūnas Kudrevičius (Utenos r.), Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis ir daugybė kitų svečių. Pastatą ir čia dirbsiančius žmones pašventino kunigas Raimondas Kazlauskas.

Naująjį žemės ūkio technikos prekybos bei aptarnavimo centro pastatų kompleksą sudaro du vizualiai atskirti statiniai, kurių viename įrengtos modernios žemės ūkio technikos ekspozicijos, šiuolaikiškos administracinės ir erdvios mokymo patalpos - pastatų formos buvo atkartotos įspūdingo dydžio torte (beje, iškeptą ūkininkų Daliaus ir Gyčio Galvanauskų ūkyje), kuris į salę buvo įvežtas galingu „Fendt" traktoriumi. Linksmybės tęsėsi iki vėlyvo vakaro.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokius naujos valdžios sprendimus prognozuojate žemės ūkio srityje?
Orai