BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Renginiai
Ūkininkų (ne)stebina pavėluotos diskusijos strateginiais klausimais

Akademija (Kėdainių r.). Ūkininkai dar tik kviečiami diskutuoti dėl Žemės ūkio ministerijos pasiūlymų koreguojant Strateginį planą, tačiau panašu, kad daliai pakeitimų pritarta jau anksčiau.

„Diskusija su socialiniais partneriais numatyta ketvirtadienį (spalio 5 d. – red. past.), bet pirmadienį (spalio 2 d. – red. past.) Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano įgyvendinimo stebėsenos komitetas didžiąją dalį siūlomų aptarti klausimų jau patvirtino“, – per išplėstinį Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo narių posėdį sakė jos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Anot jo, sprendimai jau priimti dėl daugiamečių pievų, ekologinių ūkių, kompleksinių ekologinių sistemų, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų.

Bioversija 2024 04 26 m7

R. Juknevičiaus teigimu, Stebėsenos komitete yra 20 narių, bet tik 4 iš jų – žemdirbių atstovai. Per posėdį žemdirbių atstovai vienbalsiai nesutiko, kad svarstomi siūlymai būtų priimti, prašė atidėti, išdiskutuoti, tačiau į tai neatsižvelgta.

Klausimas dėl kraštovaizdžio elementų – vienintelis diskusinis, nes, anot R. Juknevičiaus, jis nukeltas į spalio 5-osios susitikimą su socialiniais partneriais, kuriame LŪS atstovaus Pakruojo skyriaus pirmininko pavaduotojas Gedas Špakauskas, kuris pažadėjo, kad per diskusiją aptars ir kitus klausimus, dėl kurių sprendimai jau priimti.

Tai, kad dėl jau priimtų klausimų „dialogas“ dar tik vyks, LŪS pirmininkas vadino pasityčiojimu, veidmainyste ir akibrokštu.

„Kolegijoje ministras prižadėjo, kad dėl Strateginio plano bus dirbama labai atsakingai, diskutuojant su socialiniais partneriais bus ieškoma sprendimų ir kompromisų. Ir tik su socialiniais partneriais viską suderinus bus tvirtinama ir teikiama Europos Komisijai. (...) Tačiau akibrokštas toks – ŽŪM jau priėmė tai, apie ką spalio 5 d. su mumis ruošiasi diskutuoti“, – pridūrė R. Juknevičius.

Žemdirbiai apmaudą reiškė santūriai. Mat, jų žodžiais tariant, toks ŽŪM elgesys juos jau mažai stebina. „Iš Ministerijos galima visko tikėtis. Mes pripratę“, – kalbėjo ūkininkai.

Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Igno Hofmano teigimu, Kolegijoje teigta, kad diskusijos dėl Strateginio plano korekcijų vyks iki spalio 15 dienos.

Posėdyje dalyvavęs LŪS Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius išdėstė savo poziciją: „Siūlau nedalyvauti socialinių partnerių derybose ir garsiai pasakyti, kad tai tik žaidimas, apgaulė. Kad ten tuščiai gaištame laiką ir niekas į mūsų nuomonę neatsižvelgia.“

LŪS pirmininko manymu, ne visi siūlymai, dėl kurių jau apsispręsta, yra blogi, tik dėl kai kurių norėtųsi ir reikėtų išsamiai padiskutuoti. Tik ar tai jau ką pakeis?

„Kiek suprantu, po Stebėsenos komiteto formalaus pritarimo atsiranda Lietuvos pozicija kreipiantis į Europos institucijas. Tad jei sprendimas jau priimtas, ar yra prasmės diskutuoti?“ – svarstė R. Juknevičius.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos