Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Renginiai
„Sprendimų rate“ daugiau dėmesio gyvulininkystei

Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universitete atsidarė dešimtoji miško, medžioklės, ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas". Eksponatus pristato daugiau kaip 100 parodos dalyvių, tarp kurių daugiau negu ankstesniais metais yra gyvulininkystės srities įmonių, įstaigų ir organizacijų.

Į parodos atidarymą ketvirtadienio rytą atvyko parlamentinių Kaimo reikalų ir Aplinkos apsaugos komitetų nariai, Žemės ūkio ministerijos, Vyriausybės atstovai. Sveikindamas parodą ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas pažymėjo, kad paroda pamažu krypsta ir gyvulininkystės technologijų link, šiemet joje veikia gyvulininkystes paviljonas.

Parlamentinių Kaimo reikalų ir Aplinkos apsaugos komitetų pirmininkai Andriejus Stančikas, Kęstutis Mažeika, žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas linkėjo parodos dalyviams gerų sprendimų, kontaktų ir susitarimų.

Dimedium 21 11 03

Atidarymo juostelę kerpa (nuotraukoje iš kairės): EWA Techninio padalinio vadovas Remigijus Savickas, žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, parlamentinio Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas

Vienas iš parodos organizatorių, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas, pastebėjo, kad vis lengviau į renginį kviesti kultūrinės programos atlikėjus - tai rodo, kad paroda vis labiau žinoma. Besiplečiantį parodos tarptautiškumą pabrėžė ir pagrindinės parodos rėmėjos bendrovės EWA Technikos padalinio vadovas Remigijus Savickas.

Atidarymo šventės metu įteikti parodos „Sprendimų ratas 2017" medaliai geriausiems eksponatams ir sprendimams. Tarp laureatų pateko ir redakcija „Mano ūkis", leidžianti žurnalus „Mano ūkis", „VETinfo" ir agroverslo naujienų portalą www.manoūkis.lt. Redakcijai apdovanojimas įteiktas už komunikavimo-informavimo sprendimus, skirtus gyvulininkystės moderniosioms technologijoms populiarinti.

Redakcijai „Mano ūkis“ skirtą medalį atsiima redaktorė Dovilė Šimkevičienė

Pirmąją parodos dieną ASU (rektorius prof. A. Maziliauskas) pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis: su Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centru (generalinis direktorius S. Puodžiukas) ir bendrove „Scandagra" (generalinis direktorius M. Vasiliauskas).

Parodos organizatorius, ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius dr. Virginijus Venskutonis atkreipė dėmesį, kad dėl politinių sprendimų sumažėjusias miškininkų gretas parodoje pakeitė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, be to, miškų tema bus gausiau analizuojama seminaruose.

Iš viso per tris parodos dienas įvyks daugiau kaip 20 seminarų, kuriuose bus aptariamos pačios įvairiausios temos - nuo miško, žmogaus ir laukinių gyvūnų santykio, gyvulininkystės aktualijų iki inžinerinės grafikos. Visomis parodos dienomis paviljone Nr. 2 vyks ASU Agronomijos, Miškų ir ekologijos bei Žemės ūkio fakultetų mokslininkų ir specialistų konsultacijos.

Daugelį parodos dalyvių sutalpinus į tris ASU paviljonus, daugiau erdvės atsivėrė technikos gamintojams ir pardavėjams. Šiemet dominuoja miškams ir gyvulininkystei skirta technika, neatsitiktinai dalis jų apdovanota parodos medaliais.

Parodos organizatoriai jau ėmėsi veiksmų, kad miškų ir gyvulininkystės technika, technologiniai sprendimai būtų pristatomi būtent rudeninėje „Sprendimų rato" parodoje, o ne pavasarį vykstančioje „Ką pasėsi..." Tokie organizaciniai sprendimai leistų išplėsti gyvulininkystės technologijų tematiką rudeninėje parodoje.

Kaip ir kasmet, „Sprendimų ratas" (programą rasite čia) žada tikrą žinių, naujovių, sprendimų, technikos šventę ir profesionaliems ūkininkams, ir sodininkams mėgėjams bei visiems, kam įdomus žemės ūkis ir jo teikiamos gėrybės. Paroda tęsis iki šeštadienio.

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos