Sprendimų ratas sukasi aštuntą kartą.
2015-10-01

Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjusi miško, medžioklės, aplinkos ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2015" yra aštuntoji šiai tematikai skirta, o iš viso - keturiasdešimt pirmoji paroda, rengiama šiame universitete.

Pasak Aleksandro Stulginskio universiteto rektoriaus Antano Maziliausko, paroda pasitinka lankytojus ir dalyvius didesniais plotais ir nauja išplėtota infrastruktūra, iš kurių reikšmingiausi yra du naujai pastatyti parodų paviljonai.

Dotnuva  21 02 01 + Biomase 21 01 18

Parodos dalyvius sveikina ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas

Pernai „Sprendimų ratas" buvo trečioji pagal dydį tarp visų parodų, surengtų 2014 m. Lietuvoje. Parodoje apsilankė apie 50 tūkst. lankytojų, šiais metais tikimasi dar gausesnio jų skaičiaus. Tokius duomenis organizatoriai pateikia remdamiesi dienraščio „Verslo žinios" surengta apklausa.

Šiųmetėje parodoje dalyvauja apie 100 įmonių, asociacijų, organizacijų, apie 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos. 4,5 tūkst. km. m. lauko aikštėje išsidėstys miško, žemės ir komunalinio ūkio technikos eksponatai.

Produktus gyvulininkystei, aplinkos tvarkymui, ekologijai pristatančios ekspozicijos veda iki dviejų naujųjų paviljonų. Viename iš jų įsikūrė miškų urėdijų, medžioklės, ekologinių ūkių ekspozicijos. Biržų miškų urėdija supažindina su medienos ruošos raida, druskininkiečiai pristato garsų miško muziejų - mokymo ir informacijos centrą „Girios aidas". Šakių miškų urėdijos ekspozicijos tema - miško apsauga ir rekreacija, Švenčionėlių - komercinių medžioklės plotų priežiūra. Tauragės miškų urėdijai teko biokuro ruošos urėdijoje tema. Iš viso parodoje dalyvauja 7 valstybinės miškų urėdijos. Pasak Generalinės miškų urėdijos Miškų atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjo Dariaus Stonio, urėdijos baigė miškasodį ir dabar pristato savo pasiekimus.

Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos ekspozicijose vyksta susitikimai su šių institucijų specialistais. Jau keletą metų „Sprendimų rate" ypač aktyviai dalyvauja Jaunieji miško bičiuliai, suvažiuojantys į parodą iš visos Lietuvos. Savo bendraamžius jie kviečia į akcijas „Piešiu mišką" ir „Pažink mišką", nugalėtojams dalins naudingus ir malonius prizus.

Sveikindamas parodos dalyvius, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pabrėžė parodos ugdomuosius tikslus - ugdyti tvarų požiūrį į aplinką, gamtą

Pirmą kartą parodoje dalyvauja Kauno rajono savivaldybė, kurios Turizmo ir verslo informacijos centras rengia pramogines-pažintines atrakcijas „Pažink kraštą, kuriame gyveni!".

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijai (LMŽD) parodoje atstovauja žemaičiai. Draugijos ekspozicijoje galima pasigrožėti puikiais medžioklės trofėjais, pasidalyti kelionių įspūdžiais, įsigyti medžioklės amunicijos ir atributikos, gaminių iš kaulo, odos, kailio. Į kvietimą dalyvauti „Sprendimų rate" atsiliepė ir Latvijos, Estijos ir Baltarusijos medžiotojų draugijos.

Medžioklės ekspozicijos nuolatinis iniciatorius ir rengėjas LMŽD pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas žada, kad „Sprendimų rate 2015" vyks ne tik medžioklinių šunų pasirodymai, bet bus galima išbandyti rankos ir akies taiklumą. Tradiciškai įvairių Lietuvos regionų medžiotojai ir žvejai čia pat ant laužų verda gardžias vaišes parodos dalyviams lankytojams. Įvairiausių degustacijų žadama ir šiemet.

ASU Miškų ir ekologijos fakulteto palapinėje „Pajausk miško galią" ir Agronomijos fakulteto palapinėje „Klausk agronomo" vyksta specialistų konsultacijos.

Gausi šiemet parodos šviečiamoji programa. Dvidešimt penkiuose seminaruose aptariamos įvairiausios temos. Vyksta dvi autorinės fotografijų parodos.

Antrajame iš naujų paviljonų lankytojų laukia staigmena - moderniuose garduose galima pasigrožėti dekoratyviniais paukščiais, alpakomis, triušiais ir kitais augintojų išpuoselėtais gyvūnėliais.

Universiteto IV rūmų pirmame aukšte veikia Slėnio „Nemunas" ekspozicija „Nuo amato iki inovatyvaus verslo".

Kaip ir kasmet, lankytojus kviečia gausi ir įvairiaspalvė sodinukų, gėlių ir amatų mugė. Bendras parodos „Sprendimų ratas 2015" plotas užima apie 5 ha.

Parodos medaliai

Tradiciškai surengtame „Sprendimų rato“ eksponatų konkurse buvo atrinkti 5 nugalėtojai, kuriems atiteko parodos medaliai. Medalius laimėjo: už gyvulininkystės technologijų pažangą - melžimo robotas MIone - „GEA Farm Technologies" („Biržų žemtiekimas"), savaeigis teleskopinis krautuvas Massey Ferguson MF 9305 Xtra (UAB „East West Agro"), traktorius Valtra S374 (UAB „Rovaltra"), už biokuro ruošos programos įgyvendinimą - Tauragės miškų urėdijai, už medžioklės fotografijas – medžiotojas Valdas Danilevičius.

Konkursui pateikti eksponatai buvo vertinami remiantis naujumo, technologinio išskirtinumo, modernumo, novatoriškumo kriterijais.

„Biržų žemtiekimo" komanda prie melžimo roboto MIone - „GEA Farm Technologies"

Savaeigis teleskopinis krautuvas Massey Ferguson MF 9305 Xtra (UAB „East West Agro")

ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas parodos medalį įteikia Tauragės urėdui Robertui Piečiai

Traktorius Valtra (UAB „Rovaltra“) - parodos medalininkas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai