Pritarta idėjai steigti Veterinarijos gydytojų rūmus
2017-10-17

Kaunas. Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos (LVGA) suvažiavime uždegta žalia šviesa pokyčiams - privatūs veterinarijos gydytojai pritarė Lietuvos veterinarijos gydytojų rūmų steigimui. Sprendimui įtakos turėjo noras būti geriau išgirstais ir įgyti daugiau svorio valstybės gyvenime.

LVGA prezidentas prof. Vidmantas Bižokas neabejoja, kad įkūrus Lietuvos veterinarijos gydytojų rūmus (LVGR) jie taptų realia jėga sprendžiant visus jiems aktualius klausimus, nes Rūmų nariais taptų visi licenciją turintys veterinarijos gydytojai. „Dabar mūsų balsas per mažai girdimas, įsteigus rūmus, manau, būsime labiau girdimi", - teigė asociacijos prezidentas. LVGA suvažiavimo pritarimas rūmų steigimui - tik pirmasis žingsnis pradedant ilgą permainų procesą.

RVAC 21 09 30

Privatūs veterinarijos gydytojai pritarė Lietuvos veterinarijos gydytojų rūmų steigimui

Rūmus nutarė kurti trys asociacijos - Lietuvos veterinarijos gydytojų, Veterinarijos farmacijos ir Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų. Jos nutarė rūmus steigti visų trijų asociacijų jungimosi keliu, nors V. Bižokas teigė pasisakęs už reorganizaciją. 

LVGA prezidentas prof. Vidmantas Bižokas neabejoja, kad įkūrus Lietuvos veterinarijos gydytojų rūmus jie taptų realia jėga sprendžiant visus jiems aktualius klausimus

LVGA suvažiavime dalyvavęs LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas teigė, kad veterinarijos gydytojų norą steigti naują struktūrą, kuri jungtų tris asociacijas, Veterinarijos akademija mato kaip iššūkį ir galimybę įsilieti į šią veiklą ir joje dalyvauti. Galbūt tai padidintų naujosios struktūros patrauklumą, tuo pačiu užtikrintų ir studijų,  veterinarinių paslaugų kokybę. „Glaudesnis Veterinarijos akademijos bendradarbiavimas su viena ar kita institucija bus mūsų iššūkis ir vienas pagrindinių tikslų, kad studentas dar studijuodamas būtų pasirengęs jo laukiantiems iššūkiams, baigus studijas ir pradėjus profesinę veiklą", - teigė prof. M. Malakauskas.

LVGA suvažiavimo svečiai (iš kairės) NMVRVI direktorius dr. Gediminas Pridotkas ir LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas

„Ar įkursite rūmus, ar ne, esmė ta pati - būsite stiprūs jūs, būsime stiprūs ir mes", - veterinarijos gydytojams sakė nuo šio pavasario VMVT direktoriumi tapęs Darius Remeika. Jis su kolegomis bendrauja visiškai kitaip nei jo pirmtakas - pirmiausia, rodydamas kolegoms pagarbą.

„Privatus veterinarijos gydytojas - vienas svarbiausių mūsų tarnybos socialinių partnerių. Jeigu bus stiprus, kompetentingas, apsirūpinęs privatus veterinarijos gydytojas, jis galės diagnozuoti ir gydyti ligas, ir pasirūpinti prevencija. Tai didelė vertė valstybei, nes tuomet geresnė gyvulių sveikata ir bandoje, ir visoje Lietuvoje, geresnis ir šalies įvaizdis tarptautinėje erdvėje. Gal anksčiau privatūs gydytojai ne visada buvo lygiaverčiais Veterinarijos tarnybos partneriais, bet aš manau, kad stiprus privatus veterinarijos gydytojas stipresne daro ir mūsų tarnybą. Nors mūsų funkcijos labai plačios, be jūsų mes būtume labai silpni, nes, kalbant apie ligų kontrolę jūs, veterinarijos gydytojai, esate pagrindinis stuburas, ant kurios laikosi tarnyba ir kuris duoda didelę pridėtinę vertę", - LVGA suvažiavime kalbėjo D. Remeika.

„Stiprus privatus veterinarijos gydytojas stipresne daro ir mūsų tarnybą", - pabrėžė VMVT direktorius Darius Remeika

Jo nuomone, dialogas tarp VMVT ir LVGA turėtų būti dar didesnis. D. Remeika nori išgirsti aiškią privačių veterinarijos gydytojų poziciją dėl perteklinių reikalavimų, suvaržymų, kontrolės, dėl ko veterinarijos gydytojas gaišta daug laiko, užuot skyręs jį kompetencijai kelti. „Kuo aiškesnė bus jūsų pozicija, tuo lengviau mums bus keisti tvarką", - sakė VMVT vadovas.

Kitais metais žadama mažinti tam tikrą kontrolinių patikrinimų kiekį, kad pas vieną karvę laikantį ūkininką „nereikėtų eiti trims inspektoriams su 50 lapų klausimynu ir gąsdinti žmonių". Viską pradėjome ir bandysime daryti praktiškiau, aišku, tai neliečia kiaulių ūkių", - žadėjo D. Remeika.

Šiuo metu VMVT irgi gyvena permainų laukimu - yra parengtas Veterinarijos įstatymo pakeitimo projektas, rengiamasi keisti tarnybos, šiuo metu pavaldžios Vyriausybei, pavaldumą - ji turėtų pereiti Žemės ūkio ministerijos žinion, jau prasidėję svarstymai Seimo komitetuose.

LVGA suvažiavime buvo patvirtintas ir naujasis Bendrosios praktikos sekcijos, kuri vienija privačius veterinarijos gydytojus, pirmininkas - juo išrinktas Utenos r. dirbantis Audrius Kimontas, pakeitęs dėl didelio užimtumo atsistatydinusį Sigitą Japertą.

Naujasis LVGA Bendrosios praktikos sekcijos pirmininkas Audrius Kimontas

MŪ inf. 

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai