Prezidento A. M. Brazausko medžioklinių peilių kolekcija - parodoje „Sprendimų ratas"
2012-09-27

Akademija (Kauno r.), rugsėjo 27 d. Po savaitės į Aleksandro Stulginskio universitetą visus, neabejingus miškams, medžioklei ir aplinkai, penktąjį kartą pakvies paroda „Sprendimų ratas 2012". „Tai vienintelė tokio pobūdžio paroda mūsų šalyje, padedanti susipažinti su besikeičiančia aplinka, naujomis aplinkosaugos idėjomis, miškininkystės, medžioklės, gamtosaugos, aplinkos tvarkymo bei alternatyvios energetikos temomis", - pabrėžė Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis.

Šiųmetės parodos, vyksiančios spalio 4-6 dienomis, pagrindinis akcentas, kaip ir pernai, išlieka miškai. Tai atspindi ir parodos šūkis: „Miškai - Lietuvos turtas."

Miškų temai aktualizuoti Aplinkos ministerijos ekspozicijoje vyks pramoginės-pažintinės akcijos „Piešiu mišką" ir „Pažink mišką", kurių dalyviai bus apdovanoti suvenyrais, primenančiais, kad miškai - Lietuvos turtas.

Linas Agro 20 09 01

Miško specialistų rengimo klausimams aptarti antrąją parodos dieną organizuojama tarptautinė konferencija „Baltijos šalių miškų fakultetų studijų ir mokslo plėtros kryptys", kur pranešimus skaitys ne tik Lietuvos, bet ir Estijos bei Latvijos mokslininkai. Be šios konferencijos, šviečiamojoje parodos programoje numatyta 26 seminarai. Be to, tradiciškai slėnio „Nemunas" ekspozicijoje vyks susitikimai su mokslininkais, inovatyvių produktų pristatymai.

Kaip ir kasmet, Generalinės miškų urėdijos pastatytuose stilinguose medžio nameliuose savo pasiekimus demonstruos kelios urėdijos. Šiemet prisistatys Kėdainių, Raseinių, Valkininkų, Šiaulių ir Rokiškio miškų urėdijos.

Paroda „Sprendimų ratas" kasmet įgauna vis daugiau tarptautiškumo. Šiųmetės parodos metu vyks tarptautinė medžioklės ir žūklės trofėjų paroda, kur savo trofėjus pristatys Estijos, Latvijos, Čekijos ir Lietuvos medžiotojai bei žvejai. Pasak parodos organizatorių, jau nuo vakar prasidėjo geriausių Lietuvos eksponatų atranka. Į paviljoną Lietuvos medžiotojų būreliai veža gausybę trofėjų, iš kurių tarptautinė komisija atrinks geriausius ir įdomiausius, kurie ir bus demonstruojami parodoje greta kitų šalių eksponatų.

Nauju iššūkiu organizatoriams tapo ir 14-asis Europos tauriųjų elnių kvieslių čempionatas,mūsų šalyje pirmą kartą organizuojamas Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Eugenijaus Tijušo iniciatyva. Sugebėjimus atkartoti ir pamėgdžioti tauriųjų elnių rujos metu skleidžiamus garsus demonstruos devynių šalių medžiotojai. Dėl Europos tauriųjų elnių kvieslio čempiono titulo susirungs Austrijos, Čekijos, Lenkijos, Vokietijos, Vengrijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Lietuvos atstovai.

Parodos lankytojų dėmesio lauks ir visas tris dienas vyksiantis LR Prezidento taurės konkūras, ir paviljone eksponuojama Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko privati medžioklinių peilių ir medalių kolekcija.

Parodoje dalyvaus per 80 įmonių, asociacijų ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų verslininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Estijos, Latvijos, Čekijos. Kaip ir kasmet, „Sprendimų rato 2012" lauko ekspozicijoje bus gausu miško, medienos perdirbimo, komunalinio ir žemės ūkio technikos, aplinkos tvarkymo įrangos, šurmuliuos amatininkų, sodininkų, tautodailininkų kiemeliai, įvairiausiais gardumynais vilios kepėjai, virėjai, aludariai.

Skaičiuojama, kad pernykštę parodą aplankė apie 40 tūkst. lankytojų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikia riboti tiesiogines išmokas (nustatyti „lubas“)?
Orai