Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Prasidėjo paroda „Ką pasėsi... 2023“

Akademija (Kauno r.). Startavo žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2023“, kuri jau 27-oji. Žemės ūkio technikos ekspozicija kaip įprasta vėl didžiausia. Be to, renginių organizatorių teigimu, pagal dalyvių skaičių paroda grįžo į priešpandeminį lygį.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad žemės ūkio inovacijos demonstruojamos VDU Žemės ūkio akademijoje, kad stiprėja verslo ir mokslo partnerystė, o ši bendrystė duoda rezultatų. Lietuvos žemės ūkis visada užaugindavo žmonėms savos duonos kąsnį. Tikiuosi, užsiauginti savos duonos išliks svarbu visada“, – per parodos „Ką pasėsi... 2023“ atidarymą kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė.

Atidaryme apsilankęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigė, kad technologijų poveikis ypač pasijus šiemet, kai reikės deklaruoti pasėlius. „Sprendimų atsiras naudojant technologijas ir tai kurs mūsų žemės ūkį“, – sakė ministras.

Bioversija 2024 07 09 m7

Vilkaviškio vyskupas Vytautas Norvilas taip pat dalyvavo atidaryme. „Gerai, kad turime ką sėti. Juk jei nesėsi, tai ir nepjausi“, – geros nuotaikos nestokojo V. Norvilas.

„Su paroda 20 metų augome ir mes. Smagu, kad paroda yra ta vieta, kur galima save parodyti ir į kitus pažiūrėti“, – sakė šiemet dvidešimtmetį švenčiančios žemės ūkio technikos įmonės „Audrokesta“, kuri yra pagrindinė parodos „Ką pasėsi... 2023“ rėmėja, generalinis direktorius Audrius Mockaitis.

Tarp svečių – ir Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris yra neatsiejama Žemės ūkio akademijos dalis.

Parodos lankytojų gana nemažai – paviljonuose ir aikštelėse netrūksta šurmulio, tad, panašu, žmonės išsiilgo renginių.

Šiųmetėje parodoje dalyvauja apie 500 su žemės ūkiu susijusių įmonių ir organizacijų, taip pat amatininkų, sodininkų, maisto produktų gamintojų-prekybininkų. 17 proc. visų dalyvaujančių įmonių parodoje prisistatys pirmą kartą, nemažai jų iš užsienio. Dalyvauja užsienio kompanijų iš aštuonių šalių: Vokietijos, Belgijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Turkijos, netgi Ukrainos.

Lankytojų laukia net 46 seminarai inovacijų, sumaniųjų technologijų, tvarumo, maisto gamybos ir kt. žemės ūkio sektoriui aktualiomis temomis, taip pat žemdirbių, mokslininkų ir verslo atstovų atviroji diskusija apie dirvožemį.

Be to, parodoje laukia nemažai naujovių: bus galimybė išvysti trąšų barstytuvų šou, išbandyti jėgas keturračių trasoje, stebėti nacionalinį profesinio meistriškumo konkursą „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“.

Kaip ir kasmet, vyksta tradicinė sodinukų ir amatų mugė, o prieš parodą medaliais apdovanoti 10 geriausių parodos eksponatų.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos