Pirmosios vagos šventėje – arimo arkliais varžybose
2015-04-27

Lazdijai. Arimo arkliais varžybose, kurios tradiciškai rengiamos Lazdijų rajone per Pirmosios vagos šventę, ariant dvikinkiais plūgais nugalėtoju tapo lazdijiškis Algirdas Motiejūnas, o vienkinkiais plūgais geriausiai arė Gediminas Čirgelis iš Biržų rajono.

Penkioliktą kartą Lazdijų rajone organizuotą Pirmosios vagos šventę, antrus metus iš eilės vykstančią  modernizuotame Lazdijų hipodrome, galima pagrįstai vadinti žirgų fiesta. Ji prasidėjo rytą respublikinėmis Žirgų ištvermės varžybomis. Vyko konkūrai Lazdijų rajono mero ir Lazdijų sporto centro taurėms laimėti. Didžiausią smalsuolių būrį sutraukė Tarptautinės arimo arkliais varžybos. Jos, kaip ir kasmet, prasidėjo tradicinėmis Jurginių apeigomis. Šventas Jurgis (vaidmenį atliko buvęs ilgametis Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos direktorius Stasys Saladinskas), aparęs duonos riekę, „atrakino" žemę.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

Šventasis Jurgis šventės dalyvius vaišino duona

Savo meistriškumą kiekvienam skirtame laukelyje su entuziazmu demonstravo ir 17 varžybų dalyvių iš Lazdijų, Alytaus, Biržų, Rokiškio, Pagėgių, Varėnos savivaldybių bei Lenkijos, Punsko valsčiaus. Šiemet vagoti laukelius artojams buvo sunkiau, nes jie ardami negalėjo turėti jokių pagalbininkų, padedančių vesti arklius. Varžybų dalyviai patys privalėjo suvaldyti savo žirgus.

Artojai varžėsi dvejose grupėse - vienkinkių ir dvikinkių plūgų. Tarp jų dvikinkiu plūgu arė ir vyriausias artojas - 83-ejų metų Bronius Mockevičius iš Lazdijų rajono, Jurčiūnų kaimo. Komisija vertino suartų laukų lygumą, riekių ryškumą, vagų gylį, tiesumą, bei vadovavosi kitais kriterijais, išrinkdama varžybų nugalėtojus.

Jėgas prie plūgo galėjo išmėginti ir šventės svečiai. Vagas arė žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis, Lazdijų rajono meras Artūras Margelis ir kt.

Aria vyriausias artojas - 83-ejų metų Bronius Mockevičius iš Lazdijų rajono

Nugalėtoju ariant dvikinkiais plūgais tapo Algirdas Motiejūnas iš Lazdijų rajono, Šlavantų kaimo. Antrąją vietą pelnė Juozas Bancevičius iš Punsko valsčiaus, trečiąją iškovojo Lazdijų rajono atstovas Bernardas Blažauskas iš Šventežerio kaimo. Vienkinkiais plūgais geriausiai arė ir nepralenkiamas buvo Gediminas Čirgelis iš Biržų rajono. Antrąją vietą laimėjo jauniausias varžybų dalyvis Gytis Palivonas iš Rokiškio rajono. Trečioji vieta atiteko Mantui Sujetai iš Lazdijų rajono, Šventežerio kaimo.

Trečiosios vietos laimėtojas ūkininkas Bernardas Blažauskas iš Šventežerio sakė, kad šiose varžybose dalyvauja jau 14 metų. Net šešerius metus iš eilės teko laimėti pirmąsias vietas. Arklius savo ūkyje laikantis ne kaip papuošalus, o jais dirbantis savo žemę. Šiemetinės varžybos, anot ūkininko, buvo sunkokos, nes iš rudens suartoje lauko dalyje buvo daug velėnos. Kitiems artojams, kuriems pateko smėlingesni plotai, arti buvo lengviau.

Apdovanojamas nugalėtojas dvikinkių plūgų kategorijoje Algirdas Motiejūnas iš Lazdijų rajono

Pirmosios vagos šventės organizavimo darbo grupės vadovas, Lazdijų rajono Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Algimantas Pipiras džiaugėsi, kad į renginį atvyko daug dalyvių. Šiemet jis buvo dar masiškesnis nei pernai.

MŪ inf.

Sauliaus Petrausko nuotraukos

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokią inovaciją ketinate diegti savo ūkyje 2021 metais?
Orai