Pavasarinėje parodoje - gausu naujovių ir seminarų
2012-03-27

Akademija (Kauno r.) kovo 27 d. Po dviejų dienų Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) prasidėsianti ir tris dienas vyksianti septynioliktoji žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2012" žada daugybę staigmenų, naujovių ir plačią šviečiamąją programą.

Lankytojų laukia ne tik gausi žemės ūkio technikos, naujausių technologijų, įrangos ir sprendimų ekspozicija, platus sodinukų, dekoratyvinių augalų, trąšų ir augalų apsaugos priemonių asortimentas, tautodailinikų ir amatininkų mugė, bet ir 27 įvairios tematikos seminarai, sueiga „Būk sveikas", kurioje kiekvienas galės susipažinti su natūraliomis sveikatos stiprinimo priemonėmis, išgirsti profesionalių patarimų. Žemdirbiškomis profesijomis besidomintis jaunimas ir jų tėveliai galės susipažinti su universiteto gyvenimu, naujausiomis studijų programomis atvirų durų dienose.

Vaderstad 12 05

Prieš parodą „Ką pasėsi...2012" Aleksandro Stulginskio universitete surengta spaudos konferencija

Pavasarinėje žemės ūkio parodoje dalyvaus 260 bendrovių, įstaigų, organizacijų ir daugiau kaip 350 smulkiųjų gamintojų bei pardavėjų. Apie 10 proc. dalyvių savo paslaugas ir prekes parodoje pristatys pirmą kartą. Kaip pabrėžė ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko Parodų centro vadovė Birutė Steikūnienė, naujų dalyvių segmentą sudaro statybos paslaugas ir prekes siūlančios įmonės.

„Susidomėjimas šiųmete paroda buvo ypač didelis, nes laisvo ekspozicinio ploto nebeturėjome jau prieš Naujuosius metus ", - sakė Parodų centro vadovė. Ji pabrėžė, kad galimybe dalyvauti parodoje kasmet domisi vis daugiau kaimyninių šalių įmonių, ypač didelio domėjimosi sulaukiama iš Baltarusijos.

Parodos organizatorių ASU Mokslo ir technologijų parko direktoriaus Virginijaus Venskutonio ir Birutės Steikūnienės teigimu, ateityje planuojama parodos plotus plėsti, pasitelkiant naujausias technologijas žaliajai vejai išsaugoti. Dabar paroda, įskaitant ir automobilių stovėjimo aikšteles, užima daugiau kaip 20 ha plotą

Organizatorių teigimu, savo naujoves pristatys 16 įmonių iš užsienio šalių. Tai Lenkijos, Vokietijos, Latvijos ir Švedijos įmonės, neturinčios Lietuvoje nei savo padalinių, nei atstovų. Jų ekspozicijose lankytojai ras gyvulininkystės ūkiams skirtos įrangos, įvairių žemės ūkio agregatų, dvi užsienio bendrovės pristatys grūdų džiovyklas ir augalininkystės įrengimus.

Keleri metai iš eilės didžiausia parodos ekspozicijos dalis skiriama žemės ūkio technikai, kuri bus eksponuojama didesniame kaip 3 ha plote. Nemažai naujų ir atnaujintų technikos modelių laukia ir parodos pagrindinio rėmėjo - bendrovės „Dojus agro", švenčiančios 20 veiklos metų sukaktį, - ekspozicijoje. Bendrovės generalinio direktoriaus Audriaus Kavaliausko teigimu, dalyvavimas parodoje suteikia galimybę išreikšti įmonės socialinę politiką - bus pristatomos ne tik technikos naujovės, bet ir supažindinama su palydovinėmis sistemomis, padedančioms ūkininkui dirbti efektyviau.

Pirmąją parodos dieną bus įteikiami parodos „Ką pasėsi...2012" medaliai, taip pat apdovanojami konkurso „Inovatyvus produktas" laimėtojai.

Organizatorių skaičiavimais, pavasarinę parodą aplanko daugiau kaip 80 tūkst. lankytojų. Pastaraisiais metais sulaukiama nemažai ir kaimyninių šalių - Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Estijos - naujovėmis besidominčių žemdirbių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai