Basf 22 07 19 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Renginiai
Pavasarį į Vilnių įžengs „AgroBalt 2018“

Vilnius. Žemės ūkio ministerijos organizuojama paroda įvyks 2018 metais gegužės 24-26 dienomis Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo". Būsimosios parodos metu planuojami du ypač aukšto lygio ir svarbos tarptautiniai politiniai forumai.

Po šalies Nepriklausomybės atkūrimo „AgroBalt" buvo pirmoji tarptautinė žemės ūkio paroda, kurioje dalyvavo įmonės iš užsienio šalių. Jau 22-ąjį kartą įvyksianti paroda siekia skatinti mokslo, gamybos, pardavimų ir rinkodaros specialistų bendradarbiavimą, didinanti Lietuvos produktų konkurencingumą vidaus ir užsienio rinkose, užmegzti regioninių žemės ir maisto ūkio subjektų  bei institucijų ryšius su kitomis šalimis, atskleisti narystės Europos Sąjungoje poveikio regionų plėtrai privalumus ir iššūkius.

Tradiciškai parodą aplanko gausus būrys delegacijų iš užsienio. „AgroBalt" metu susitinka daugelio šalių vyriausybių, oficialių delegacijų atstovai, žemės ūkio specialistai, kurie diskutuoja ir dalijasi patirtimi susitikimuose, seminaruose, konferencijose.

Bioversija 22 08 31

„Kitąmet mūsų, kaip parodos organizatorių, laukia tikrai rimtas iššūkis. Iki šiol to nėra buvę - „AgroBalt 2018" metu vyks net du svarbūs tarptautiniai politiniai forumai. Paminėtina ir tai, kad tarp užsienio šalių delegacijų šįkart savo dydžiu išsiskirs Kinijos delegacija  - kinai nori susipažinti su mūsų šalies maisto pramonės galimybėmis bei sustiprinti abiejų šalių prekybos ir investicijų politikos ryšius", - sako žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Maisto švaistymo prevencija yra ypač aktuali šių dienų problema visame pasaulyje. Šiai temai ir bus skirtas vienas pagrindinių parodos renginių - politinis forumas. ŽŪM kartu su Europos Komisija surengtame forume dėl maisto švaistymo ir maisto atliekų dalyvaus Sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis, kiti aukšti žemės ūkio pareigūnai ir tolimųjų strateginių šalių partneriai. 

Didžiausia parodos naujiena - tai jos metu įvyksiantis 13-asis Kinijos ir 16 Centrinės bei Rytų Europos šalių žemės ūkio ir prekybos bei ekonominio bendradarbiavimo forumas. „Dėl galimybės Lietuvoje surengti šį forumą teko įdėti nemažai pastangų.

Derybos su aukščiausiais Kinijos pareigūnais ir kitų penkiolikos šalių atstovais vyko net dvejus metus, tačiau mūsų pastangos pasiteisino. Mes pirmieji Lietuvoje surengsime tokio masto renginį", -  situaciją apibūdina žemės ūkio ministras.

Atsižvelgdama į tai, kad į „AgroBalt 2018" numato atvykti gausi Kinijos verslininkų delegacija, Žemės ūkio ministerija surengs ir verslo forumą, tad mūsų gamintojai turės puikią galimybę tiesiogiai pabendrauti su kolegomis kinais.

Politika lieka politika, tačiau pagrindinės būsimosios parodos temos nesikeičia. Tai - kokybiškas ir saugus maistas, žemės ūkio verslo galimybės, pažintinis turizmas, žemės ūkio ir maisto pramonės įranga bei technologijos, veislinė gyvulininkystė, mokslo ir mokymo pasiekimai žemės ir maisto ūkio srityje, žemės ūkio technika.

Parodos lankytojai galės įvertinti Lietuvos bei užsienio šalių įmonių naujausius, ekologiškus, tautinio paveldo ir kitokius išskirtinės kokybės produktus. Parodoje numatoma pristatyti tradicinius amatus, šalies kulinarinį paveldą, kaimo turizmo privalumus, vyks ūkininkų turgeliai, atrakcijos vaikams, kiti įvairūs renginiai. 

Parodoje planuojama įrengti 1 500 kv. m veislinės gyvulininkystės paviljoną, kuriame bus ne tik demonstruojami gyvūnai, bet rengiami ir įspūdingi žirgų pasirodymai.

Visi parodos dalyviai - maisto produktų ir žemės ūkio technikos gamintojai bei veislinių gyvulių augintojai - turės galimybę dalyvauti geriausių parodos eksponatų konkurse. Gauti apdovanojimai suteiks galimybę ženklinti gaminius „AgroBalt 2018" ženklu.

„Džiaugiamės, kad jau ketvirtį amžiaus vykstanti paroda išlieka populiari. Didžiulė mūsų komandos patirtis ir kompetencija anksčiau organizuojant „AgroBalt" padės surengti kokybišką parodą ir kitais metais. Per ilgą laiką paroda keitėsi iš esmės, žemės ūkis ir maisto pramonė modernėja, ir mes turėsime galimybę tai pristatyti. Kviečiame parodoje norinčias dalyvauti įmones pradėti registruotis", - sako „Litexpo" l. e. p. direktorius Justinas Bortkevičius.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar pavyksta sumažinti išlaidas energijai?
Visos apklausos