Paskelbti geriausi žurnalistai, nušviečiantys žemės ūkio problemas
2013-01-18

Raudondvaris (Kauno r.). Šiandien paskelbti ir apdovanoti kūrybiškiausi ir profesionaliausi Lietuvos žurnalistai, savo darbuose nušviečiantys kaimo ir žemės ūkio problematiką. Geriausiam iš geriausių įteiktas „Agromedijos žvaigždės" apdovanojimas.

Tai pirmas toks konkursas, skirtas žurnalistams agrarininkams. Agrožurnalistika pripažįstama viena sudėtingiausių žurnalistikos specializacijų. Žurnalistas agrarininkas privalo išmanyti ekonomiką, verslą, finansus, šalies ir užsienio politiką, energetiką, turėti biologijos ir geografijos žinių, būti susipažinęs su gamybos technologijomis ir technikos ypatumais, klimato kaitos problemomis, perpratęs kaimo gyvenimo ypatumus, žinoti krašto tradicijas ir t. t.

Kūrybinių darbų konkurse dėl apdovanojimų varžėsi daugiau kaip 70 darbų, skirtų kaimui ir žemės ūkiui. Dauguma jų paskelbta rajoniniuose leidiniuose. Daugiausia darbų pateikė Kauno, Vilniaus, Kėdainių, Šiaulių ir Telšių žurnalistai. Darbų geografija apėmė visus Lietuvos regionus.

Susirinko gausus būrys regioninės žiniasklaidos  žurnalistų, rėmėjai, Kauno r. meras Valerijus Makūnas

Dauguma darbų paskelbta spaudoje ir internete, jie varžėsi dėl nominacijų „Kaimas ir žemės ūkis spaudos puslapiuose" bei „Kaimas ir žemės ūkis naujosiose medijose". Nominacijai „Kaimas ir žemės ūkis radijo eteryje" pateikti 6, o „Kaimas ir žemės ūkis televizijos ekrane" - 4 darbai. Komisijos sprendimu, spaudos žurnalistikos darbų grupėje į atskirą kategoriją „Mano gyvenimas kaime" išskirtos ir atskirai vertintos publikacijos, kurių herojus - šiandieninio Lietuvos kaimo žmogus.

Konkurso darbus vertino organizatorių - Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Lietuvos žurnalistų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos ir Lietuvos ūkininkų sąjungos  - deleguotų atstovų komisija.

Konkurso dalyvius ir nugalėtojus, šiandien susirinkusius Raudondvario pilyje, sveikino Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis, Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkė Genutė Staliūnienė.

Sveikindamas Kauno rajone susirinkusius žurnalistus, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas prisiminė Mikalojaus Daukšos žodžius apie tris esmines tautos išlikimo ir gyvavimo prielaidas (tėvų žemę, papročius ir kalbą), teigdamas, kad regioninėje ir žemės ūkio žiniasklaidoje besidarbuojantys žurnalistai aria tiesiausią vagą tautos išlikimo, jos tapatumo išsaugojimo ir puoselėjimo bare. Agrožurnalistiką, kaip esančią arčiausiai žemės, jis pavadino tautos ir žemės jungtimi.

Konkurso nugalėtojus paskelbė vertinimo komisijai vadovavęs Lietuvos žurnalistų sąjungos Regioninės žiniasklaidos ir žemės ūkio žurnalistų klubo pirmininkas Viktoras Trofimišinas. Konkurso nugalėtojais pripažinti:

Kategorijoje „Kaimas ir žemės ūkis spaudos puslapiuose"

I vieta - Aldona Svirbutavičiūtė  (trečia iš dešinės) („Ūkininko patarėjas"),

II vieta - Rasa Jagaitė („Ūkininko patarėjas"), Arūnas Milašius („Verslo žinios"), Vilija Mockuvienė (laikraštis „Kėdainių mugė"), Jolanta Kažemėkaitytė („Ūkininko patarėjas"),

III vieta - Gediminas Stanišauskas („Valstiečių laikraštis"), Lina Juškaitienė („Mūsų laikas", Jurbarkas).

Kategorijoje „Kaimas ir žemės ūkis naujosiose medijose" nugalėtoja pripažinta Oksana Laurutytė (naujienų portalas etaplius.lt, Šiauliai)

Kategorijoje „Kaimas ir žemės televizijoje" nugalėtoja pripažinta Laima Pilipavičienė („Kaimo

akademija", LRT televizija)

Kategorijoje „Kaimas ir žemės ūkis radijo eteryje"

I vieta - Algirdas Steponavičius (laida „Gimtoji žemė", radijas LRT)

II vieta - Arvydas Urba ir Regina Montvilienė (laida „Gimtoji žemė", radijas LRT)

Kategorijoje „Mano gyvenimas kaime"

Laureates Jurgą Zaleckienę (trečia iš kairės) ir Reginą Musnickienę (antra iš kairės)  pasveikino Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius (pirmas iš kairės), LŪS vicepirmininkė Genutė Staliūnienė (trečia iš dešinės), LŽŪBA generalinis direktorius Jonas Sviderskis (antras iš dešinės), Regioninės žiniasklaidos ir žemės ūkio žurnalistų klubo pirmininkas Viktoras Trofimišinas (pirmas iš dešinės)

I vieta - Jurga Zaleckienė (žurnalai „Mano ūkis", „Mano gyvenimas", „VETinfo")

II vieta - Lina Rudnickienė (laikraštis „Sidabrė", Joniškis), Regina Musneckienė („Kelmės kraštas")

III vieta - Edita Gruiniūtė (savaitinis žurnalas „Šeimininkė"), Roma Mėčienė (Plungės ir Rietavo krašto laikraštis „Žemaitis").

Pagrindinė konkurso nominacija - „Agromedijos žvaigždė" - atiteko žurnalistei Aldonai Svirbutavičiūtei už indėlį į Lietuvos žemės ūkio žurnalistiką. Profesinę žurnalistės karjerą pradėjusi 1973 metais, A. Svirbutavičiūtė dirbo Jonavos, Kauno, Jurbarko rajonų laikraščiuose, vėliau du dešimtmečius - respublikiniuose dienraščiuose, šiuo metu - „Ūkininko patarėjo" korespondentė.

LŪS vicepirmininkė Genutė Staliūnienė 2012 metų "Agromedijos žvaigždę" įteikė Aldonai Svirbutavičiūtei

Renginyje apdovanoti ir žemdirbiams dalykiškai naudingiausi leidiniai. Juos, remiantis apklausų rezultatais, paskelbė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius J. Sviderskis. Naudingiausiais leidiniais pripažinti: laikraštis „Ūkininko patarėjas", žurnalas „Mano ūkis" ir interneto portalas manoūkis.lt. Po jų rikiuojasi LRT radijo laida „Gimtoji žemė" ir LRT šeštadienio ir sekmadienio laidos žemdirbiams bei „Valstiečių laikraštis".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai