Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Renginiai
Pasiginčiję mėsinių galvijų augintojai priėmė sprendimus

Kaunas. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) visuotinis susirinkimas užsitęsė iki vėlaus vakaro, kol buvo aptartos numatytos aktualijos.

Susirinkimo dienotvarkėje buvo įrašyta daugiau kaip 10 klausimų, svarbiausi jų buvo dėl LMGAGA įstatų keitimo ir dėl buliukų kontrolinio auginimo stoties. LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys teigė, kad iš esmės visus siūlytus klausimus pavyko apginti, išskyrus vieną siūlymą dėl Įstatų keitimo.

Vienas įstatų punktas buvo siūlomas keisti taip: „Narys gali būti ir kitų Asociacijų ar organizacijų nariu, išskyrus kitų Lietuvoje veikiančių mėsinių galvijų augintojų ir (arba) gerintojų arba atskiros ar kelių pavienių mėsinių galvijų veislių augintojų (ar) gerintojų asociacijų (...) nariu.“ Nedidele balsų persvara įstatų punktas liko nepakeistas, tad Asociacijos nariai ir toliau galės priklausyti kitoms asociacijoms ar organizacijoms. O apie draudimą priklausyti kitoms asociacijoms galvoti prireikė dėl to, kad LMGAGA narys Gintautas Migonis yra įkūręs alternatyvią angusų augintojų asociaciją, kuri yra komercinis darinys.

Bioversija 23 09 01 m7

„Vieniems toks darinys Asociacijos viduje yra keistas, kiti jį palaiko. Kadangi yra dvi stovyklos, mums, Asociacijos Tarybai, priimti vienašališką sprendimą, nepasitarus su asociacijos nariais, būtų buvę rizikinga. Todėl nutarėme klausimą pateikti svarstyti visuotiniame susirinkime. Nors šiam įstatų pakeitimui nebuvo pritarta, manau, tik laiko klausimas, kada klausimas vėl iškils“, - sakė LMGAGA prezidentas.

Jo teigimu, daug svarbesnis buvo kitas įstatų pakeitimas, kuris buvo priimtas – kandidatus į Tarybos narius nuo šiol kels klubai ir jie rinks Tarybą. Praėjusių metų rudenį pradėjus steigti veislių, kurios turi patvirtintas veisimo programas, klubus, veiklą jau vykdo limuzinų, angusų (šis dar nepatvirtintas Taryboje), šarolė, aubrakų, ekstensyvių veislių klubai, dar bus įsteigti simentalių ir herefordų augintojų klubai. Priėmus Įstatų pakeitimą, nuo šiol kiekvienas Asociacijos klubas siūlys į Tarybą po du kandidatus, iš kurių susirinkime į Tarybą bus išrinktas vienas, surinkęs daugiausiai balsų balsuojant susirinkime. Likusius narius į Tarybą susirinkimas išrinks savo nuožiūra.

LMGAGA vienija 543 narius, tačiau visuotiniame susirinkime jų dalyvavo tik apie 80. Toks menkas aktyvumas stebino Asociacijos vadovus

Visuotiniame susirinkime buvo svarstomas ir Asociacijos pirktų pastatų buliukų kontrolinei stočiai (Anykščių r.) priklausomybės klausimas. Jau yra parengti naujos Asociacijos komercinės struktūros – kooperatyvo – įstatai, todėl buvo keliamas klausimas, ar nevertėtų bent dalies pastatų įsigyti būtent kooperatyvui. „Buliukų kontrolinio auginimo stotis pagal penėjimosi savybes yra labai svarbi veislininkystės dalis, kurios Lietuvoje dar nėra. Be jos mes stipriai atsiliekame, be jos bandų gerinimas, geriausių reproduktorių atrinkimas yra neįmanomas. Tad džiugu, kad prabalsuota už Anykščių stotį, kuri priklausys Asociacijai“, - kalbėjo V. Šližys.

LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys džiaugiasi, kad Asociacija pritarė kontrolinio auginimo stočiai

Kada pagaliau galėtų pradėti veikti pirmoji buliukų auginimo stotis, jis nesiryžo tiksliai pasakyti. „Jeigu tai būtų mano asmeninis objektas, jis veiktų per tris mėnesius. Bet kadangi jis priklauso Asociacijai, reikia daugybės derinimų, sprendimų, projektų rašymų. Labai tikiuosi, kad kitų metų pavasarį stotis pradės funkcionuoti. Bet tik tuo atveju, jeigu viskas gerai spręsis ir susišnekėsime Asociacijoje, kur yra daug nuomonių“, - sakė LMGAGA prezidentas. Jis pripažino, kad laikantiems mišrūnus tokia stotis atrodo nereikalinga, bet „šiandien nereikia, o rytoj jau galbūt reikės“. Bet kokiu atveju V. Šližys pirmuosius stoties veiklos rezultatus tikisi matyti po 2-3 metų.

Valstybė rengiasi privatizuoti „Šilutės veislininkystę“, kurioje buliukai vertinami pagal penėjimosi ir mėsines savybes ir tai yra dar kitas, aukštesnis negu kontrolinio auginimo, laiptelis. LMGAGA norėtų neprarasti šios stoties, į kurią valstybė investavusi nemažai lėšų, todėl bandys teikti projektus ir išsaugoti Šilutės stotį. UAB „Šilutės veislininkystė“ valdybos pirmininkas ir LMGAGA tarybos narys Darius Dzekčiorius dar pernai ragino ūkininkus dalyvauti šios įmonės veikloje. „Sunaikinti tą sistemą ir nedalyvauti joje būtų nedovanotina – valstybė į tą įmonę investavo pinigų, daug kas sutvarkyta, todėl ūkininkams reikia pasinaudoti galimybe ir imtis veiklos“, - kalbėjo D. Dzekčiorius.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos