Parodoje Tokijuje - Lietuvos įmonės
2018-03-06

Tokijas. Šiandien Tokijuje atidaryta viena didžiausių Azijos parodų „Foodex Japan 2018", kurioje dalyvauja ir  Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonės: „Auga group", „Pieno žvaigždės", „Borela", „Žemaitijos pienas", „Gubernija", „Grainmore", „Gardumeli" ir Kėdainių konservų fabrikas,„Vikeda".

Japonijoje viešintis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas  planuoja susitikti su Japonijo žemės ūkio ministru Kenu Saito. Be to, Lietuvos ambasadoje Tokijuje organizuojamas Lietuvos ir Japonijos kompanijų atstovų verslo susitikimas.

„Verta domėtis visomis importo į Japoniją galimybėmis. Japonai linkę mokėti brangiau už geresnės kokybės produktus, jeigu jie atitinka lūkesčius. Siekiant įsitvirtinti šios šalies rinkoje bei plėsti eksporto apimtis tikrai verta investuoti laiką ir pinigus", - pranešime spaudai sakė žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Šiuo metu Lietuva žemės ūkio ir maisto produkciją eksportuoja į 141 šalį, tačiau prioritetinės rinkos yra Kinija, JAV ir Japonija. Į Japoniją Lietuva gali eksportuoti paukštieną, jautieną ir grūdines kultūras, pernai pieno ir žuvies produktų, kiaušinių ir kitų prekių eksportas padidėjo.

Nuo 2019 metų Japonija ruošiasi panaikinti daugiau nei 90 proc. importo muitų, taikomų ES eksportui.

Šiemet paroda „Foodex Japan 2018" planavo sulaukti 3,3 tūkst. dalyvių iš 80 pasaulio šalių.

BNS, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai