Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Renginiai
Parodoje su žiūrovais – išmanios agrotechnikos naujovės

Akademija (Kauno r.) VDU Žemės ūkio akademijoje šiandien prasidėjo specializuota žemės ūkio inovacijų paroda „Inno panorama 2021“, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas skaitmeniniams sprendimams.

Po ilgokos pertraukos vėl vykusi gyva paroda nebuvo itin gausi eksponatais ir lankytojais, tačiau VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovas, pagrindinis parodos organizatorius doc. Virginijus Venskutonis akcentavo, kad „Inno panorama 2021“ – į tikslinę auditoriją orientuotas renginys.

Parodos vinis – dvi dienas vyksianti mokslinė praktinė konferencija „Sprendimai regionų plėtrai. Geroji Kaimo plėtros programos patirtis ir galimybės“. Jos metu žiniomis apie naujausių technologijų diegimą žemės ūkyje dalysis mokslininkai, o praktine patirtimi – ūkininkai.

Bioversija 2024 04 15 m7

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, ilgus metus dirbęs Žemės ūkio akademijoje, kalbėjo, kad inovacijos, skaitmenizavimas labai pažengė per pastarąjį laikotarpį, bet kas yra tvarumas, „mums dar reikės susitarti“: „Skaitmenizavimas ir turėtų padėti atrasti, kas yra tvarumas.“

Parodą „Inno panorama 2021“ pradėjo VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė ir ilgametis šios aukštosios mokyklos profesorius, dabar Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis

Žemės ūkio ministerijos kancleris Valdas Aleknavičius atkreipė dėmesį į tai, kokią naudą ši paroda turi ne tik dabartiniu skaitmenizavimo laikotarpiu, bet ir pabrėžė jos svarbą ateičiai: „Mokslas, inovacijos, verslas yra tai, kas gali atgaivinti Lietuvos kaimą.“ O VDU rektorius prof. Juozas Augutis pridūrė, kad žaliasis kursas, sveikas maistas ir sveikas žmogus – misija, kurią įvykdyti gali tik mokslas ir agroverslas kartu.

Parodoje su technikos naujovėmis buvo pristatyti ir socialiniai projektai, sėkmingai įgyvendinti šalies kaimo vietovėse.

Išmanūs technikos gamintojų sprendimai

Viena sparčiausiai į žemės ūkį bei aplinkosaugos sritį besiveržiančių inovacijų – bepiločiai orlaiviai. Agrodronai – pagrindinis tiksliosios žemdirbystės įrankis, raktas į tvarų ūkininkavimą. Įdomūs savo naujausiais inžineriniais sprendimais, jie pateikia ir galybę duomenų. Tai funkcionalūs ir nesudėtingai valdomi įrenginiai.

Bendrovė „Agrodronas“ pirmoji ir vienintelė Baltijos šalyse pristatė moderniausius dronus-robotus, kurie gali efektyviai bei preciziškai dirbti ūkyje, pavyzdžiui, sėti, tręšti, purkšti, diagnozuoti pasėlių ligas, taip pat padėti prižiūrėti miškus, atlikti teritorijų dezinfekciją bei daugybę kitų darbų.

Išskirtinis parodos „Inno panorama 2021“ akcentas - bepiločiai orlaiviai (dronai) 

Bendrovė „Rovaltra“ eksponavo naujausią savo produktą, tik šių metų balandį pristatytą traktorių Valtra T235 Versu su automatiniu vairavimu ir aprūpintą išmaniosiomis technologijomis. Keli tokie Valtra modeliai jau dirba Lietuvos ūkiuose. Įmonės vadybininkas Klaudijus Pakeltis akcentavo labai paprastą traktoriaus valdymą – vieno mygtuko paspaudimu galima valdyti visas programas nuo hidraulikos iki automatinio vairavimo.

Kol VDU rektorius J. Augutis apžiūrėjo traktorių iš vidaus, įlipęs į kabiną, prof. V. Pranckietis teiravosi, kiek metų toks traktorius gali tarnauti. Pasak K. Pakelčio, Valtra traktoriai pasižymi ilgaamžiškumu, Lietuvoje dar yra savo funkcijas gerai atliekančių traktorių, kurie į Lietuvą buvo atvežti prieš 25 metus. Taigi, suomiškų traktorių patikimumas patikrintas laiko.

„Rovaltra“ vadybininkas Klaudijus Pakeltis pristatė šių metų modelį - traktorių Valtra T235 Versu

Savo naujienas pristatė ir į naujausius skaitmeninius sprendimus ir technologijas orientuota bendrovė „Dotnuva Baltic“. Jos specialistai supažindino su išmaniaisiais traktoriaus Case IH tiksliojo ūkininkavimo sprendimais, taip pat – su išmaniojo ūkininkavimo ir ūkio valdymo programa Geofacetaip pat - su reguliuojamo drenažo sistema EkoDrena. Vienas iš šios sistemos privalumų – iki 40 proc. sumažėjęs azoto išsiplovimas.

Džiaugėsi ir gyvu bendravimu su dalyviais ir žiūrovais

Kaip įprasta, nė viena paroda neapsieina be Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) ir jos pristatomų paslaugų bei naujovių. LŽŪKT Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vadovasLukas Šapranauskas ir gyvulininkystės ekspertas Vytas Gudaitis turėjo, ką papasakoti lankytojams apie dronų galimybes su multispektriniais duomenimis, kuo jie gali pagelbėti ūkininkams. Taip pat pateikė žinių apie ūkio duomenų skaitmenizavimą, kintamos normos tręšimo planus, rengiamus paėmus  ir ištyrus dirvožemio ėminius, laboratorinius vandens ir dirvožemio tyrimus, mobiliosios gyvulininkystės, nuolat pasipildo nauja įranga, laboratorijos specialistų teikiamas paslaugas ir kt.

„Parodoje akcentuojame paslaugas, orientuotas į ūkių technologinių procesų ir duomenų skaitmenizavimą, jų kaupimą ir panaudojimą ateityje, susiejant visa tai su atnaujinta Konsultavimo tarnybos laboratorijos duomenų registravimo ir saugojimo sistema“, – sakė Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vadovas L. Šapranauskas.

LŽŪKT Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vadovasLukas Šapranauskas ir gyvulininkystės ekspertas Vytas Gudaitis lankytojams pasakojo apie dronų galimybes su multispektriniais duomenimis, kuo jie gali pagelbėti ūkininkams, pateikė žinių apie ūkio duomenų skaitmenizavimą, kintamos normos tręšimo planus ir t. t.

V. Gudaitis labai džiaugėsi ir tuo, kad pagaliau vėl vyksta gyvas renginys, su dalyviais ir žiūrovais, bendraujant akis į akį, ko visi labai spėjo pasiilgti per užsitęsusią pandemiją. Į parodą įleidžiami lankytojai tik su Galimybių pasu arba ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu, todėl parodos paviljonuose galima žvalgytis ir be veido kaukių.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos