Parodoje Prezidentė surengė egzaminą žemės ūkio ministrui (garso įrašas)
2013-04-05

Akademija (Kauno r.) Antrąją parodos „Ką pasėsi ...2013" dieną ekspozicijos apžiūrėti atvyko šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pradėjusi nuo „Husqvarna" stendo, šalies vadovė  nepabūgo sniego ir apžiūrėjo lauke veikiančius stendus. Su gausia palyda einančią D. Grybauskaitę drąsiai kalbino žmonės, kvietė ragauti suvalkietiškų lašinukų, o Prezidentė maloniai šnekino ir saldainiais vaišino pakeliui sutiktus vaikus.

„Ar čia lietuviški obuoliai?", - stebėjosi Prezidentė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Žemdirbystės instituto stende. Stendo savininkai jai įteikė visą pintinę patikusių raudonšonių. Prezidentė sakė, kad su malonumu „sukiša rankas į žemę", Turniškėse turi lysvių, kuriose augina česnakus, krapus ir gėles.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Bendrovės „DOJUS agro" paviljone Prezidentė bendrovės vadovo Prano Dailidės klausė, kiek kainuoja eksponuojami traktoriai ir kombainai, stebėjosi, kad kai kuri čia esanti technika jau parduota

Lietuvos ūkininkų sąjungos stende D. Grybauskaitė diskutavo su jaunaisiais ūkininkais. Jie teigė žiną receptą, kad iš Lietuvos neišvyktų jaunimas, prašė priimti teisės aktus, kurie neleistų parduoti žemę užsieniečiams. „O kas gi parduoda - tie patys lietuviai. Tie, kurie nemyli žemės, o tik siekia naudos sau", - argumentavo Prezidentė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apie spekuliacijas žeme (garso įrašas):


„Dotnuvos projektų" palapinėje Dalia Grybauskaitė surengė egzaminą žemės ūkio ministrui Vigilijui Juknai ir klausinėjo, kokių augalų sėklos čia eksponuojamos.

Prezidentę Dalią Grybauskaitę bendrovės "Dotnuvos projektai" paviljone sutiko generalinis direktoius Rimantas Dapkus (dešinėje) ir ASU rektorius Antanas Maziliauskas (kairėje)

Iki tol Prezidentė nėra lankiusis didžiausioje Lietuvoje pavasarinėje žemės ūkio parodoje. Surengtoje spaudos konferencijoje D.Grybauskaitė sakė, kad tai, ką pamatė, jai paliko labai gerą įspūdį ir žadėjo pakontroliuoti, kad Žemės ūkio ministerija spręstų problemas, kurias išsakė žemdirbiai ir bendrovių atstovai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai