Parodoje „AgroBalt 2014“ – dėmesys gamintojui, vartotojui ir laikmečio aktualijoms
2014-04-03

Kaunas. Nuo ketvirtadienio ryto Kaunas tris dienas galės vadintis žemdirbių sostine - antrajame šalies mieste vyks dvi žemės ūkio parodos. Pirmoji duris atvėrė tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014", kuri rengiama jau 20-ąjį kartą. Šių metų šūkis - „Sumanus gamintojas - laimingas vartotojas!"

Į iškilmingą „AgroBalt 2014" atidarymą Kauno „Žalgirio" arenoje atvyko Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, užsienio šalių ambasadoriai, tarptautinių delegacijų parodoje vadovai, taip pat daug kitų svečių.

Parodos svečiai

Seimo pirmininkė pasidžiaugė parodoje matydama geriausius maisto pramonininkus, ūkininkus, verslo atstovus ir jų kokybišką produkciją. „Tai viena seniausių parodų Lietuvoje, čia turime  galimybių užmegzti ryšius su kitų valstybių atstovais, pasidalyti patirtimi, čia skatinama verslo plėtra, kuriama pridėtinė vertė. Tai reiškia, kad mūsų žemės ūkis modernėja, stiprėja ir auga. Didžiuojuosi mūsų pramonės lyderiais ir ūkininkais, kurie gali pasigirti aukšta produktų kokybe", - kalbėjo L. Graužinienė ir palinkėjo, kad paragavus būtų viskas skanu.

Ministras V. Jukna tvirtino, kad ši paroda labai svarbi ne tik Lietuvai, bet visų Baltijos šalių žemės ūkiui. Jos tikslas - formuoti modernios žemės ūkio šalies įvaizdį, nes Lietuvos maisto pramonė tikrai turi ką parodyti ir kuo pasigirti. „Paroda - ir puiki susitikimų vieta, ji neaplenkia laiko aktualijų, šiemet daug dėmesio bus skiriama naujoms Rytų partnerystės gairėms. Taip pat jaunimui norime parodyti, kad žemės ūkis yra modernus, jame naudojamos sumaniosios technologijos ir jaunimas tikrai rastų savo vietą kaime", - sakė ministras.

Simbolinę juostelę iš vytintų dešrelių perkirpo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna (antras iš dešinės), Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas (kairėje) ir ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas

Šiemet į parodą pakviesti 100 sudėtingo likimo „Caritas" globojamų vaikų, kuriems dalyviai parengė dovanų ir vaišių.

Parodoje daugiausia savo produkciją pristato įmonės, perdirbėjai, ūkininkai, yra užsienio šalių stendų. Tradiciškai „AgroBalt" parodoje demonstruojami geriausi veisliniai gyvuliai - mėsiniai galvijai, karvės, ožkos, avys, triušiai, arkliai.

Vienas įspūdingiausių parodos eksponatų - limuzinų veislės bulius Eku iš Felikso Vaitelio ūkio, sveriantis apie 1,3 tonos

Tris dienas parodoje vyks įvairūs seminarai, forumai. Vienas svarbiausių bus ES ir užsienio šalių žemės ūkio ministrų forumas „Gyvulininkystės vieta pasaulio ekonomikoje 2014-2015m." Lietuvos žemdirbiams tai bus puiki proga išgirsti atviruose debatuose pasisakančius aukštus ES ir kitų šalių pareigūnus, šią sritį kuruojančius politikus ir mokslininkus.

Pasak organizatorių, paroda „AgroBalt" yra reikšmingiausia ir didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda. Jos tikslas yra stiprinti žemės ir maisto ūkio sektoriaus konkurencingumą, skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą kaimo vietovėse, užmegzti regioninių žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių bei institucijų kontaktus su kitomis šalimis, atskleisti narystės Europos Sąjungoje poveikio kaimo plėtrai privalumus ir iššūkius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai