Paroda „Ką pasėsi...“ – argumentas sektorinio universiteto naudai
2017-03-30

Akademija (Kauno r.). Tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2017" organizavimas - proga Aleksandro Stulginskio universitetui akcentuoti savo išskirtinumą ir būtinybę išsaugoti autonomiją po aukštųjų mokyklų pertvarkos. Šia proga ir buvo pasinaudota per parodos atidarymą.

Į parodos atidarymą atvyko parlamento vadovas ir buvęs šio universiteto Agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranckietis, parlamentinio Kaimo reikalų komiteto vadovas Andriejus Stančikas, žemės ūkio ir švietimo ir mokslo ministrai Bronius Markauskas ir Jurgita Petrauskienė.

„Ką pasėsi..." - tai 22-oji pavasarinė Aleksandro Stulginskio universiteto paroda. Per du dešimtmečius ji išaugo į didžiausią Baltijos regiono žemės ūkio parodą ir yra didžiausia Lietuvoje rengiama paroda.

Vaderstad 12 05

„Šioje parodoje yra didžiausia žemės ūkio technikos, technologijų, pažangos koncentracija. Neįmanoma išskirti, kas joje svarbiausias. Vienodai svarbūs ūkininkai, verslininkai, mokslininkai, studentai, pardavėjai ir klientai. Bet kurio iš jų nebuvimas menkintų parodą ir jos svarbą", - kalbėjo ASU rektorius prof. A. Maziliauskas.

Simbolinę parodos atidarymo juostelę kerpa: (nuotraukoje iš kairės) parodos generalinės rėmėjos bendrovės „Dojus agro“ vadovas Donatas Dailidė, parlamento vadovas Viktoras Pranckietis, universiteto rektorius Antanas Maziliauskas

A. Maziliauskas pabrėžė, kad didelė dalis parodos dalyvių, lankytojų yra šio universiteto absolventai: jie ir žemę dirba, ir produkciją gamina, ir verslą plėtoją, jie kuria mokslą, tiesia kelius pažangioms technologijoms ir moderniai technikai, inovacijoms.

„Visa tai parodo sektorinio žemės ūkio universiteto svarbą ir būtinybę. Tikiuosi, kad parodoje dalyvaujantys du ministrai ir Seimo Pirmininkas padarys viską, kad žemės ūkis klestėtų", - sakė rektorius.

Valdžios atstovų sveikinimo kalbose skambėjo linkėjimai žemdirbiams maksimaliai išnaudoti apsilankymą parodoje, išsivežti kuo daugiau naudos, technikos pardavėjams - sėkmingų sandorių, kad technika tiesiai iš parodos keliautų į ūkininkų kiemus, verslininkams - naujų kontaktų, gerų klientų.

Ministras B. Markauskas parodą pavadino didžiausia Lietuvos socialinės, kultūrinės ir ekonominės pažangos švente. „Kaip katalikui sekmadieniais privalu eiti į bažnyčią, taip žemdirbiui būtina bent kartą apsilankyti šioje parodoje", - sakė ministras.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai