Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Renginiai
Padėkos renginyje klientams - išmaniosios dovanos

Panevėžio r. Arti pusšimčio žemdirbių tapo lojalumo akcijos „Išmaniosios Kalėdos" laimėtojais ir trečiadienį Bistrampolio dvare atsiėmė išmaniuosius prizus - galingus planšetinius kompiuterius, modernius išmaniuosius telefonus ir laikrodžius. Visi jie - „Linas Agro" klientai, paskutinį 2016-ųjų ketvirtį pirkę daugiausiai prekių augalininkystei.

Akcijos organizatorių teigimu, žemdirbiai aktyviai dalyvavo lojalumo akcijoje, nes tai buvo galimybė iš anksto pasirūpinti prekėmis būsimam sezonui. Tai birios azoto, fosforo ir kalio, taip pat įvairios mikroelementinės trąšos, biostimuliatoriai, augalų apsaugos produktai bei sertifikuotos įvairių rūšių vasarinių augalų sėklos. Ši akcija kartu buvo proga gauti vertingų ir naudingų išmaniųjų dovanų.

Dovanos pravers šiuolaikiškai ūkininkaujant

Bioversija 22 08 31

Išmaniosios technologijos sparčiai veržiasi į agroverslo valdymo procesus. Dažnas žemdirbys ūkio priežiūros darbuose neišsiverčia be išmaniojo telefono, kompiuterio ar planšetės. Bendrovė „Linas Agro" pernai pristatė mobiliąją aplikaciją telefonams ir planšetėms „Rapsai.LT technologijos" - parankinę priemonę augalininkystės technologijų diegimui ir vystymui. Ši originali mobilioji programėlė tapo populiari, dabar ja naudojasi tūkstančiai žemdirbių.

Vakar Panevėžio rajone įsikūrusiame Bistrampolio dvare lojalumo akcijos laimėtojams įteikti 47 prizai - iPad planšetiniai kompiuteriai, naujausio modelio iPhone išmanieji telefonai bei išmanieji laikrodžiai.

Tai tik maža grupelė apdovanotųjų ūkininkų - visi fotografavosi su įmonės „Linas Agro" vadovais ir šmaikštauti nesiliaujančiu renginio vedėju Ramūnu Rudoku

„Linas Agro Group" valdybos pirmininkas Darius Zubas sveikino ištikimus klientus ir džiaugėsi ilgus metus trunkančiu ir abipusiai naudingu bendradarbiavimu. „Tikiuosi, kad atvykote ne tik atsiimti prizų, bet ir dėl to, kad dirbti su mumis tikrai verta. Iš visų jėgų nuoširdžiai stengiamės, kad bendradarbiavimas būtų naudingas, kad žemdirbiai uždirbtų pinigų - kai jūs uždirbsite, tada ir mes uždirbsime. Čia važiuodamas mačiau besniegius laukus ir norėjau jus jau pasveikinti su pavasariu, bet aišku, pirmiausia jo dar reikia sulaukti. Linkiu, kad nebūtų didelių šalčių, kad pasėliai puikiai peržiemotų, kad būtų gera derliaus kokybė, o geromis kainomis mes pasistengsime parūpinti", - su šypsena kalbėjo D. Zubas.

„Su žemdirbiais jaučiame tarpusavio supratimą ir atsakomybę kaip verslo partneriai", - sako „Linas Agro Group" valdybos pirmininkas Darius Zubas ir bendrovės „Linas Agro" Augalininkystės skyriaus vadovas Nerijus Liukenskis

Bendrovės „Linas Agro" Augalininkystės skyriaus vadovas Nerijus Liukenskis paaiškino šventinio renginio pasirinkimo datą - Grabnyčių išvakarės (o kaip tik tokia diena ir buvo šiemet vasario 1-oji) yra paskutinė diena, kai dar galima sveikinti su Kalėdomis.

„Pagal tai, ką matome už lango, turėtų būti ankstyvas pavasaris ir daug griaustinių vasarą. Tai reiškia, kad bus pakankamai kritulių iki javų brandos. Tada turėtų pakilti grūdų kainos ir būti sausa javapjūtė, byrėti po 8-10 tonų/ha grūdų, - optimistinį artėjančio augalininkystės sezono scenarijų juokaudamas nupiešė N. Liukenskis. - Dirbant tokiomis idealiomis sąlygomis, ko gero, nereikėtų nei planšečių, nei mobiliųjų programėlių. Jei vis tik realybėje būtų šiek tiek kitaip, tai manau, kad mūsų išmaniosios dovanos bus kaip pagalbinės priemonės greičiau susisiekti ir sureaguoti į bet kokią gamtos išdaigą ar staigų kainų šuolį".

Pernykščių metų patirtis: net ir sunkmetis yra įveikiamas

Kad viskas žemdirbio gyvenime gali labai greitai keistis, parodė praėję metai. Sezonas iš pradžių buvo labai daug žadantis, tačiau svajonės subliuško dėl lietingų orų. Dar kartą įsitikinta, kad net ir puikiai peržiemoję pasėliai dar negarantuoja žemdirbio darbo sėkmės - viskas gali žlugti paskutinėje fazėje.

Atrodo, kad rudeniop sukrito visos bėdos - ir nesibaigiantys lietūs, ir neįmanomas derliaus nuėmimas, ir kritusi derliaus kokybė, ir išplitęs pelėsis bei fuzariozė. Tačiau ūkininkai atlaikė sunkumus. Dabar belieka tikėtis, kad žaibas antrą kartą į tą pačią vietą netrenks - kad tokia situacija bent jau šiemet nepasikartos.

Išskirtinio dėmesio ir gėlių puokščių renginyje sulaukė vakar savo gimtadienius šventę Skuodo rajono ūkininkas Virgilijus Budrikis ir „Linas Agro" vadybininkė konsultantė Kristina Poderytė

„Kurdami verslo modelį, scenarijų visada modeliuojame sėkmingą. Esame optimistai, nes jei būtum pesimistas, progreso nepasiektum. Dabar stebime pakankamai gerą pasėlių būklę - žiemkenčių plotai nemaži ir jie atrodo geriau negu pernai. Kita gera naujiena - rinkoje matyti, kad ir labai atsargūs, kainų augimo ženklai. Premijos truputėlį didėja, gerėja aukštesnės kokybės kviečių indikacijos. Rinkoje deklaruojamas rapsų deficitas, ir tai palaiko ganėtinai aukštą rapsų kainą - 370-380 Eur/t. Tokie dalykai nuteikia optimistiškai", - dabartinę padėtį vertina N. Liukenskis.

Nors 2016-ųjų metų derlius faktiškai parduotas, tačiau dalis ūkininkų dar turi sutaupę pačios geriausios - ekstra ir pirmos klasės - kviečių. Ir šiuo atveju jie nepralošė - kainos po truputį auga. „Save laikome grūdų supirkimo verslo lyderiais, tikrai veržliai dalyvaujame šiame versle ir dar iki gegužės vidurio planuojame aktyviai supirkinėti grūdus. Kviečiame derėtis, daryti sandorius, galimybės tikrai neblogos", - žemdirbius ragina N. Liukenskis.

Salę akimirksniu išjudino kompozitorių dvikova - Stano prieš Zvonkų

„Linas Agro" vadybininkai pastebi, kad atsirado labai verslininkiškas, pamatuotas žemdirbių požiūris į darbą. Žemdirbiai nebedaro sandorių „iš nuojautos" - jie viską tiksliai apskaičiuoja. Vadybininkai misija šioje vietoje - padėti žmogui apsispręsti. Atrodytų, visi aplinkui siūlo geriausias kainas ir geriausius produktus, bet svarbu galutinis rezultatas - kas lieka žemdirbiui. „Vertiname ūkininką kaip verslininką ir kalbame verslo kalba. Aptariame rizikos faktorius - kiek žemdirbys rizikuoja savo finansais priimdamas vieną ar kitą sprendimą parduoti ar pirkti", - tokiomis gairėmis vadovaudamiesi dirba „Linas Agro" vadybininkai.

Geras vadybininkas-konsultantas - žemdirbio patarėjas

Nors šventinio renginio vedėjas aktorius Ramūnas Rudokas visus prajuokino anekdotu apie nevykusį konsultantą, tačiau visi renginio dalyviai sutarė, kad šis anekdotas - tikrai ne apie „Linas Agro" konsultantus. Iš tiesų žemdirbiai vertina kokybiškas konsultantų paslaugas ir jų teikiamas žinias. Viena iš tokių „Linas Agro" darbuotojų - Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Šilutės r. vadybininkė-konsultantė Stanislava Šimkienė. Energija trykštanti ir didžiuliame Žemaitijos regione suktis suspėjanti moteris turi sukaupusi didžiulį agronominių žinių bagažą ir savo patarimais yra padrąsinusi ne vieną žemdirbį. Vienas iš tokių - Klaipėdos r. ūkininkas Romas Orenius, su šeima valdantis 300 ha dydžio ūkį.

„Su kompanija „Linas Agro" bendraujame ketvirti metai. Tai pirma augalininkystės srities įmonė, su kuria pradėjome dirbti ir iki šiol vienintelė - tikrai nieko nenorėtume keisti. Bendradarbiavimo pradžia buvo labai paprasta - iš seniau pažinojome Staselę Šimkienę, jai pasiskambime ir su dideliu džiaugsmu sutarėme dirbti kartu. Ir žinokite, kuo toliau, tuo fainiau. Patys esame toli nuo agronomijos, tad profesionalios konsultacijos mums labai praverčia", - pasakoja R. Orenius.

Ūkininkas pasidalijo ir ateities planais - kelerius metus planuoja išlaikyti esamo dydžio ūkį, o paskui mažintis iki 200 ha, mat nori visus darbus nudirbti tik savo šeimos jėgomis. Artimiausiu metu iš mišraus ūkio planuoja pereiti į augalininkystės ūkį. „Jaučiu labai didelę simpatiją grūdų auginimui. Kol auginome karves, su pavydu stebėjau kaimynus augalininkus, vis galvodavau, kaip norėčiau auginti grūdus. Turėjome įvairių įsipareigojimų, mat esame gavę nemažai paramų, tad kurį laiką privalėjome išlaikyti gyvulininkystės kryptį", - apie savo ūkį pasakoja žemdirbys.

„Linas Agro" technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius ir Klaipėdos r. ūkininkas Romas Orenius su žmona Justina

Beje, „Linas Agro" technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius prisiminė, kad prieš porą metų Romo ūkyje buvo gautas didžiausias šalyje rapsų derlius - per 7 t/ha! Tai buvo pirmi metai, kai R. Orenius apskritai augino žieminius rapsus. Kuo tai paaiškinama? „Sakyčiau, suveikė naujoko sėkmė ir Staselės konsultacijos - patirtimi pagrįsta informacija yra saugi. Viską pavyko padaryti tinkamai ir laiku, todėl ir rezultatai buvo puikūs", - žemdirbio sėkme džiaugiasi A. Lukoševičius. Be rapsų, R. Orenius augina kviečius, žirnius, pasėjo ir kmynų - jų plotus ateityje žada didinti.

Skuodo rajone ūkininkaujantys broliai Budrikiai už profesionalias konsultacijas dėkingi „Linas Agro" vadybininkei-konsultantei Stanislavai Šimkienei

Dar vieni S. Šimkienės klientai - broliai Virgilijus, Žydrūnas ir Stanislovas Budrikiai, Skuodo rajone valdantys net 1 500 ha augalininkystės ūkį. „Mes ūkininkaujame palyginti neseniai, šešti metai. Iš jų penkerius bendradarbiaujame su „Linas Agro". Iš pradžių auginome labai daug įvairių žemės ūkio augalų - ir grikius, ir pupas, ir žirnius. Tačiau pernai išsigryninome iki kviečių ir rapsų. Žinoma, vykdome ir žalinimo reikalavimus", - apie pasėlių struktūros kaitą pasakoja broliai Budrikiai. Atėję į žemės ūkį iš kitų verslų, jie itin vertina agronominės srities konsultacijas, yra patenkinti ir „Linas Agro" siūlomų produktų kokybe.

AB „Linas Agro" yra viena didžiausių lietuviškų grūdų eksportuotojų, viena iš prekių žemdirbiams - trąšų, augalų apsaugos produktų, sertifikuotų sėklų,- tiekimo lyderių Lietuvoje. „Linas Agro" priklauso „Linas Agro Group", kuri Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Danijoje valdo 38 įmones, jose dirba per 2 200 darbuotojų. Grupė Lietuvoje ir Latvijoje turi nuosavą modernių grūdų saugyklų tinklą, valdo sėklų gamybos bei žemės ūkio technikos prekybos verslą. Be to, „Linas Agro Group" yra didžiausia paukštienos gamintoja Latvijoje ir stambi pieno gamintoja Lietuvoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos