Paaiškėjo geriausi Žemaitijos artojai
2013-06-17

Plungė. Šalies artojų varžybų išvakarėse savo jėgas išmėgino Žemaitijos arimo meistrai. Varžytuvės vyko Plungės rajone, ūkininko Alfonso Songailos ūkyje, dalyvavo 14 artojų iš 7 rajonų - Klaipėdos, Jurbarko, Telšių, Šilalės, Skuodo, Kretingos ir Plungės.

Artojai varžėsi dviejose grupėse - tradicinių ir apverčiamųjų plūgų. Tradicinių plūgų grupė nebuvo gausi - 6 artojai, tačiau, varžybų vyriausiojo teisėjo Petro Kulikausko teigimu, stipresnė, mat daugelis artojų jau ne kartą yra dalyvavę įvairaus lygio varžybose. Stipriausias šioje grupėje šiemet buvo jurbarkietis Stanislovas Marcinkus, beje, ankstesniais metais jau pelnęs geriausio Žemaitijos artojo titulą. Antrą ir trečią vietą užėmė Šilalės rajono artojai Andrius Baublys ir Tomas Raštutis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Apverčiamųjų plūgų grupė buvo gausesnė - 8 dalyviai. Tiesa, jų lygio būta gana skirtingo, nes pelnyti balai šioje grupėje svyravo tarp 268 ir 97. Pirmąją vietą iškovojo Kretingos rajono artojas Tomas Butkevičius, antroji taip pat atiteko kretingiškiui Antanui Duobliui, o trečią vietą užėmė Plungės rajono atstovas Sigitas Pučkočumas.

Renginį organizavusio Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės rajono skyriaus pirmininko Marijaus Kakčio teigimu, į varžybas žadėjo atvykti kur kas daugiau dalyvių, tačiau paskutinėmis dienomis Akmenės ir Šilutės rajonai apsigalvojo. Pirmininkas sakė suprantantis tai - darbymetis.

Kitais metais Žemaitijos arimo varžybas numatyta surengti Skuodo rajone.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai