Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Naujas logistikos centras – dar geresniam žemdirbių aptarnavimui

Kauno r. Prie magistralinio kelio Kaunas-Klaipėda, Juodonių kaime, oficialiai pradėta naujojo DOJUS įmonių grupės logistikos centro statyba. Šiam svarbiam faktui pažymėti simboliškai į būsimo statinio pamatus vakar, lapkričio 3 d., buvo įkasta plieno kapsulė.

„Skelbiame logistikos centro statybų pradžią. Ši investicija leis mums padaryti keletą dalykų. Visų pirma, padidins aikštelės plotą maždaug 1 ha, o bendrai įsisavinsime 1,7 ha teritorijos. Naujai statomo statinio plotas bus beveik 4 000 kvadratinių metrų. Turėsime 500 papildomų kvadratinių metrų serviso patalpų, tad galėsime dar geriau aptarnauti mūsų klientus“, – darbų apimtis vardijo DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.

Jis pabrėžė, kad projektuojant pastatą ir ieškant tinkamų sprendimų, daug dėmesio buvo skiriama efektyvumo didinimui bei tvarumo aspektui – dalis procesų sandėlyje bus automatizuoti, skirtingoms prekių grupėms buvo pasirinkti atskiri sandėliavimo sprendimai, tad darbas taps gerokai efektyvesnis bei lengvesnis. Pastato stogas bus pritaikytas saulės baterijoms, taip pat bus įrengtas geoterminis šildymas bei ergonomiškos darbo vietos.

Bioversija 2024 07 09 m7

Šių statybų pradžia žymi kitais metais 30-metį švęsiančios įmonės sėkmingą veiklą regione bei plėtrą, kuri reikalinga dar kokybiškesniam ir efektyvesniam klientų aptarnavimui bei geresnėms darbo sąlygoms. DOJUS įmonių grupė nuosekliai auga, tad infrastruktūros gerinimas yra būtinas sparčiai augančioms esamoms (prekyba nauja bei naudota žemės ūkio technika, atsarginėmis dalimis, servisas) bei naujai vystomoms (miškų ir komunalinės technikos prekyba bei aptarnavimas) veikloms.

DOJUS įmonių grupės generalinio direktoriaus Donato Dailidės rankose – statybų pradžią žyminti kapsulė su laišku ateities kartoms

Didelė dalis investicijos taip pat skiriama ir teritorijos aplink pastatą įrengimui – bus padidintas ekspozicinės aikštelės plotas, įrengtos specialios laukimo zonos vilkikams. Taip pat planuojama, kad siekiant saugumo bei patogumo, eismas įmonės teritorijoje vyks ratu, tad vilkikams nereikės apsisukinėti.

Naujasis logistikos centras iškils šalia pagrindinio „DOJUS agro“ prekybos ir aptarnavimo centro Lietuvoje

Naujojo DOJUS įmonių grupės logistikos centro projektą kūrė UAB „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“, statybas vykdo bendrovė „Sivysta“. Visus darbus numatoma baigti per metus – iki 2022 m. gruodžio. Bendras įrengiamos teritorijos plotas – 1,7 ha, pastato plotas – apie 4000 kv. m. Planuojama investicija siekia 6,5 mln. Eur.

Naujasis logistikos centras aptarnaus visus DOJUS įmonių grupės centrus Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje, taip pat visas naudotos technikos eksporto rinkas.

Kapsulę įkasė DOJUS įmonių grupės įkūrėjas Pranas Dailidė, generalinis direktorius Donatas Dailidė, vykdantysis direktorius Audrius Kavaliauskas, SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento direktorius Artūras Vingrys, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, taip pat projektavimo ir statybos darbus vykdančių bendrovių atstovai

„Kaip agronomas gal turėčiau jaudintis, kad paaukojame dirbamą žemę statyboms, bet Lietuva – ne Olandija: ten 10 proc. žemės yra po danga, mums iki to dar labai toli. Ši investicija tikrai turės išliekamąją vertę. Dėkoju visam „DOJUS agro“ kolektyvui ir šios įmonės įkūrėjui Pranui Dailidei, kurį pažįstu dar nuo studentiškų laikų. Džiaugiuosi jūsų sėkme ir linkiu, kad jos nepritrūktų niekada“, – kalbėjo Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Kauno r. meras Valerijus Makūnas Donatui Dailidei įteikė paveikslą, primenantį, kad Kauno rajone yra 25 seniūnijos, o jose žemę dirba per 3 000 ūkininkų

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad trys dešimtmečiai sėkmingos įmonės veiklos liudija apie aukšto lygio vadybą ir atsakingą požiūrį.

„Šiandien daug kalbame apie ES žaliąjį kursą ir neabejoju, kad „DOJUS agro“ jau dabar galvoja, kaip laukuose dirbs elektra varomi traktoriai. Mūsų krašto ūkininkai pastebi, kad sugedus technikai, pagalbos sulaukiama iš karto. Tai turbūt ir yra atsakymas, kodėl ši įmonė tokia stipri – jau pardavusi beveik 4 000 traktorių ir per 1 000 kombainų“, – sakė V. Makūnas.

Štai taip atrodys naujasis logistikos centras, kurio plotas sieks beveik 4 000 kvadratinių metrų

Naujas logistikos centras iškils žemėje, kuri prieš tai priklausė Sitkūnų kaimo ūkininkui Rimantui Šidlauskui. 500 ha valdantis žemdirbys sakė, kad jo ūkiui tokio dydžio lauko praradimas bus faktiškai nejuntamas, tačiau čia veiksiantis centras nebejotinai prisidės prie sėkmingesnės ne tik mūsų šalies, bet ir aplinkinių šalių ūkininkų veiklos.

„Smagu turėti kaimynystėje tokią stiprią įmonę, vertinu jų technikos ir serviso paslaugų kokybę“, – sakė R. Šidlauskas.

Naujomis investicijomis itin žemdirbiškoje (žemės ūkio naudmenos sudaro per 73 proc. teritorijos) Babtų seniūnijoje džiaugiasi seniūnas Gediminas Pupinis (dešinėje) ir Sitkūnų ūkininkas Rimantas Šidlauskas

Sveikinimo žodžius tarė ir renginyje dalyvavę Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius bei Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis. Jie pabrėžė, kad technika prekiaujančios ir serviso paslaugas teikiančios įmonės sukuria prielaidas augti ir klestėti visam žemės ūkio sektoriui, tad veiklos plėtra visada nuteikia optimistiškai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos