Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Renginiai
Miškininkų vienybei stiprinti skirta paroda

Ukmergė. Miškas yra vienas, nedalomas į privačius ir valstybinius, tai visos Lietuvos turtas, kuris turi būti tinkamai tvarkomas ir prižiūrimas – tokios mintys skambėjo pirmą kartą organizuotoje dviejų dienų parodoje-festivalyje „Miškai: inovacijos ir tradicijos“.

Paroda vyko rugsėjo 6–7 d. Lyduokiuose, Ukmergės rajone. Pasak organizatorių, paroda surengta miškininkų vienybei stiprinti ir Lietuvos urėdijų įsteigimo 100-mečio jubiliejui, taip pat artėjančiai Miškininko dienai paminėti. Jai pasirinkta simbolinė vieta – Siesarties upės slėnis, kur auga 500 metų menantis galiūnas – gamtos paminklas Felinkos ąžuolas ir stiebiasi Lietuvos šimtmečio ąžuolynas, pasodintas miško savininkų Algirdo ir Audronės Augūnų žemėse.

Sveikindamas parodos-festivalio dalyvius Seimo Aplinkos komiteto narys miškininkas Kęstutis Bacvinka pabrėžė, kad inovacijos ir technologijos sparčiai skinasi kelią mūsų šalies miškininkystėje, tačiau svarbiausia, kad per 100 m., kai Lietuvoje gyvuoja valstybinis miškų tvarkymas, miškų plotas padidėjo dvigubai, tūris viename hektare – pusantro karto.

Bioversija m7 2024 03 12

Pasak Ukmergės r. mero Rolando Janicko, nors miškų ūkis pastaraisiais metais išgyvena įtampų, tačiau tokie renginiai telkia bendriems darbams, tad linkėjo vieniems kitus girdėti ir suprasti, pasirinkti teisingą kelią.

Paroda-festivalis surengtas Algirdo ir Audronės Augūnų valdose. Pagrindinis parodos iniciatorius – Dainius Šeronas (dešinėje)

Miško tvarkymo ir priežiūros svarbą tai pat pabrėžė Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis. „Žemė tampa svarbi ir artima, kai į ją įdedama prakaito ir širdies, kai ji yra tvarkoma. Tad ir miškai, prisidėjus žmogui, tampa gyvybingesni, patrauklesni ir daug turtingesni“, – sakė A. Gaižutis.

„Turime kuo didžiuotis“

Parodą „Miškai: inovacijos ir tradicijos“ organizavo tinklalapis miskininkas.eu, kartu su bendrove „Nosted&“, Miško darbų rangovų asociacija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Lietuvos žemės ir miško savininkų asociacija, Ukmergės rajono savivaldybe.

Pasak iniciatorių ir organizatorių, idėja surengti tokį renginį sklandė seniai, nes jau pribrendo būtinybė ne tik oficialiuose pristatymuose pasigirti miškininkystės ūkio pasiekimais, bet ir pabūti, pabendrauti su kolegomis bei bendraminčiais, užmegzti naujų pažinčių.

Pagrindinio organizatoriaus – tinklalapio miškininkas.eu direktoriaus Dainiaus Šerono pastebėjimu, būtina kalbėti apie miškininkystės inovacijas, nepamirštant ir Lietuvoje kuriamos technikos, o paroda – tam tinkamiausia erdvė.

Demonstruota speciali miško technika, taip pat mašinos, kurios gali būti naudojamos ir žemės ūkyje, ir miškuose

Miško tvarkymui ir priežiūrai skirtą techniką pristatė bendrovės „Rovaltra“, „DOJUS agro“, „Biržų žemtiekimas“, „Konekesko Lietuva“, „PGM technika“, taip pat „Nosted&“. Beje, pastaroji norvegų kapitalo įmonė techniką ir įvairią įrangą gamina Utenoje, o bendrovėje gaminamomis padangų grandinėmis, prekiniu ženklu TRYGG, prekiaujama visame pasaulyje.

Nuo seminarų iki varžybų

Be technikos pristatymo, parodoje vyko ir nemažai seminarų bei diskusijų. Pranešimus skaitė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos mokslininkai ir gamtininkai, gamtinio turizmo specialistai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai konsultavo apie erkių platinamas ligas, jų gausos mažinimo prevencines priemones, Valstybinė darbo inspekcija – apie darbo saugą miške.

Parodos lankytojai galėjo pasižvalgyti po Lietuvos medžiotojų trofėjų ekspoziciją, rungtis protmūšyje, sportinėse ir profesinio meistriškumo (pjūklininkų, medvežių ir medienvežių operatorių) varžybose.

Lietuvos valstybingumo šimtmečio ąžuolyne pasodintas ąžuoliukas

Parodai prisiminti ir miškininkų vienybei stiprinti Lietuvos valstybingumo šimtmečio 100 ąžuolų giraitėje pasodintas dar vienas ąžuoliukas. Šis darbas patikėtas Ukmergės kraštui nusipelniusiems miškininkams.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos