Miestiečiai į kaimą viliojami edukacijomis ir degustacijomis
2018-04-30

Kaunas. Šių metų akcijoje „Atviros dienos kaime“, kuri vyks gegužės 11–13 d., dalyvauja net 200 įvairių paslaugų teikėjų ir ūkininkų.

Miestiečiams galimybę apsilankyti kaime ir pajusti gyvenimo jame skonį antrus metus iš eilės suteikia Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Šiemet ji bendradarbiauja su Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku celotajs“ ir vykdo bendrą projektą. Latvijos kaime bus galima pasisvečiuoti gegužės 4–6 dienomis.

Kas laukia akcijos dalyvių? Rankų darbo avių ir ožkų sūrio degustacija, verpimas verpstuku, jodinėjimas žemaitukais, lėlių gamyba.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Specialiai organizuojami renginiai

Akcijoje dalyvauja apgyvendinimo paslaugų teikėjai, amatininkai, pirtininkai, maisto gamintojai, bitininkai, ūkininkai, pilys ir dvarai, muziejai, bendruomenių centrai, kaimo restoranai, gamtos takai ir daugelis kitų.

„Ši akcija yra unikali proga susipažinti su kaimo gyvenimu, savo akimis išvysti, kaip gimsta produktai, kurie patenka ant mūsų stalų“, – sakė Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas.

Akcijos „Atviros dienos kaime“ metu ūkyje „Sūrio kelias“ (Šventos k., Švenčionių r.) komunikabilioji ūkininkė Monika Šimonėlė  į kaimą atvyksiantiems svečiams surengs avių ir ožkų pieno produktų – sviesto, sūrių, jogurtų, varškės – degustacijas. Edukacijos metu svečiai galės išmėginti verpimą rateliu ir verpstuku. Tame pačiame miestelyje susidomėjusiųjų lauks ir populiarusis Sirvėtos regioninio parko lankytojų centras.

Užsukusieji į Užpalius (Utenos r.) galės apsilankyti Viktorijos Jovarienės ekologiniame ūkyje, pamatyti Lietuvos senųjų veislių gyvūnus: Lietuvos šėmąsias ir baltnugares karves, stambiuosius žemaitukus ir avis, pajodinėti žirgyne „Ašvienių fanai“, pasidalinti patirtais įspūdžiais prie arbatos puodelio.

Vienkiemyje ant Šlavino ežero kranto  „Prie Labanoro“ (Slabados k., Molėtų r.) svečiai turės galimybę dalyvauti edukacinėje lėlių gamybos pamokoje ir susikurti savo lėlę, apsilankyti jų galerijoje bei įsigyti vienetinių lėlių paveikslų.

Akcijos dienomis visi šeimininkai siūlys specialiai organizuojamus renginius, pramogas bei nuolaidas. Anot L. Žabaliūnio, tai – unikali galimybė pasisvečiuoti pas ūkininkus, kurie paprastai daugiau laiko skiria gamybai ar prekybai turgeliuose, bet šį kartą lauks svečių namuose.

Akcijoje taip pat dalyvauja Latvijos ūkiai bei sodybos, todėl aplankę abi šalis lankytojai galės palyginti, kur gražesnės sodybos ir skanesnės kaimo gėrybės.

Latvijoje pažintinėse programose lankytojai galės išmokti pasigaminti ledus ar legendinės „Karvutės“ saldainius, sudalyvauti „100 levandų Latvijai lysvės kūrime“, naminio sūrio gaminime ir daugelyje kitų edukacijų. Latvijos šimtmečio proga daugelis ūkių ir sodybų kvies svečius į „Baltosios staltiesės šventę“, kurioje lauks skanumynai, koncertai, kaimo gėrybių turgeliai ir pažintinės ekskursijos.

Akcijos žemėlapis – degalinėse

Visus akcijos pasiūlymus galima rasti „Atviros dienos kaime“ akcijos svetainėje. Čia patalpintas žemėlapis, visų ūkių bei sodybų aprašymai su ypatingais pasiūlymais, šeimininkų kontaktai ir patarimai, kaip suplanuoti vienos ar daugiau dienų išvyką. Papildomą informaciją apie Latvijos ūkius galima rasti čia.

Latvijos ir Lietuvos akcijos žemėlapį su ūkių ir sodybų pasiūlymais bei kontaktiniais duomenimis galima nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure (K. Donelaičio g. 2-201, Kaunas) ir didžiausių miestų „Circle K“ degalinėse Lietuvoje ir Latvijoje.

„Lankytojų prašome apie savo apsilankymą pranešti šeimininkams, kad jie galėtų suplanuoti priėmimą. Taip pat rekomenduojama pasitikrinti kiekvienos sodybos ar ūkio lankymo laiką akcijos dienomis“, – sakė L. Žabaliūnas.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija kviečia lankytojus įamžinti gražiausias kelionės akimirkas ir dalyvauti konkurse. Konkurso dalyvio tikslas – aplankyti kuo daugiau akcijos dalyvių abiejose šalyse ir laimėti 100 eurų vertės dovanų kuponą poilsiui Lietuvos kaime. Čia rasite daugiau informacijos apie konkursą.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai